Skocz do zawartości

T-37 w fińskiej służbie Hobby Boss 1/35


bożo wpożo

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie , o błotnikach nie pomyślałem .

Kolor to raczej nie ma być ruska zieleń . Zdjęcie ma dużo światła to wszystko wygląda , że jest bardzo jasne .Filtrów nie będę dawał , bo jak będę się bawił siuwaksami to on się sam od tego zfiltruje

Czekam teraz na kalki , w tygodniu powinny dojść to będę działał dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po łoszu i kalkach . Chciałem bardzo podziękować Danielowi za oznaczenia które przesłał mi w "gifcie" do mojego czołeczka . Na tylnej części wieży w miejscu kalkomanii nakleję jeszcze osłonę szczelinki . Kładzenie kalki na nią skończyło by się słabo , bo na pewno by nie siadła na tak wystającym elemencie .

 

t371_zps9135de5e.jpg

 

t373_zps4ab5ef37.jpg

 

t374_zps7a6848b3.jpg

 

t376_zps543e2d2f.jpg

 

t378_zpsa3b6b3af.jpg

 

Czas teraz na ciuranie . Muszę coś wydumać , bo na razie nie mam planu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bożo ( jeżeli się powtarzam,to z góry przepraszam), jak Ty robisz takie ładne zdjęcia ( jaki sprzęt masz do tego), bo jak robisz ładne modele to widzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się , ze się podoba .

Co do zdjęć . Sprzęt absolutnie bez fajerwerków - zwykły Nikon V1 , dwie żarówki 5500 czegoś tam ( spełniają też świetnie rolę oświetlenia warsztatu ) , statyw i wio . Tryb "ekspozycji" ustawiony na +0,7 ( nie wiem co to jest za parametr ) i wyłączona funkcja stabilizacji obrazu . Obiektyw przekręcony tak , żeby było jak największe zbliżenie. Naciskam spust i po 5 sekundach aparat robi zdjęcie.Nie znam się kompletnie na fotografii co zapewne widać , ale sam aparat , żarówki i ustawienie aparatu polecił mi kolega Robert O i jestem zadowolony . Chodziło mi tylko i wyłącznie o "sprzęt" do focenia plastikowych zabawek w granicach rozsądku. Myślę , że sprzętem sześciokrotnie droższym zrobiłbym takie same zdjęcia, nic lepsze , bo pewnie nie umiałbym wykorzystać 95 procent jego możliwości , poznawanie tych możliwości też pewnie specjalnie by mnie nie interesowało . Wiec jest to taki kompromis , żeby "wszyscy " byli zadowoleni Tak to mniej więcej wygląda:

 

warsztat1_zps930273d5.jpg

 

Przy robieniu zdjęć żołądkowa wskazana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.