Skocz do zawartości

Corsair F4U-1, 1:32 Tamiya


liryczny

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo łatwo się drapie, aż za łatwo można przesadzić (AK chyba mocniej się farba trzyma). Fotel i te elementy pod pedałami chyba zostawię reszta idzie do kąpieli. Jak to wygląda z waszej perspektywy?

Niestety słabo to wygląda, a to głównie z powodu zdjęć na których mało co widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo łatwo się drapie, aż za łatwo można przesadzić (AK chyba mocniej się farba trzyma). Fotel i te elementy pod pedałami chyba zostawię reszta idzie do kąpieli. Jak to wygląda z waszej perspektywy?

Niestety słabo to wygląda, a to głównie z powodu zdjęć na których mało co widać

 

Faktycznie słabo, robię podejście nr 2.

Wiecie jaki kolor podkładu znajdował się w kokpicie (czy w ogóle był), może pomalować i do drapać się do aluminium?

Macie jakiś sposób na przyklejenie fototrawionych elementów do gotowej powierzchni, bo klej CA zostawia brzydkie ślady jak ręka zadrży?

 

IMG_6163.md.jpg

IMG_6164.md.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Witam kolegów modelarzy po dłuższej przerwie .

Wstawiam fotki kolejnych etapów prac. Do modelu doszedł zestaw silnika od Grey Matter, w między czasie poprawiłem kokpit.

Czy ma może ktoś z was zdjęcia osłon tylnej części silnika od wewnętrznej strony?

 

8bfe69e145f266b7med.jpg

fe970c91a43a1b31med.jpg

bdadbb39571de813med.jpg

382e3fddbf520c81med.jpg

6f24050101995814med.jpg

4b02baaf39f97ff7med.jpg

dedb4e2ea1a87e1dmed.jpg

84ea610616f6c93cmed.jpg

101662ae9f502cb0med.jpg

3bdf47aa420c3545med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Pokrywy przedziału sprężarki i osprzętu silnika Light Grey ? Na pewno? Za wręgą fotela zostawię DDG i tak po sklejeniu nie będzie tego widać resztę mogę poprawić. Sprężarkę przemalować całą na indiana red czy tylko te żółte elementy i jaki kolor miały pokrywy silnika od wewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Tam zaraz na pewno. Jedynie wg Dana Bella, Williama Reece i Erection and Maintenance Instructions do F4U.

Sprężarka jako element integralny z silnikiem malowana Engine Grey. Ale kanały powietrzne (u Ciebie YZC) jak wszystko dookoła (oprócz tych pokryw naturalnie) - Indian Red.

Okapotowanie silnika od wewnątrz - Light Grey.

 

Przy okazji - butla tlenowa czarna. Skrzynia panelu sterowania na lewej burcie raczej DDG, ale tu sam nie jestem do końca przekonany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Greatgonzo świetnie obeznany w temacie. Pozwolę sobie wykorzystać twoją wiedzę.

Do malowania pudełkowego nadadzą się farby Mr. Hobby H54 navy blue i H56 intermediate blue, trochę różnią się one odcieniem od tych zalecanych przez tamiyę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sugestią greatgonza postanowiłem umyć cały element sprężarki i przemalować, przy okazji zeszlifowałem fabryczne obejmy i zastąpiłem je paskiem wyciętym z balonika i grubszą folią aluminiową. Myślę że efekt jest nie najgorszy a na pewno lepszy niż był.

 

278c1bb8041b00e7med.jpg

 

d838676bbea2f665med.jpg

 

Ze starych ramek dorobiłem parę cięgien.

 

6956918c967b0527med.jpg

 

14d8480de10ca863med.jpg

 

94f3d299b94e2a07med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.