Skocz do zawartości

M1A2 SEP Abrams TUSK II Tamiya 1:35


Dumo

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się właśnie czy robić, macie może jakieś zdjęcią ze zbliżeniami pancerza ??

 

Dla mnie osobiście, Abrams bez anty poślizgu, to jak żołnierz bez karabinu, ale jak, kto woli . Będę tu często zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W całym gdańsku nie znalazłem żadnego szpraja z antypoślizgiem... niby duże miasto a nadal nic nie ma. Budowa się trochę wydłuży....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Nigdy mnie abramsy nie pociągały, ale ten wariant jest zajebisty.

 

Zobaczymy jak to będzie dalej, z czasem krucho i chyba za rok go dopiero zmaluję

 

Eternitem go Brytole obłożyły!

 

Tam eternit od razu. Zwykłą prostokątną karpiówką obłożyli i się chwalą ceramicznymi wstawkami w pancerzu.

 

Blachodachówka

 

Ale trzeba przyznać że nie wygląda to źle, gdyby nie ten "TUSK" to bym zwykłego abramsa znowu nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co było inspiracją do nałożenia na koło napędowe dodatkowej tarczy? O ile mi wiadomo to stosowano ją jedynie w wersjach M1 i IPM1, wozy późniejsze już jej nie miały. Nawet podwozia modernizowane z wariantu Block I na nowsze utraciły tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W całym gdańsku nie znalazłem żadnego szpraja z antypoślizgiem... niby duże miasto a nadal nic nie ma. Budowa się trochę wydłuży....

 

To poszukaj sody oczyszczonej, fajny antyposlizg z tym wychodzi

 

Już dostałem antypoślizg ale na razie nie mam kiedy nałożyć na model.

 

 

Co było inspiracją do nałożenia na koło napędowe dodatkowej tarczy? O ile mi wiadomo to stosowano ją jedynie w wersjach M1 i IPM1, wozy późniejsze już jej nie miały. Nawet podwozia modernizowane z wariantu Block I na nowsze utraciły tarczę.

 

Po pustynnej burzy już nie montowali. Model robię dla siebie i chcę go zrobić rasowego wypasionego. Mam plan jeszcze w 3d wydrukować lemiesz na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za dużo tych blach xD

 

Prośba macie może rysunki techniczne lemiesza antyminowego z choćby ogólnymi wymiarami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antypoślizg zrobiony i od razu błąd . Popsikałeś anty slipem całą powierzchnię wokół włazu kierowcy. W prawdziwych Abramsach wygląda to ciut inaczej. Zobacz tutaj:

 

P1010417.jpg

 

Co prawda to zdjęcie modelu, ale tak to wygląda w rzeczywistości. Dobra, ja się już nie wymądrzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem miałem wzór, ale po co się bawić jak to jest ledwo widoczne po wszystkich zabiegach. Byle żeby był ten lekki grysik, o którym tamiya zapomniała a raczej olała sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to zdjęcie modelu, ale tak to wygląda w rzeczywistości.

 

Nie wygląda... Też nie uniknąłeś błędów... To co pokazałeś na fotce to "przeniesienie antypoślizgu" według wzoru Dragona na model Tamki... W rzeczywistości jest jeszcze inaczej...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie antyposlizgi na modelach wyglądają fajnie. Ale zawsze są przeskalowane i można sobie darować . Ja zrobiłem z proszku ściernego do piaskowania sypanego na klej. Klejem pokrywałem tylko te miejsca co ma być antyposlizg (klej z pędzelkiem humbrol). Sypany cienko proszek scierny, nadmiar zdmuchnięty. Następnie klej pędzelkiem na wierzch, uzupełninie ubytków. Proszek spoił się z plastykem idealnie. Nie trzeba maskowac, bo precyzyjnie pędzlem pokryjesz powierzchnie gdzie ma być antypoślizg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.