Skocz do zawartości

[Relacja]Hughes 500 razy pięć


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziękuję za uwagi, jeśli chodzi o szczelinki przy szybkach to oczywiście je poprawiam.

A oto efekty po zdjęciu kamuflażu. Chyba nawet całkiem niezłe, jak na pierwszą próbę

th_IMGP8732.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

To ja poprawie fotkę za autorkę (gdzieś się jeden "/" na kropkę zamienił):

th_IMGP8732.jpg

A tak to jest ładnie, ładnie. Troszkę wykałaczką wyrównać to co się za dużo popryskało na owiewce a pędzelkiem to co za mało i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję trochę inną metodą maskowania. Zamiast oklejania całej maskowanej powierzchni skręć wałeczki, starając zachować taką samą średnicę i przyklej je na granicy kolorów a resztę maskowanej wypełnij taśmą Tamiyi. Szerokość rozmycia granicy kolorów dobierzesz odpowiednią grubością wałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prace ruszyły do przodu. Muszę przyznać, że "jajeczka" dają mi nieźle popalić. Mimo, że to tanie modele, ale nie należą do szybkich i łatwych. Poza tym wybrane przeze mnie wersje malowań, powodują, że więcej czasu spędzam na maskowaniu i myciu aerografu, niż na podziwianiu efektów. Ale nie ma co narzekać, skoro taki był mój wybór.

Zgodnie z Waszymi sugestiami, popracowałam nad łączeniem szyb z kadłubem.

Dobrałam błękit dla morskiego, prezentuje się następująco:

th_IMGP8769.jpg

 

Jako wzorzec posłużył mi ten:

th_6907.jpg

 

Całość floty śmigłowców na dzień dzisiejszy wygląda tak:

th_IMGP8764.jpg

 

Do pracy pozostało mi jeszcze: wkleić śmigła, drzwi, a ponadto zdjęcie masek z okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ostatni Hughes został pomalowany na morski kolor. Jako jedyny jest na wyższych płozach, ponieważ ma podwieszone torpedę i echosondę. Mój wkład w ten model to otwarty tylni przedział silnika. Po wycięciu tylnych klap, musiałam je ścieniować, aby ich grubość pasowała do skali. Wnętrze silnika zrobiłam z rurki termokurczliwej stosowanej do izolacji przewodów elektrycznych, kalki technicznej i drucików, które posłużyły do wykonania ożebrowania.

th_IMGP8834.jpg th_IMGP8840.jpg th_IMGP8844.jpg th_IMGP9180.jpg th_IMGP9184.jpg

 

Teraz zapraszam na krótkie podsumowanie poszczególnych modeli.

Hughes w malowaniu salwatorskim. Do jego zrobienia użyłam kalkomanii firmy Aztec. Dołożyłam również anteny.

 

th_IMGP9138.jpg th_IMGP9139.jpg th_IMGP9140.jpg th_IMGP9142.jpg

 

Hughes w malowaniu argentyńskim. Podobnie jak w przypadku salwadorskiego stosowałam kalkomanie Azteca, dorobiłam również anteny.

th_IMGP9144.jpg th_IMGP9145.jpg th_IMGP9146.jpg th_IMGP9147.jpg

 

Izraelski Hughes był zrobiony według oryginalnej instrukcji i wykorzystałam kalki z pudełka. Wycięłam półokrągłe drzwi przednie oraz usunęłam tylne.

th_IMGP9150.jpg th_IMGP9151.jpg th_IMGP9152.jpg th_IMGP9154.jpg

 

Malowanie paryskiego Air Show Hughes zostało wykonane też zgodnie z instrukcją producenta.

th_IMGP9169.jpg th_IMGP9170.jpg th_IMGP9171.jpg th_IMGP9174.jpg

 

Hughes morski został wzbogacony o otwarte klapy silnika, drzwi przednie. Reszta pozostała jak sugeruje producent.

th_IMGP9158.jpg th_IMGP9165.jpg th_IMGP9168.jpg th_IMGP9160.jpg

 

Czas zakończyć relację, całość prezentuje się następująco:

th_IMGP9176.jpg th_IMGP9177.jpg th_IMGP9178.jpg

 

Dziękuję Wszystkim za cenne uwagi oraz gorący doping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.