Skocz do zawartości

[Relacja]Hughes 500 razy pięć


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszły jesienne wieczory, człowiek zaczyna się nudzić, przeszukiwać zbiory modeli zaległe w szafach. Mnie również naszła ochota zrobienia czegoś nowego. Tym razem na tapetę modelarską, a raczej na matę modelarską wzięłam śmigłowce Hughes 500. Na giełdzie modelarskiej zdobyłam unikalne naklejki południowoamerykańskiej firmy, które mam zamiar wykorzystać. Tutaj powinnam powiedzieć, że mam w planach zrobienie małej fabryki śmigłowców w domu, bo chcę zrobić Hughes 500 w pięciu różnych malowaniach.

 

th_IMGP6143.jpg

 

Do tej pory zajęłam się szpachlowaniem wszelkich śladów po wypraskach. Użyłam do tego szpachli Tamiya oraz płynu Debonder.

 

th_IMGP6144.jpg th_IMGP6146.jpg th_IMGP6147.jpg th_IMGP6148.jpg

 

Oryginalnie wycięte drzwi wkleiłam do kadłuba. Chcąc zrobić otwarte drzwi w kabinie pilotów, poświęciłam jeden model na użyczenie otwartych później drzwi.

 

Za parę dni kolejna porcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ale 500 razy piec to 2500.

Teraz masz zadanie na kilka..dziesiat lat.

 

Techniczne pytanie laika i ucznia zarazem.:

Ten Debonder posluzyl Tobie jako szpachla? Czy tez posluzylas sie nim jak jakims rozcienczalnikiem. Wybacz takie pytanie, ale nie mialem z tym plynem nigdy do czynienia, a slyszelem jedynie, ze sluzy do usuwania superkleju.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erkamo: Debonder jest to płyn, którym zmywam nadmiar zaschniętej szpachli. Ale jeśli chcesz go stosować to musisz sprawdzić, czy jest to szpachla akrylowa. Płyn ten po prostu zmywa nadmiar szpachli czy też kleju akrylowego. Dzięki niemu unikam szlifowania, ponieważ wystarczy patyczek z watkę.

Poniżej zdjęcie buteleczki Debondera

th_IMGP7490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alles klar!

Dzieki za wyjasnienie. Wszystko zakodowane!

1.Debonder+Akryl Szpachla=zero (lub prawie zero?) szlifowania.

2.Tamiya to szpachla akrylowa i dlatego do niej z Debonderem.

Do superglue tez sie nada.

Zycze pieciu udanych hjuskow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadeszły jesienne wieczory, człowiek zaczyna się nudzić, przeszukiwać zbiory modeli zaległe w szafach.

 

Ależ Agnieszko!! widzę, że po raz kolejny łamiesz wszystkim facetom serca!! zamiast jesienne wieczory spędzać np. przy romantycznej kolacji u boku ukochanego, TY zaczynasz przeszukiwać szafę, ale w szafa pełna jest nie ciuchów lecz modeli!! to mi się podoba, tak Trzymaj AGA, bardzo fajny projekt, ja zdobyłem się jedynie na wykonanie dwóch jednocześnie modeli F-14A w 1/72 co też powoli czynię, oraz 3 F-14 A, B i D w 1/48.... ale to odleglejsze czasy, Ty wzięłaś się za pięć sztuk jednocześnie....

 

Godne pochwały i gratulacji!!!

Powodzenia, wątek będę śledził pilnie.

pozdrawiam

FIRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Agnieszka!

 

A co zrobisz jak Ci sie czesci pomieszaja?

 

Podziwiam Twoj zapal i zycze powodzenia w budowie. Bede uwaznie sledzil Twoj watek . Czy masz jakis sentyment do tego wiatraka, czy po prostu duzo miejsca na polce?

 

Pozdro,

Marudek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwane "jajeczko" wydało mi się bardzo zgrabnym śmigłowcem i pewnie to przeważyło, że wybrałam właśnie ten model.

Dzięki za podpowiedzi odnośnie środka zastępczego na Debonder.

 

marcinfire: masz rację, że nie mieszczę w szafie swoich ciuszków, bo mam w nich górę modeli. A tak po za tym, to chyba dziwna ze mnie kobieta, bo raczej wolę buszować po sklepach modelarskich.

 

Marudek: na razie nie pomyliłam się, bo na tym etapie różnice pomiędzy kabinami są niewielkie. A swoją drogą mam zeszyt z notatkami

 

Dzisiejsza porcja wykonanych prac. Komplet kabin, widać na nich podział na trzy wersje wojskowe i dwie cywilne. Teraz będę robić pasy od podstaw.

 

th_IMGP6487.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś dwa spity i mustanga na raz. Idea była taka, że wszystkie te samoloty miał ten sam kamuflaż. Ale jakoś nie miałem do tej roboty serca. To jak z miłością. Dzieci przyniosły oststnio do domu kota i psa. I na psa miłości mi już brakuje:-))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, przepraszam, że przeszkadzam w dyskusji, ale mam pytanie. Jak pewnie zauważyliście wysłałam przez przypadek dwa razy ten sam post, jak mogę go usunąć? Jak wchodzę w opcję zmień i kasuję treść nie chce mi tego zatwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, przepraszam, że przeszkadzam w dyskusji, ale mam pytanie. Jak pewnie zauważyliście wysłałam przez przypadek dwa razy ten sam post, jak mogę go usunąć? Jak wchodzę w opcję zmień i kasuję treść nie chce mi tego zatwierdzić?

 

Nic nie szkodzi, dwa razy przeczytać to samo od takiej sympatycznej osoby to miód dla moich oczu...

 

sorry za cukrzenie, ale nie mogłem się powstrzymać

 

PZDR

FIRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie zauważyliście wysłałam przez przypadek dwa razy ten sam post, jak mogę go usunąć?
Nie mozesz go usunac. Trzeba poprosic moderatora lub administratora o usuniecie jednego posta...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka powinna chyba zmienić avatar, bo statystyczna większość zapewne zamiast patrzeć na relację gapi się na avatar, do czego i ja się przyznać muszę

 

Tak czy inaczej do relacji zaglądał będę, bo pamiętam kiedyś Twoją relację z budowy czołgu i było tam sporo ładnego modelistu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace w fabryce ruszyły do przodu. Dzisiaj nastąpił ważny etap, zamknęłam połówki śmigłowców. W ferworze pracy zapomniałam zrobić zdjęcia wykonanych przeze mnie pasów na fotelach, więc wybaczcie, że już prezentuję gotowce.

 

th_IMGP7480.jpg

 

Śmigłowce pomalowałam podkładem, do którego użyłam farbę acrylową Tamiya XF-20.

 

th_IMGP7485.jpg

 

Każdy z nas ma swój ulubiony klej, ja chciałam Wam zaprezentować mój, który odkryłam. Po roku zmagań z szukaniem, znalazłam w końcu ten jeden, pewnie go znacie - Tamiya Extra Thin Cement. Temu, kto go jeszcze nie stosował, polecam. Jego wyjątkowość polega na tym, że nie trzeba smarować całej powierzchni, tylko na sucho wypozycjonować części do sklejenia i pędzelkiem posmarować powierzchnię - klej zwiąże plastikowe części, a jego nadmiar odparuje.

th_IMGP7493.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jajek wszystko zostalo napisane. Agnieszka mozesz wrzucic cos na temat schematow malowania z zestawu kalek o ktorym pisalas ? Moze skany ?

Jezeli chodzi o klej to faktycznie jest to pretendent do modelarskiej nagrody Nobla w dziedzinie chemii. Jedyna wada to dosc intensywny smrodek - ale warto przymknac oko na ten mankament...

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA: Załączam skan mojej kalkomanii. Jak widzisz, miałam bardzo okrojony wybór, ze względu na kształt usterzenia ogonowego i oszklenia kabiny. Wybrałam wersję zieloną salwadorską i cywilną biało - niebieską. W miarę dalszych prac, będę pisać jaką dokładnie farbę zastosowałam.

 

th_2.jpg th_1.jpg

 

Proszę Was o małą radę. Zastanawiam się na tym, jak podkreślić linie podziału, czy po pomalowaniu zapuścić linie podziału washem czy przed położeniem farby zaznaczyć linie czarną farbą przy pomocy aerografu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.