Skocz do zawartości

[Relacja]Hughes 500 razy pięć


Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Agnieszka powinna chyba zmienić avatar, bo statystyczna większość zapewne zamiast patrzeć na relację gapi się na avatar, do czego i ja się przyznać muszę

 

.

To co tu było napisane może sobie darujmy kolego spiton

 

Spiton to forum modelarskie!! Avatar ci musi wystarczyć . Zresztą co za dużo to nie zdrowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wybrałam wersję zieloną salwadorską i cywilną biało - niebieską. W miarę dalszych prac, będę pisać jaką dokładnie farbę zastosowałam.
- dzieki Tak z ciekawosci jaki tam przy zielonym "Salwadorczyku" jest podany numerek FS ? Ze skanu ciezko rozczytac.

 

Proszę Was o małą radę. Zastanawiam się na tym, jak podkreślić linie podziału, czy po pomalowaniu zapuścić linie podziału washem czy przed położeniem farby zaznaczyć linie czarną farbą przy pomocy aerografu?
- na fotkach w sieci smiglowce uzywane przez Fuerza Aérea Salvadoreña - wygladaja czysto i schludnie - trzeba zrobic delikatnie. http://www.fas.gob.sv/fotografias/presente01.html

 

Pozdr.

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli spróbujesz preshadingiem, to jeżeli będzie on za mocny, po położeniu właściwej farby, to już za dużo nic nie pomożesz. Jeżeli zapuścisz linie na koniec, to można to wytrzeć albo dołożyć więcej farbki. Ja bym jednak zapuszczał na właściwą barwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest z tymi żartami...Trzymają sie człowieka niczym plamy po burakach. Ale na szczęście są jeszcze na tym świecie święci rycerze gotowi usuwać takie plamy niczym najlepszy proszek.

Obiecuję że odtąd będę traktował Agnieszke, jakby miała brodę i wąsy.

I mysleć ,że jej atrakcyjny awatar to jedynie maska pod którą, skrywa się 80-letni brodaty dziad.

:-))))))))))))))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka ma zdrowie , takie nie przyjemne modele robić , próbowałem popełnić jednego H 500 , ale zostałem pokonany , i model został usunięty z warsztatu , co do seryjnej produkcji to nic takiego , sam robię nałogowo 109.

 

6x109aqg3.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka ma zdrowie , takie nie przyjemne modele robić , próbowałem popełnić jednego H 500 , ale zostałem pokonany , i model został usunięty z warsztatu , co do seryjnej produkcji to nic takiego , sam robię nałogowo 109.

 

eee bez przesadyzmu, ja popełniłem kiedyś wer. policyjną tej że maszyny i muszę przyznać, że miło się działało, owszem nie jest to "nie wiadomo co" ale bez przesadyzmu, w końcu to model, tylko model... AGA tak trzymaj, tak bardzo jestem ciekaw postępu Twojej pracy, że zaglądam tu po kilka razy za dnia... i w nocy też się przytrafia

 

pozdro

FIRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PKD4GA: Kolor dla "Salwadorczyka" wg kalkomanii FS:34097.

 

Na pierwszy rzut aerografu poszły cywilne, czyli "Salwadorczyk" i wersja policyjna Argentyny.

 

th_IMGP7527.jpg

 

Do pomalowania użyłam zielonego Humbrola 101 i olejny Model Master 1768. Obie farbki stosowałam bezpośrednio z puszeczki.

 

Hurtowo zrobiłam wirniki górne, łopatki zostały wygięte nad parującym rosołem. Pomalowane na czarno (Tamiya XF-1). W dwóch śmigłowcach są one całe czarne, natomiast trzy mają inne końcówki: żółtą (olejny Model Master 1514), czerwoną (Humbrol 60), pomarańczową (Humbrol 100). Środek został pomalowany gun metalem - Humbrol 53. Nie wiem, czy Wy też, ale ja zawsze muszę nieźle pogłówkować, żeby dobrze zabezpieczyć przy malowaniu elementów modelu no i odłożeniu na bok do wyschnięcia. Mój patent na wirnik to zawinięcie w woreczek śniadaniowy i nabicie na patyczek do szaszłyków.

 

th_IMGP7525.jpg th_IMGP7524.jpg

 

Śmigła ogonowe, jak widać na załączonym obrazku czekają na zamaskowanie i pomalowanie czerwonych paseczków.

th_IMGP7526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGA!!!! kurde mojej żonie pokazałem Twoje dzieła, może ją bym zaszczepił modelarstwem... nic i nic nic... kiedyś pomalowała mi TS-11 Iskrę... pędzlem do farbek dla dzieci.... a ja sie tak narobiłem przy wnętrzu kabiny... te kokpity.... ehhhh

 

Piękna robota Agnieszko, patent na łopaciątka i wirnik podchwyciłem, w sumie prosty pomysł, że ja się babrałem z moim MI-24D... ehhh

 

pozdro

FIRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o małą radę. Zastanawiam się na tym, jak podkreślić linie podziału, czy po pomalowaniu zapuścić linie podziału washem czy przed położeniem farby zaznaczyć linie czarną farbą przy pomocy aerografu?

 

Ja bym zrobił i preshading i wash, to jest maszyna latająca, to się brudzi, padają cienie.

W końcu preshading to udawanie światłocieni a wash to podkreślanie pewnych elementów i element brudzingu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka jestem pod wrażeniem jak reszta naszych forumowiczów. chętnie bym poznał osobiście Ciebie-kobietę modelarstwa redukcyjnego i chętnie zobaczyłbym tą sławną już górę Twoich modeli w szafie... Wiesz, jesteś chyba jedyną dziewczyną, którą rajcują samolociki, samoloty i samolociska albo inaczej: helikopterki, helikoptery i helikopterzyska. Może kiedyś weźmiesz się za takie kolosy jak HH-53, Mi-26 albo Mi-12... A póki co, to czekam na postępy w Twoim projekcie jajeczkowym czyli 500 x 5. Trzymam kciuki za Ciebie. Dziewczyna a zna sie na helikopterach, fajnie, podoba mi się to!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa. Co prawda mam największy sentyment do śmigłowców i spory zbiór niesklejonych w skali 1:48, ale absolutnie nie zawężam się do jednej dziedziny. Są to dopiero moje skromne początki, jeszcze rok temu w ogóle nie sklejałam modeli plastikowych.

Zainteresowanych zachęcam do skorzystania z opcji "szukaj wg autorów"

 

W doborze kolejnego modelu kieruje się raczej ciekawym kształtem bądź kolorystyką, niż konkretnym typem obiektu. Dzięki temu staram się też poznawać jak największą ilość nowych technik modelarskich.

Również nie ograniczam się jedynie do plastiku, gdyż i karton udało mi się popełnić.

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=8418

 

A co do zobaczenia, to jutro będę na finale konkursu modelarskiego w Katowicach, zapraszam, chętnie i was poznam..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka a gdzie ten konkurs? W którym dokładniej miejscu? Chętnie bym pojechał poznać forumową znawczynię modeli redukcymnych. Byłoby mi niezmiernie miło poznać Cię osobiście. Jesteś naszym Beniaminkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka a gdzie ten konkurs? W którym dokładniej miejscu? Chętnie bym pojechał poznać forumową znawczynię modeli redukcymnych. Byłoby mi niezmiernie miło poznać Cię osobiście. Jesteś naszym Beniaminkiem.

Masz ciekawe kryterium doboru materiału do pracy czyli modelu bardzo podobne do mojego jeśli idzie o malowanie zwierząt. Jeśli jakieś kształty jakiegoś psa czy kota mnie zainspirują to maluję tego zwierzaka. A jeśli namaluję jakiś śmigłowiec to pewnie zadedykuję go Tobie z racji, że jesteś miłośniczką tego typu środków latających i transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak widać na załączonym obrazku jestem na etapie dobierania kolorów, maskowania i malowania. Jak wiecie w moim poprzednim śmigłowcu - Kamanie otwarłam przedni przedział awioniki, więc w jednym z Hughes otwieram tylni przedział silnikowy (chyba, przepraszam, jeśli jest to jakaś inna ważna część śmigłowca, ale niestety nie znam dokładnej terminologii). Jak widać otwarty będzie morski na wyższych płozach.

 

th_IMGP7760.jpg th_IMGP7758.jpg th_IMGP7766.jpg th_IMGP7768.jpg th_0792675.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam

Serdeczne dziękuję za pamięć. Czym prędzej spieszę z odpowiedzią na Wasze pytania co z moimi Hughesami.

Na początku małe wytłumaczenie, dlaczego mam taką długą przerwę, musiałam czekać na nową sprężąrkę.

A teraz czas wrócić do sedna sprawy. Jak widać na załączonych zdjęciach cztery śmigłowce są już prawie gotowe. Pewnie pamiętacie zielonego Salwadorczyka, aktualnie wygląda tak:

 

th_IMGP8708.jpg th_IMGP8710.jpg

 

Nie martwcie się, śmigło główne jest krzywe, bo włożyłam je tylko, aby wykonać zdjęcie. Wymaga on jeszcze pomalowanie na zielono górnych szybek.

 

Policyjny Argentyńczyk prezentuje się następująco:

th_IMGP8716.jpg

 

Również wymaga wklejenia śmigła oraz wyczyszczenia szybek.

 

Hughes izraelski:

th_IMGP8720.jpg

 

A oto kolejne "jajeczko", gotowe do pomalowania. Teraz testuję metodę maskowania za pomocą "ciastoliny" BluTack firmy Bostik.

th_IMGP8728.jpg

 

Muszę się przyznać, że nie są to tak proste modele, jak by mogło się wydawać na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nikt nie komentuje mojego
Nie przejmuj sie, mojego tez nikt nie komentuje...

 

Powiem szczerze, ze czekalem na moment wklejenia przednich szyb. Ciekawy bylem, czy we wszystkich zestawach one sa tak slabo spasowane, czy tylko ja mialem "farta". Ale widze, ze to jednak normalka. Aga, nie myslalas, zeby troche nad nimi popracowac? Te szpary troche raza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.