Skocz do zawartości

Arizona 1:700 Hobby Boss


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

jakiej grubości powinna być linia wodna? 2 czy 3 mm? of course nie ma i trzeba samemu wyrzeźbić

2-3mm? Czyli realnie 1.4-2.1m? ;)

Patrzac na zdjecia ocenilbym na jakies 40cm, czyli w skali ok. 0.6mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

2-3mm? Czyli realnie 1.4-2.1m? ;)

Patrzac na zdjecia ocenilbym na jakies 40cm, czyli w skali ok. 0.6mm.

 

ale babol nie przeliczyłem skali

 

ze względów technicznych linia wodna będzie 1 mm, chociaż i tak w praktyce wyjdzie więcej

 

a zazwyczaj linia wodna miała taką samą grubość na wszystkich okrętach? pytam bo z grafka bym sobie zmierzył i podzielił na pół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do mądrzejszych ode mnie

 

te ziarenka to efekt:

-źle wymieszanej farby z rocieńczalnikiem? mieszam wykałaczką w zakrętce

-złej proporcji rozcieńczalnika do farby?

- urok malowania pędzlem?

-źle przygotowanej powierzchni do malowania?

 

DSCN0014_zpsi4ocqjkc.jpg

 

malowane tamiyą i użyłem oryginalnego rozcieńczalnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem odwidział mi się czarny i tabliczkę przemalowałem na A51 Rust. Wg mnie kolorek ładniejszy

górne napisy wykonałem na suchego pędzla, 1941 też - do tego użyłem 0

kompletnie nie mogę nazwy okrętu zrobić maluje mi dookoła a nie litery. użyłem 4 i 6 a 0 se mogę machać i nic nie zostaje

 

DSCF1210_zpsy9srrmr3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
To teraz uważaj: podejdź do tematu odwrotnie - będzie dużo prościej... Nie wiesz co mam na myśli - kombinuj

Jak sugerujesz malować tradycyjnie to nie wychodzi, jest do bani

Masz próbować i się doskonalić a nie poddawać po drugim podejściu.... Poza tym - tak sugeruję malowanie tradycyjne jednak w odwrotnej kolejności Główkuj....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, użyłem go przy moim modelu U-Boot Type XXI i rzeczywiście o niebo lepiej oraz wash pięknie się rozprowadza po nim. Jedna gruba warstwa lub 2-3 bardzo cienkie. Obojętnie czy aero czy pędzel, prosto z butelki można nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki drozdek sidolux nabędę w weekend a teraz wierszyka ciąg dalszy

 

z tabliczką 2 dni wojowałem,

suchego pędzla próbowałem,

doświadczenie zdobywałem,

i co chwilę zmywałem,

aż tragedia się stała,

tabliczka się złamała

 

efekt po sklejeniu, szpachlowaniu, szlifowaniu, malowaniu i nie zdradzę ostatniego etapu bo zostanę zlinczowany , chociaż większość się domyśli co zrobiłem jak zobaczy fotę sprawdzimy oko użytkowników - robię konkurs - zgadnij gdzie tabliczka się złamała

 

DSCF1213%20Kopiowanie_zpssijuaung.jpg

 

a co do kadłuba to no comment, lepiej się spasować nie dało, pokazuję tą ładniejszą stronę im dłużej pracuję przy modelu to już wiem czemu tyle kosztuje, chociaż wg mnie i tak powinien być tańszy

 

DSCF1214%20Kopiowanie_zpsf2h7bmqv.jpg

 

teraz pytania

 

1. czy jak będę surfacerem psikał burty i spód to mam zabezpieczyć pokład żeby detali nie zalać farbą?

 

etap szpachlowania i szlifowania szczeliny pomijam w opisie bo to oczywista sprawa

 

2. farby van gogha do washa to te same co z poradnika czy w okrętach jakieś inne odcienie obowiązują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zabezpieczaj pokładu. Po co chcesz psikać podkładem? Żeby przygotować pod malowanie- to dlaczego pokład ma być nieprzygotowany? Surfacer drobniutki- 1200 i nie będzie kłopotu. A van gogha nie używam bom za leniwy. Mam komplet ad miga. Kto inny musi odpowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Goghi są spoko, używam. Miga też używam . Przy czym do łosza przeważnie Miga, a olejów do robienie przebarwień, cieni i tym podobnych dupereli. Tu ich przewaga jest oczywista, możesz sobie dorobić taki odcień jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę po wieśniacku bo post pod postem no ale trudno takie życie artysty

 

mały update prac - łódki wymagają dopieszczenia

DSCF1219%20Kopiowanie_zpsfzxhwhgl.jpg

nie podoba mi się to jedno okno - trzecie z lewej w środkowym rzedzie, dziwnie to wygląda że po jednej stronie dwa a po drugiej trzy - na obu nadbudówkach jest to samo. Nie ma opcji żeby wyciąć jeszcze jedno po lewej stronie więc ja bym zaszpachlował dla symetrii - podpowie ktoś

DSCF1220%20Kopiowanie_zpsz0zj9qli.jpg

robota idzie nie powiem jak bo każdy element ma jakiś błąd

dźwig i katapulty- ślady po wypychaczach

DSCF1222%20Kopiowanie_zpsqopaspy6.jpg

nie dość że drugi otwór pod katapultę na wieży C nie do końca odlany to jeszcze krzywo

DSCF1223%20Kopiowanie_zpscmzoriek.jpg

a najbardziej w szoku byłem jak się przypatrzyłem artylerii - wg producenta wszystko tego samego kalibru ostatni raz kupiłem model od hobby bossa

DSCF1221%20Kopiowanie_zps9n1ava8i.jpg

jedyne co mi się podoba to śmigło na OS2U

 

kadłuba nie pokazuję bo jest na etapie wielokrotnego szpachlowania i szlifowania. A i to co uznałem na kadłubie za wklęsłe ślady po wypychaczach okazały się otworami pod trapy a ja to zaszpachlowałem bo nie zajrzałem do instrukcji no trudno trzeba będzie rozwiercić

 

dzisiaj nabyłem trochę klamotów - surfacer 1200, czarną pactrę bo się skończyła oraz farby renesansu - czarna, brązowa i szara. Niestety nie mieli white spiritu więc kupiłem benzynę lakową - dobra decyzja?

 

jutro nabędę jeszcze sidolux i cleanux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
nie podoba mi się to jedno okno - trzecie z lewej w środkowym rzedzie, dziwnie to wygląda że po jednej stronie dwa a po drugiej trzy - na obu nadbudówkach jest to samo. Nie ma opcji żeby wyciąć jeszcze jedno po lewej stronie więc ja bym zaszpachlował dla symetrii
Artyleria główna z trzema lufami też jakoś tak nie bardzo - zrezygnuj z jednej; będziesz miał po dwie, tak samo jak okien po obu stronach w środkowym rzędzie nadbudówki - myślę, że powinno pasować...

 

ostatni raz kupiłem model od hobby bossa
Dziwna decyzja, ale przestrzegam przed takim zarzekaniem się... Hobby Boss robi niezwykle precyzyjne modele (tak na marginesie).. I bynajmniej nie są to słowa bez pokrycia.... Zatem - więcej pokory... Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.