Skocz do zawartości

Arizona 1:700 Hobby Boss


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

może i maskujesz dobrze ale malowanie pędzlem zawsze rodzi ryzyko podciekania farby. I tak tu też się stało.. czerwony uciekł na bocznych krawędziach wież.

 

w 700tce z przecieraniem trzeba ostrożnie - to nie pancerka. Lepiej podkreślić wgłębienia ciemnym washem... Ale jeśli już musisz podkreślić krawędzie- to jaśniejszym kolorem (np jasno szarym) a nie błyszczącym stalowym.

 

Do zdjęć ustaw oświetlenie tak aby dawało światło zza obiektywu lub nieco z boku. Wyeliminujesz refleksy, które utrudniają oglądanie zdjęć - a aparat będzie lepiej ostrzył bo z tym też jest mały kłopot. Światło z góry lub co gorzej nieco z przodu na skomplikowanych bryłach zawsze znajdzie dobrą płaszczyznę odbicia wprost do obiektywu...

 

dzięki za rady biorę je na klatę. No własnie zauważyłem z tym przeciekaniem. Jak się maluje w jednej płaszczyźnie to jest git, a co innego jak maskuje się pion a maluje poziom lub odwrotnie. Z kolorem drybrusha z nitami to się zastanawiałem własnie co będzie lepsze jakiś ciemny czy jasny, czy może sam ciemny wash. Na przyszłość będę wiedział że pod żadnym pozorem nie błyszczący. A pomyśleć że przy 1:350 chciałem każdy detal wyciągać tym stalowym A z fotami to lampa z przodu + flash więc też trochę zawaliłem

 

A mam jeszcze pytanie bo przy OS2U igłą sobie wydziabałem linie podziału, żeby to washem przejechać i się zastanawiam czy dobrze zrobiłem czy źle W sensie czy przy 1:700 powinny być widoczne linie podziału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to oficjalnie zakończyłem pracę nad rufową nadbudówką i szczytem dziobowej. Dokleiłem szperacze, przeciwlotki oraz pomalowałem dzwon - niby drobny szczegół a od razu nadbudówki wyglądają lepiej

 

DSCF1374%20Kopiowanie_zpsxr8cnvf0.jpg

 

DSCF1380%20Kopiowanie_zpsflqkkqub.jpg

 

zmajstrowałem również kutry

 

DSCF1375%20Kopiowanie_zpsrmjrszd3.jpg

DSCF1377%20Kopiowanie_zpskskmgj7i.jpg

 

a teraz trzy pytania:

1. Do olinowania w 1:700 co lepsze?

podarte rajtuzy czy cienki przewód wielożyłowy?

2. biorąc pod uwagę że nie mam sikawki nie lepiej było by kłaść sidolux na niektóre elementy przed przyklejeniem? W tym momencie mam na myśli rufową nadbudówkę. Nie ukrywam że łatwiej mi będzie ją ładnie polakierować sidoluxem przed przyklejeniem niż po

3. Opłaca się kupować retarder tamiyi czy jest jakiś lepszy tańszy odpowiednik?

http://www.mojehobby.pl/products/Paint-Retarder-Acrylic.html

przy malowaniu drobnicy na pokładzie zauważyłem że jak rozrabiam trochę farby w sreberku po lekach to w pewnym momencie mi wysycha i gęstnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wziąłem sobie do serca to krzywe malowanie kadłuba i go poprawiłem. Dodatkowo pomalowałem drobnicę na pokładzie.

DSCF1391_zpsir9qvpzc.jpg

DSCF1390_zpsftzp4crp.jpg

przerobiłem również kotwicę - wsadziłem je do kluz

DSCF1388_zpse1kpm2fm.jpg

i tak wygląda całość - tradycyjnie moc Jedi

DSCF1385_zpswrkqpxcq.jpg

DSCF1393_zps3u3c3pq1.jpg

 

ponawiam pytanie o takielunek

co lepsze: podarte rajtuzy czy bardzo cienki wielożyłowy przewód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Na początek obstawiam żyłkę wędkarską 0,06mm . Kleisz ją zostawiając delikatny zwis. Po jakimś czasie żyłka sama się trochę kurczy.
Aleś dorzucił.... Za chwilę pojawią się pytania o strzałkę ugięcia I co wówczas.... ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie o takielunek

co lepsze: podarte rajtuzy czy bardzo cienki wielożyłowy przewód?

drut 0,05mm ale nie midziany -bo ten jest za miękki. Najlepszy jest chromowo molibdenowy.

rajtuzy - jeśli potrafisz wysnuć dobrą nić - też bardzo dobrze.

włos ze sztucznej peruki też jest niezły, Ma tę zaletę, że możesz kupić w prawie dowolnym kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli zbliżamy się do końca serialu

wszystko już zmontowane na mokro

DSCF1398%20Kopiowanie_zpscnledppg.jpg

tak z lekka przysyfiłem pokład czarnym renesansem. Nie chciałem syfić nie wiadomo ile bo pierwszy raz to robię. A poza tym statek stojący w porcie nie może być zasyfiony jakoś extra

DSCF1399%20Kopiowanie_zpstfgqijyq.jpg

DSCF1400%20Kopiowanie_zpscpvpng2g.jpg

DSCF1401%20Kopiowanie_zps6hn1ilw3.jpg

 

tak wiem trochę widać łączenie pokładu w części dziobowej

 

do wykonania zostało:

bandery, takielunek, relingi i może trochę dół zasyfię. Jakoś bardziej podoba mi się czysty okręt

 

czy do syfienia części podwodnej nada się coś takiego?

 

http://www.mojehobby.pl/products/Brown-Streaking-Grime-for-Red-Hulls.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dobrnąłem do końca warsztatu a Wy razem ze mną

Wiadomo zawsze się czegoś nauczyłem. Z założenia miał być tani model do szlifowania umiejętności i nauczenia się czegoś nowego: sidolux pędzlem, podkład w sprayu i trochę brudzenia. No właśnie z tym brudzeniem to jakby to powiedzieć, to nie jest towar do brudzenia. Postanowiłem że w najbliższej przyszłości nabędę jakąś niemiecką rurę z kioskiem w 1:144 gdzie już można poszaleć z brudzeniem A poza tym na drugim warsztacie jest niemiaszek więc już tylko będą niemiaszki

Co do olinowania to wiem bardzo skromne i wykonane z nadtopionych ramek. Nabyłem żyłkę wędkarską 0.1 mm (cieńszej nie mieli w sklepie) ale przegrałem z nią. Jakakolwiek próba odcinania naddatku kończyła się oderwaniem Co do podartych rajtuz to się mechaciło, a jak przejechałem to matowym humbrolem to nie mogłem w ogóle przykleić a bardzo cienkiego miedzianego przewodu wielożyłowego to nawet nie skomentuje Nie wiem czy to wina CA bo model lepiłem już na oparach (tubka wielokrotnie wyciskana kombinerkami), czy po mojej stronie z umiejętnościami.

 

Trochę na jakości fot potraciłem bo ciąłem na rozdzielczości

 

[urlDSCF1406%20Kopiowanie_zpsd52pbytv.jpg=http://s358.photobucket.com/user/krzysiekw1990rtk/media/DSCF1407%20Kopiowanie_zps37ahudlr.jpg.html]DSCF1407%20Kopiowanie_zps37ahudlr.jpg[/url]

DSCF1405%20Kopiowanie_zpsjvudu1cl.jpg

DSCF1408%20Kopiowanie_zpsjimg9eo6.jpg

DSCF1409%20Kopiowanie_zps5mjaq4cq.jpg

DSCF1410%20Kopiowanie_zps3ri1ozz9.jpg

DSCF1412%20Kopiowanie_zpshjizgxd2.jpg

DSCF1413%20Kopiowanie_zps95oi3hzz.jpg

troszkę Tamiya CA zostało na sidoluxie

DSCF1414%20Kopiowanie_zpsrstqf9yj.jpg

próba brudzenia samolotu -poracha sie nie to upaćkało co miało się upaćkać

DSCF1417%20Kopiowanie_zpstgdpcg9l.jpg

DSCF1415%20Kopiowanie_zps7u0lswra.jpg

DSCF1416%20Kopiowanie_zpsdod5yrgh.jpg

 

no to na tyle. Co do dalszych prac modelarskich to tak jak wspomniałem na 99% VIIC 1:144, a potem znowu jakiś tani złom do testów, a w między czasie będę powolutku grzebał przy graf spee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na drugi model w skali 700 to jest dobrze

Widać znacznie staranniejsze malowanie. Sam pewnie widzisz ile model zyskuje z olinowaniem i relingami... Nawet najprostszym.

 

Można dalej ćwiczyć techniki malowania pędzlem ale bez aero będzie Ci ciężko pójść dale j- np położyć dobrze lakier - a w tym przypadku Arizona zyskałaby jeszcze bardziej pokryta delikatną mgiełką satyny lub pólmatu.

 

Tak samo jak model ważna jest jego prezentacja. Odbiorca ma z założenia skupić się na modelu a nie analizować obrus...

Jak dobrze ustawisz kartki i stworzysz jednolite tło; bez przerw i widoków na pokój będzie bardzo fajnie

 

Generalnie tak trzymaj ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to trzecia 700, wcześniej był bismarck i yamato

 

co do lakieru to wiem jakiś mat by się przydał bo sido się za bardzo błyszczy a humbrol matowy jeszcze bardziej się błyszczy pewnie zbyt gruba warstwa sidoluxu ale bardzo ciężko jest pędzlem cieniutką warstwę, nawet sidolux nakładałem wycierając pędzel w papier

 

a co do prezentacji to kilku kartek zabrakło

 

no wiem bez sikawki to jak kopać dół łyżeczką od herbaty, niewykluczone że za jakieś 2 miesiące będzie, już nawet wybrałem tylko trzeba jeszcze troszkę złociszy odłożyć

 

na pewno nie widzi mi się malowanie kadłuba przy graf spee pędzlem

 

co do uboota w 1:144 to uległem trochę emocjom i nie sądziłem że on będzie taki wielki w tej skali. No trudno trzeba będzie z niego zrezygnować, co prawda w głowie pojawił się pomysł na coś fajnego ale pierw trzeba dokumentację obczaić czy to wypali (scharnhorst i gneisenau - operacja cerberus i poeksperymentuje ze sztuczną wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burty nie dopracowane bulaje wyglądają jak postrzały pociskami p.panc. Malowanie hmmmmm słabo. Za dużo farby. Lepiej malować cieńszymi warstwami.

Tyle pytań o olinowanie, a tu tylko parę sznurków i na dodatek jasnych. Słabiutko Arizona miała ciekawe olinowanie.

Okręt za bardzo się błyszczy. Jeżeli miał to być projekt do testowania to mogłeś powalczyć z malowaniem różnymi sposobami pokładu. Ten wygląda jak kawałek deski,a błyszczy się jak psu nos.

 

Rozumiem że chcemy szybko i bezboleśnie powiększać Swoja flotę ale nie idzie to w parze z jakością.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem biorę krytykę na klatę. Muszę w jakiś redarder zainwestować, a olinowanie to niewykluczone że poprawię jak ta głupia żyłka wędkarska zacznie współpracować Co do bulajów to wierciłem wiertlem 0.6 wiem trochę krzywo. Też jestem zdania że model wyszedł znacznie gorzej niż yamato a całość dobił ten zbyt błyszczący się sidolux. Nad washem pokładu jeszcze popracuję w najbliższych dniach, tylko muszę kupić jakąś ciemnobrązową olejną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by to powiedzieć fałszywy alarm. Wziąłem sobie do serca Wasze uwagi z galerii więc wracamy tutaj. Może coś się uda jeszcze poprawić

Doradzi ktoś jakiś lakier matowy łatwy do nakładania pędzlem? Tylko od razu mówię potrzebuje matowy - matowy a nie z nazwy matowy Już raz kupiłem matowego humbrola a się błyszczy jak psu wiadomo co

 

Przeglądając kopalnię wiedzy o nazwie google wyczytałem że pactra matowa jest dobra. Ewentualnie ludzie jeszcze mieszają tamki X21 z X22 tamiyi i też podobno uzyskują dobry efekt. Oczywiście jestem otwarty na wszelkiego rodzaju tańsze zamienniki z budowlanego z zza rogu

 

Co do olinowania to Seba77 pojechałeś mi po ambicji więc biorę się za tą głupią żyłkę. Jak nie wyjdzie to najwyżej znowu nadtopię trochę więcej ramek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a tu tylko parę sznurków i na dodatek jasnych...

Oj tak, olinowanie zrób koniecznie ciemne (ale nie czarne, najlepiej bardzo ciemnoszare). To co teraz jest przypomina sznurki na pranie.

Ogólnie nie jest źle, chociaż rzeczywiście Yamato wyszedł ci dużo lepiej. Poza tym jak to okręt do testów to nie ma co się nad nim rozczulać tylko experymentować

 

...z innej beczki...

Nabyłem żyłkę wędkarską 0.1 mm (cieńszej nie mieli w sklepie) ale przegrałem z nią. Jakakolwiek próba odcinania naddatku kończyła się oderwaniem

Czym odcinałeś? Myślę że to kwestia sprzętu. Poza tym chyba najlepiej przymierzyć na sucho, następnie dociąć a potem przyklejać.

A CA mógł nie chwytać jak za grubo farba położona, wtedy czasem robi się poślizg tym bardziej jak wszystko wcześniej porządnie nie wyschło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
a olinowanie to niewykluczone że poprawię jak ta głupia żyłka wędkarska zacznie współpracować
Tyle było mowy o materiałach na olinowanie, nie przypominam sobie, by ktoś ci doradzał żyłkę a ty jednak po swojemu, mając pretensje do jej właściwości.... Przynajmniej byś nie rozpaczał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.