Skocz do zawartości

Arizona 1:700 Hobby Boss


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą czy ten HB to nie jest przypadkiem stary Matchbox? Bo Mathbox o ile pamiętam z lat dzieciństwa robił jakieś dwa pancury z PH - Arizonę miałem ale był jeszcze jeden, ale tamtego już nie mogę zidentyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Katapulta na wieży C była montowana niesymetrycznie do osi wieży. Tak że otwory są w dobrych miejscach.

 

Arizona miała 12 dział 356mm więc jest dobrze.

Co do okienek na nadbudówce możesz je wyciąć i powklejać samemu kawałki profili plastikowych aby było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katapulta na wieży C była montowana niesymetrycznie do osi wieży. Tak że otwory są w dobrych miejscach.

Co do okienek na nadbudówce możesz je wyciąć i powklejać samemu kawałki profili plastikowych aby było OK.

 

Nie wiedziałem tego Pomyśleć że jutro miałem łatać i wiercić

Co do przeróbek to nie dla mnie w tej skali,zostawiam tak jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem tego Pomyśleć że jutro miałem łatać i wiercić

 

(...)

 

to co uznałem na kadłubie za wklęsłe ślady po wypychaczach okazały się otworami pod trapy a ja to zaszpachlowałem bo nie zajrzałem do instrukcji

Jakbyś nie "gonił" tak z ta budową to takie sytuacje nie miałaby miejsca. Jak dla mnie to wiele z twoich błędów wynika z nadmiernego pośpiechu - modelarstwo to nie wyścigi.

 

ostatni raz kupiłem model od hobby bossa

Ja tam modele z HB sobie cenie. Szczególnie te nowe, gdzie detalistyka jest na wysokim poziomie. I nie tylko w tematyce morskiej (np. powłoka anechoiczna na tym nowym p.941 - to co wypuścił MikroMir w ogóle nie przystaje) ale i lądowej (ta nowa seria samochodów pancernych Wehrmachtu). Co więcej blaszki zawsze w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś nie "gonił" tak z ta budową to takie sytuacje nie miałaby miejsca. Jak dla mnie to wiele z twoich błędów wynika z nadmiernego pośpiechu - modelarstwo to nie wyścigi.

 

no wiem wiem walczę z pośpiechem i każdy następny model składam dłużej od poprzedniego

dzisiaj cały dzień walczyłem z kominem i górną częścią przedniej nadbudówki, sobie wszystko ładnie zaszpachlowałem i wyszlifowałem

 

DSCF1225%20Kopiowanie_zpsswlnrimt.jpg

uświadomi mnie ktoś od czego były te dwie rurki przy kominie (A8 i A14)? zastanawiam się czy je pomalować na czarno czy pordzewić

 

DSCF1226%20Kopiowanie_zpshmcqfala.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie widać i tak miałeś poćwiczyć. Więc nic do stracenia. Na stronie sklepu EXITO mają plastikowe profile polskiej firmy. Jeden to ok.2,50zł

 

Jeżeli chcesz doskonalić warsztat to niestety musisz próbować.Wyjdzie to dobrze jak nie to trudno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety poszedłem na łatwiznę i to zostawiłem Następnym razem coś takiego poćwiczę.

 

Cleanlux jest wielokrotnego użytku? Wrzucilem górne części nadbudówek do mycia bo biała pactra jest beznadziejna :( wg nie kryje i przemaluje to na jasnoszary. I sie zastanawiam czy cleanluxa mam wylać czy zostawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A44 trochę za ciemna. Proponuje bardziej jakiś jasny popielaty lub biały z kropelką czarnego.

 

dzięki seba77

doszedłem do tego samego wniosku jak sobie upaćkałem ramkę A44

trzeba będzie pomajstrować przy białej

a tak z ciekawości biała to jakiej firmy jest najlepsza? wg mnie biała pactra to badziew

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowane elementy można przyklejać. Nieraz jest to nawet wskazane ( drobnica) Lakierujesz później po całości. Lakiery w spayu zdają egzamin przy większych modelach. Pędzlem lakierujesz używając bardzo rozcieńczonego lakieru kładąc cienką warstwę która w zupełności wystarczy.

Co do białej to potwierdzam że Tamka jest zdecydowanie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodziło. Sie zastanawiam jak mam cały model na końcu przeciągnąć sidoluxem pędzlem? Żeby niczego nie złamać jal będę obracał modelem. I tak myśle czy jak pomaluję sidoluxem pierw spód i kadłub a potem pokład to czy uskok nie powstanie. I tak samo rufową nadbudówkę pierw malowanie farbami i sidoluxem a dopiero na końcu przyklejenie.

 

na chwilę obecną tak to wygląda. Wszystko w 20 kawałkach i sklejone siłą woli

 

DSCF1240_zpsxpvwwvwv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że tylko lepię a nic nie maluję więc pomalowałem sobie komin i go trochę przyrdzewiłem

 

DSCF1251%20Kopiowanie_zpsqu7curic.jpg

 

DSCF1259%20Kopiowanie_zpsav9x1ejh.jpg

 

DSCF1260%20Kopiowanie_zpsptze0vne.jpg

 

na makro widać że pędzel nie wiedziałem że tak ładnie umiem szpachlować i szlifować nawet surfacera nie użyłem, chociaż trochę pucha kosztowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.