Skocz do zawartości

Graf Spee 1:350 Academy


krzysiek1990rtk

Rekomendowane odpowiedzi

Co prawda jest już inbox viewtopic.php?f=79&t=28367&hilit=graf+spee ale bardzo bardzo "okrojony" a ja trochę bliżej pokaże zawartość pudełka

 

Na wstępie powiem że to moja pierwsza 1:350 więc ciężko mi porównać do czegokolwiek, ale ten kto kupi to się nie zawiedzie.

Najpierw jest pudło

DSCF1183_zpsahypmfju.jpg

a w pudle wypraski

DSCF1185_zpssb5ooeer.jpg

rozmiar tego kolosa w porównaniu z Lumią 520

DSCF1198_zpskpsgo6ev.jpg

elementy artylerii 280 mm, wyrzutnie torped oraz pokład

DSCF1186_zpsd4crjhyz.jpg

fabrycznie nawiercone lufy

DSCF1192_zps7fghb5no.jpg

pokład, deskowanie bardzo szczegółowe

DSCF1193_zps0oevmfug.jpg

mniejsza artyleria i linia wodna bo jest opcja do wykonania - full hull albo waterline. Przy waterline trzeba ciąć kadłub, ale za pewnie bardzo niewielu się na to zdecyduje - na pewno nie ja, lubię patrzeć na całego okręta a nie na pół

DSCF1201_zpsnlww8koq.jpg

elementy wyposażenia oraz nadbudówek

DSCF1194_zpsiqmp1wc4.jpg

DSCF1195_zpssllapipv.jpg

podstawka

DSCF1196_zps6xekuahb.jpg

Ilość i jakość detali jest

nie mogłem ostrości złapać

DSCF1200_zpsva4p1hzk.jpg

to są przeciwlotki

DSCF1204_zps19tqwxxw.jpg[/url

śruby

DSCF1207_zpsivnbanne.jpg

jak już łodzie składają się z 5 elementów a hydroplan z 6 elementów to czego chcieć więcej - chyba tylko pieniędzy i dużo miejsca na półce

DSCF1205_zpswvh57tre.jpg

a teraz to co mnie zawiodło w pudełku

ta oto brzydka wypraska - jak to mają być niemieckie relingi to ja jestem Majkel Dżekson

DSCF1197_zps4zlo2ex8.jpg

oraz czarno biała instrukcja malowania, i to ta zwykła. Model datowany jest na grudzień 1939 więc ja się pytam - gdzie jest instrukcja kamuflażu? Oj nieładnie Academy należy się

DSCF1202_zpsqdot5cj0.jpg

 

 

Dodatkowo zabawę z modelem można sobie urozmaicić o dedykowany zestaw zabawek od Edka

 

Teraz jak obejrzałem ten model to uświadomiłem sobie że jeszcze nie jestem godny aby go zmajstrować, więc zabunkrowałem go pod łóżko, i poczeka aż właściciel będzie miał większego skilla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytorycznie model jest ok, ale detalami nie powala. Jeśli chodzi o porównanie z Trumpeterem jest słabiej , detale bardziej siermiężne i mniej dopracowane. W przypadku obu zestawów zestaw blaszek , przynajmniej od Edka + metalowe lufy są NIEZBĘDNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ktorego roku sa wypraski i czy deskowanie pokladu jest wypokle czy wklesle?

ps

Fajny masz dywan i telefon

Podoba mi sie napis na pudelku "German POCKET Battleship" hahah duza ktos musial miec kieszen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sobie sprawilem ten drobiazg, okazyjnie na ostatniej wystawie ktora nawiedzilem. Wypraski sa zdaje sie z 2010, deskowanie wklesle.

Juz jada do mnie blaszki edka i lufy abera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...brak swastyki na kalce...

Oczywiście że nie ma, jak wszędzie - zgodnie z obowiązującym zakazem propagowania symboli nazistowskich.

Tylko niektore firmy stosuja ta kretynska zasade... Wiele umieszcza swastyki na kalkomaniach, chocby Hasegawa czy Tamiya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od kraju producenta i obowiązującego tam prawa.

Zdarzają się też swastyki w dwóch częściach, więc teoretycznie ich nie ma, a jak sobie nakleimy, to już nasza sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się też swastyki w dwóch częściach, więc teoretycznie ich nie ma, a jak sobie nakleimy, to już nasza sprawa ;)

Dokładnie, tu prawdopodobnie swastyki robisz z tych belek luzem...

Albo kupisz gotowe kalki z flagami...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjrzałem się kalką i stwierdzam brak swastyki na kalce na ster od arado. Jest tylko czerwone tło z białym kółkiem

Ja do swojego Grafa Spee zamowilem materialowe flagi tutaj:

http://amp.rokket.biz/flags.shtml

dla osob ktore maja alergie na swastyke, sa tez dostepne fikcyjne z kolejnym krzyzem w srodku.

 

Jada z Australii, juz sa w drodze, jak dojada to podziele sie opinia o jakosci.

Z tej samej firmy zamawialem kalki i byly bardzo dobre, wiec i tutaj mam nadzieje, ze sie nie zawiode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.