Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o pojazdach NATO


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Co prawda nie wiem kiedy tak na prawdę zacznę go budować (w nieokreślonym bliskim czasie), ale wątek już zakładam, aby czegoś się dowiedzieć.

 

Interesują mnie przede wszystkim zdjęcia, rysunki i szkice obrotnicy/wieży czy jak to tam się zwie. Konkretniej takiej jak na tych zdjęciach:

 

man_10t_mil_gl_with_msa_01_of_362.jpg

man_10t_mil_gl_with_msa_05_of_362.jpg

man_10t_mil_gl_with_msa_26_of_362.jpg

man_10t_mil_gl_with_msa_29_of_362.jpg

Źródło zdjęć: primeportal.net

 

Co do samego modelu to będę korzystał z zestawu Revvella: In-Box, oraz Eduarda: In-Box

 

Tak sie prezentuje cały zestaw z podstawowymi farbami. Kolory takie jak z instrukcji, czyli Revell 6, 65 i 84.

 

P1230701.jpg

P1230702.jpg

 

 

Mam nadzieję, ze jakieś zainteresowanie tematem będzie i że pomożecie z tą obrotnicą i innymi problemami które wyjdą w trakcie budowy.

 

Pozdrawiam,

Qdłaty

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie wiem który z modów przeniósł mój temat jako post do tego wątku, ale z pełną świadomością założyłem wątek warsztatowy, ponieważ model będzie miał relację z budowy na forum. Sądzę, że nie przedstawienie obróbki jakiejkolwiek części w pierwszym poście, nie powinno wykluczać go jako tematu warsztatowego.

 

Poza tym, chyba jednak wypadałoby poinformować o przeniesieniu tematu przez prv. Trochę się naszukałem zanim to tu znalazłem.

 

 

Edit...

Temat został scalony z tego powodu

Co prawda nie wiem kiedy tak na prawdę zacznę go budować (w nieokreślonym bliskim czasie), ale wątek już zakładam, aby czegoś się dowiedzieć.

 

Interesują mnie przede wszystkim zdjęcia, rysunki i szkice obrotnicy/wieży czy jak to tam się zwie. Konkretniej takiej jak na tych zdjęciach:

Jak zaczniesz budować model to załóż temat w warsztacie.

Informacji szukamy w tym temacie a nie po całym forum...

Mod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dzięki.A wiesz coś na temat zestawów SCUD, bo w wikipedi nic o nim nie ma, a na jakiejś innej stronie czytałem że są.

Nie ma... Wszystkie wycofane, podwozia przekazane do RADWAR, oczywiście oprócz egzemplarzy muzealnych. Również na tym forum są dokładne o tym informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Cześć.

 

 

 

Mam nadzieję, ze jakieś zainteresowanie tematem będzie i że pomożecie z tą obrotnicą i innymi problemami które wyjdą w trakcie budowy.

 

Pozdrawiam,

Qdłaty

 

Ja ci będę kibicował, sam mam dwa many w skali 1:72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Przy okazji tematu Rosomaków.

Niedługo tj. 4-6 czerwca odbędzie się kolejny zlot w Boryszynie. Więc będzie okazja do sfotografowania Rosomaka z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

 

Widzę, że Hubert ze Szprotawy, więc nic tylko wziąć aparat i jechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc będzie okazja do sfotografowania Rosomaka z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza.

Przyłączam się do pytania Grzegorza. Zamierzają coś jeszcze pokazać Mam dość blisko, więc może bym się wybrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko o Rosomaku, ale pewnie coś jeszcze pokażą.

W zeszłym roku wystawili tylko Rosomaka, Honkera i quada (z tego co pamiętam ). 2 lata temu był jeszcze Grad i "dowódczy" Honker...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Na zdjęciach, które mam Humvee KFORu są wyraźniej oznakowane - większe napisy, także na masce, oznaczenia jednostek pod lampami (z przodu i z tyłu). Choć mam też zdjęcie z oznaczeniem "KFOR" tylko na tylnym nadkolu (ale ma oznaczenia jednostki).

 

Pamiętasz źródło zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem model revella (M998 i M1025), M1025 chcę zrobić w jednolicie zielonym malowaniu. Niestety moje umiejętności sprawiają, że efekt malowania trójbarwnego kamuflażu jest wielce wątpliwy;-) W związku z tym mam jeszcze jedno pytanie - czy amerykańskie M1025 jeździły pomalowane jednolicie na zielono?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten model, zastanawia mnie tylko, czy ten zielony hummer to wyjątek, czy jednak w niektórych jednostkach wszystkie wozy były zielone. Forum też przeglądałem, znalazłem tylko izraelskiego zielonego HMMWV, ale nie widać czy to wóz z wyciągarką, czy bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Jaki kolor ma rama w Humvee? Zarówna na zdjęciu które zamieściłem w pierwszym poście jak i na tym widać, że jest zielona. Natomiast na większości zdjęć wozów w kamuflażu trójbarwnym jest czarna. Wozy służące w Iraku oraz Afganistanie mają generalnie ramę w kolorze kamuflażu, czyli piaskową. A może tylko przód ramy jest zielony/piaskowy a pozostała jej część jest czarna?

 

trib3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.