Skocz do zawartości

SZUKAMY informacji i zdjęć o pojazdach NATO


Shilka (Robert T.)

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 272
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przejrzałem kilka stron i podchodzi mi to pod M998, ale nadal poszukuje innych wersji szczególnie z naciskiem na M1025. Może ktoś wie czy ta wersja należy do polski oddziałów???

 

No chyba, że Polacy otrzymali tylko wersje M998.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki model jak na linku:

http://www.plastikowe.pl/zestawy/pojazdy/35-tamiya35263-m1025-hummer

 

Tylko nie wiem czy to co prezentujecie to M1025. Chciałbym wykonać go w malowaniu polskim ale tylko wtedy gdy będę mieć 100% pewność, że nie robie jakiegoś przekrętu. Może wyjść, że M1025 w ogóle nie są "polskimi"hummerami. Powiem , że ciężko mi to ustalić.

 

Kat zapodane przez Ciebie focie są podobne do tego modelu z linka ale na ile czy pojazdy są takie same to nie wiem już :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowa sprawa - Hummery używane w kraju to jedno, a te na misjach to drugie!!!

Na misjach PKW jeżdżą samochodami nie naszymi tylko amerykańskimi, więc będzie tu zupełnie inne wyposażenie i wygląd (wiele wersji i odmian).

 

kat podrzucił fotki hummerka z Iraku i naszego.

 

Hummery PKW Afganistan to zupełnie inna historia, bo niemalże nie ma dwóch identycznych egzemplarzy, więc dobrze trzeba przestudiowac fotki.

Tu materialy naszego PKW Afganistan: http://www.isaf.wp.mil.pl/fotogalerie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie wystroił Sikorski w bluzę gromu

Zajechał do Bagram i załatwił, że nasi bedą częściej atakowani, to sie nazywa wpływowy minister

 

A wracając do tematu jednostki w kraju maja na wyposażeniu wersję HMMWV M1043

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc - czy ktoś wie jak otwiera sie dachowy właz w Hummerku? Chodzi mi o to czy klapa zamykajaca jest jednocześciowa czy może dzieli sie i otwiera na 2 strony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

Coś dla miłośników pojazdów M113. Bogaty zestaw zdjęć:

http://picasaweb.google.com/zippo132

oraz album ze zdjęciami kanadyjskiej Piranii - Coyote:

http://good-times.webshots.com/album/563831769pZoFAT

Można sie pokusić o przeróbkę trumperowskiego LAV-a.

A tutaj jest kanadyjski Leo 2A6

http://s87.photobucket.com/albums/k130/ldshrecceboy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję zdjęć polskich Mercedesów G-Class wersja 4-drzwiowa, malowanie łaciate. Chodzi mi zwłaszcza o układ plam kamuflażowych.

Jesli ktoś z Was ma coś niecoś na ten temat, prosze o kontakt na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam

 

Buduje (mam nadzieje ze można to nazwać budową) - ucząc się ciągle Paladina 1/35 Italerki.

 

Mam problem z pustynnym maskowaniem (Irak) - w instrukcji wymieniona jest tylko jedna farba - Sand (1706 MM), ale patrząc na zdjęcia to mam wątpliwości.

 

Ma ktoś może informacje które farbki najlepiej użyć (maluje pędzelkiem):)

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i pomoc (jade na wakacje od jutra:) a potem bede chciał wrzucić jakieś zdjęcia z budowy - tak żebyście pomogli mi doskonalić warsztat:).

 

Pozdrawiam

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

To jaka to marka w końcu ??? Bo teraz to nie wiem Dodge ??? Tak jak wspomniał kolega wyżej ??? Dzięki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie z ustaleniem producenta tej konkretnej ciężarówki. Pojazdy tej rodziny są w US Army i w wielu innych armiach wykorzystywane od lat 50-tych do dziś, produkowane przez co najmniej 3 firmy. Różne modele maja różne nazwy, wyposażenie i przeznaczenie, ale wizualnie są do siebie podobne. Jeżeli szukasz wersji z ciągnikiem siodłowym to to może być np M123 albo M275. Ale chyba najwięcej informacji znajdziesz szukając pod nazwą M35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu masz o niej więcej informacji

M35 to rodzina 2,5-tonowych amerykańskich wojskowych samochodów ciężarowych wykorzystywanych przez United States Army od 1950 roku, aż do dnia dzisiejszego oraz będących na wyposażeniu armii wielu państw świata.

 

Głównym przeznaczeniem pojazdów M35 jest transport piechoty i zaopatrzenia. Dodatkowo służą jako cysterny, ciągniki artyleryjskie oraz pojazdy inżynieryjne. Uzbrojone pojazdy M35 wykorzystywane były również do eskorty konwojów i patrolowania, m.in. podczas wojny w Wietnamie. Uzbrojenie stosowane na tych pojazdach to głównie: karabiny maszynowe M2, M60, M134 Minigun, Quad .50 (poczwórny karabin maszynowy M2 wykorzystywany jako broń przeciwlotnicza - M35A1 Nancy), granatniki M79 lub armaty automatyczne Oerlikon 20 mm.

 

źródło Wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.