Skocz do zawartości

Pierwszy model


Demo

Rekomendowane odpowiedzi

Widać zalane krawędzie pokryw na skrzynkach,zalane zawiasy, przy śrubach widać "górki" z farby itp.

ZA GRUBO farby.Teraz szlif już nic nie da.Konieczna kąpiel oczyszczająca.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz to widze. Jest to pierwszy model eksperymentalny i juz mi za wiele farby nie zostalo wiec zmywac raczej nie bede.

Skoncze go do konca, potestuje rdze, zacieki itp sprawy bo lepiej zebrac jak najwiecej doswiadczen na poczatku by pozniej starac sie nie popelniac tych samych bledow. Dziekuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podkladu to wyczytalem ze zawsze lepiej go dawac stad jest i u mnie. Plus tego taki ze pocwiczy sie malowanie pedzlem oraz malowanie innym rodzajem farby. Przynajmniej ktos z poczatkujaych modelarzy wywnioskuje z moich bledow co nie co i uda mu sie nie popelniac takich rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej zrobić ten pierwszy model porządnie, pod wszystkimi względami, a nie tylko pod nie którymi? Ja na Twoim miejscu bym zmył tą farbę, i pomalował jeszcze raz, tym razem bez podkładu. Kilka cienkich warstw, a nie jedna gruba. Chociażby Pactrą, jeden słoiczek powinien wystarczyć

Jeśli jednak bardzo chcesz użyć podkładu, to kup taki w spreju, bo te zwykłe nakłada się z aerografu.

Gdy model schnie, warto włorzyć go do jakiegoś pudełka, kurz będzie osiadał w znacznie mniejszych ilościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawia mnie fakt czy wina jest tego ze nalozylem 3 warstwy podkladu (tyle wyszlo po poprawkach ze szpachla) i 2 warstwy prawidlowego koloru czy zle rozcienczonej farby (zbyt gesta) chociaz gdy rozrabiam farbke to mam wodnista dobrze kryjaca konsystencje splywajaca z wykalaczki, ocieram dobrze pedzel z nadmiaru i staram sie nakladac cienko. Przynajmniej tak mi sie wydaje ze jest dobrze rozcienczona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm zastanawia mnie fakt czy wina jest tego ze nalozylem 3 warstwy podkladu (tyle wyszlo po poprawkach ze szpachla) i 2 warstwy prawidlowego koloru czy zle rozcienczonej farby (zbyt gesta) chociaz gdy rozrabiam farbke to mam wodnista dobrze kryjaca konsystencje splywajaca z wykalaczki, ocieram dobrze pedzel z nadmiaru i staram sie nakladac cienko. Przynajmniej tak mi sie wydaje ze jest dobrze rozcienczona...

Wlasnie dlatego powinienes zmyc i poeksperymentowac, zeby wiedziec co zrobiles zle i jak trzeba to robic na przyszlosc.

Wydaje mi sie, ze wina lezy po obu stronach... 5 warstw faby w sumie malowane pedzlem to na pewno za duzo, a i wyglada po smugach, ze farba byla zdecydowanie za gesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak malowalem znow caly myslac ze jak pomaluje tylko wybrane miejsce po szpachli to w efekcie koncowym bedzie widac roznice w warstwach. Ale teraz wiem ze sie mylilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo, widzisz jaka popularność tematu?

Nie dawaj za wygraną, zmyj model na 0 za pomocą Cleanlux-a i z nowym doświadczeniem maluj od nowa Trochę więcej roboty, ale poczujesz większą satysfakcję nad lepiej ukończonym modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bójcie się nie zrezygnuje kupie plyn hamulcowy dot3 i zmyje farbe ale mysle jeszcze nad zamowieniem odpowiednich rzeczy bardziej profesjonalnych do rdzy, odpowiednich plynow do kalek ( bo nie mam zadnego poza sido), zmiane szpachli z wamodowskiej najtanszej na zmywalna szpachle akrylowa i innych rzeczy potrzebnych do uzyskania odpowiednich efektow + mocno sie zastanawiam nad kupnem kompresora i pseudo iwaty tyle ze nie jestem pewien czy to nie za szybko na taki sprzet bo dopiero zaczynam swoja przygode z modelarstwem.

Poki co (jesli model i tak ma byc pozbawiony farby) postanowilem wyprobowac pewien sposob pewnego forumowicza na rdze uzywajac czarnego, brazowego i pomaranczu ale sczerze mowiac wyszla z tego kicha pewnie z tego powodu ze zrobilem cos zle, moze gdybym nalozyl na to cynamon to by to lepiej wygladalo, przedstawiam ponizej (malowalem nawet nie czekajac na wyschniecie poprzedniej warstwy + pomarancz fluorescencyjny pactry jest bardzo wodnisty) :

 

207kosi.jpg

21tzbp.jpg

2dujrbl.jpg

so093p.jpg

 

Takze pierwsze koty za ploty, pierwsza irytacja i zrezygnowanie przeszlo rowniez tak szybko jak sie pojawilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja coś dorzucę. Za nim będziesz malował, to poćwicz na jakimś kawałku plastiku czy farba nie jest za gęsta lub za rzadka.

Staraj się malować części oddzielnie, kadłub, koła, wieża, osprzęt itd... Malowanie pędzelkiem dużego modelu jest upierdliwe i może wyjść kiepawo, zalecany jest aerograf. Jak już chcesz koniecznie szpachlować, używaj szpachli akrylowej i ściągnij jej jak najwięcej, aby nie zostało dużo do szlifowania. Możesz szpachlować na dwa razy, pierwsza warstwa (może) zakryć tylko częściowo szparę (zapadnie się), drugą wyrównasz i będzie gitara.

Zostaw rdzawienie, brudzenia, błocenie i inne "cudawianki", najpierw dobrze naucz się obrabiać części, dopasowywać, sklejać i szpachlować (szpary doprowadzają do opadnięcia rąk). Pamiętaj również, że podczas wycinania trzymaj część, a nie ramkę.

Spokojnie, powolutku, oszlifować, spasować itd... nic na wariata, to ma być zabawa, a nie praca na akord.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Jak już chcesz koniecznie szpachlować, używaj szpachli akrylowej i ściągnij jej jak najwięcej, aby nie zostało dużo do szlifowania.
Tutaj przykład zastosowania.

Możesz szpachlować na dwa razy' date=' pierwsza warstwa (może) zakryć tylko częściowo szparę (zapadnie się), drugą wyrównasz i będzie gitara. …[/quote']Warto zapamiętać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo złe doświadczenie z tą szpachlą, tak samo jak z Humbrola. Była również z Tamiyii i o dziwo, dopiero przypasowała mi z WaModu, akrylowa zmywalna. Kiedyś użyłem innej szpachli WaModowskiej i ... poszła w cholerę. Polecam również zmywacz z WaModu, zmywa wszystko: akryle, oleje, szpachlę z pędzelków, gumisie (maskol) itd... a wali jak cholera, na całą chatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty myślisz, że chłopak będzie kombinował z taką chemią? To jego pierwszy model i po co kupować nie wiadomo co, skoro masz gotowe. Bez przesady. Mnie by się nie chciało, szkoda życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankista bierze kapiel oczyszczajaca w cleanuxie. Czy ten aerograf to dobry wybor i ten kompresorek ? Naczytalem sie sporo o aero i na to by wychodzilo co podaje ponizej.

 

http://www.mojehobby.pl/products/Aerograf-EW-770-0.25.html

http://www.mojehobby.pl/products/MINI-KOMPRESOR-ADLER-AD-4000.html

 

Ogolem model skoncze malowac pedzelkiem ale na przyszlosc jednak warto miec aerograf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup tego kompresor odradzam- sam z niego kiedyś korzystałem, nie dożył drugiego modelu.

Osobiście polecam (i nie tylko ja- każdy powie, że to najlepszy wybór na początek) kompresor AS-186. Tańszy a bardzo dobry. Sam go używam i bardzo sobie chwale

http://skleptechniczny.pl/wydajny-kompresor-do-aerografu-z-butla-3l-as-186-p3891.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja popieram teorię z Ultrą - a mój Ew770 miał podobny przebieg swojej kariery jak u Grazzi - uciągnął dwa modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.