Skocz do zawartości

Hawker Hurricane Mk. IIC 1:72 - Revell


Solaris7813

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 83
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przyznam, że nie za bardzo rozumiem o co chodzi, ja nie maskowałem owiewki, nawet jej nie przykleiłem. Miejsce które szpachlowałem nie miało prawie żadnych linii podziału. Mógłbyś trochę rozjaśnić temat?

 

chodzi o owiewkę łączenia skrzydła z kadłubem, to taki pas lub kilka pasów poszycia (blachy) zasłaniających ich mocowanie.W modelach, linia ta jest jednocześnie miejscem połączenia elementów i nie powinna być szpachlowana na gładko....

dodaję foto dla pełnej jasności...

 

Hawker_Hurricane_Close_up_by_davy59_zpsfec0a5ca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej stronie Mikele napisał, czym są spowodowane te szczelinki:

Szpachla podczas schnięcia w szerokich szczelinach ma tendencje do zapadania się.

Nakładam punktowo wykałaczką szpachlę tam, gdzie jest rowek, czekam aż zaschnie i szlifuję do gładkości. Jeśli nadal takowe rowki tam są, to powtarzam tę czynność aż do skutku.

Praca idzie narazie powoli, z powodu braku czasu, ale myślę że w weekend wrzucę jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki miały być w weekend, ale z przyczyn rozmaitych są dzisiaj. Zaszpachlowałem te rowki jeszcze raz, myślę że już jest ok.

IMGP1159.jpg

IMGP1160.jpg

IMGP1162.jpg

IMGP1165.jpg

IMGP1166.jpg

Czy mogę już malować kadłub podkładem?

 

Skleiłem również te elementy, ale łączenie z ramką przebiegało pomiędzy tymi dwoma liniami, w związku z czym wyszło brzydko:

IMGP1170.jpg

IMGP1171.jpg

Może na fotkach nie widać, ale w realu wygląda to bardzo nie ładnie, więc uznałem że wykorzystam te elementy (instrukcja daje możliwość wyboru):

IMGP1173.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Model dostał podkład, potem wrzucę jakieś fotki. Mam jeszcze pytanie odn. malowania owiewki. Który, z tych wariantów wybrać:

1)Zamaskować obie części owiewki, pomalować je oddzielnie i kadłub oddzielnie, a potem przykleić.

2)Przykleić obie części do kadłuba, Zamaskować i pomalować wszystko razem.

3)Przykleić którąś z części do kadłuba, Zamaskować i pomalować, a potem Zamaskować i pomalować drugą część owiewki, a następnie przykleić do całości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Nakładam punktowo wykałaczką szpachlę tam, gdzie jest rowek, czekam aż zaschnie i szlifuję do gładkości. Jeśli nadal takowe rowki tam są, to powtarzam tę czynność aż do skutku. …
Parę dni temu kupiłem szpachlę widoczną na zdjęciu.

 

P2011452.JPG

Szczelina po lewej miała około 1mm szerokości i 3mm długości, a po prawej około 0,5mm szerokości i 12mm długości.

 

Postąpiłem jak pokazuje w swoim poradniku Suzuki Narita i miałem zaszpachlowane po mniej niż minucie. Sam jestem zdziwiony. Zwłaszcza, że to był mój pierwszy raz. Poradnik czytałem około czterech lat temu.

 

Tą szpachlą nie szpachlowałbym szczelin szerszych niż milimetr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Parę dni temu kupiłem szpachlę widoczną na zdjęciu. …
… Mógłbyś napisać, gdzie to kupiłeś?
W Martoli.

Jestem przekonany, że chematic też ma. Jadar na stronie nie pokazuje, że ma, to chyba nie ma. U sknerusów na Targowej nie bywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… "Vallejo Plastic Putty" …
Zgodzę się, że interfejs Martoli jest specyficzny.

W tym wypadku należy w szukaną frazę wpisywać jak najmniej i jak najprecyzyjniej. Natomiast wybór producenta zawęża wyniki przeszukiwania bazy.

Jak%2520szukad%25C5%25BA%2520w%2520Martoli.png

W rachunku relacyjnym taka operacja nazywana jest produktem. Ale to już dość mocno odjeżdża od tematu wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawia zdjęcia modelu pomalowanego podkładem. Niektóre miejsca musiałem jeszcze raz zaszpachlować, i oszlifować. Myślę, że już jest ok.

IMGP1597.jpg

Zbliżenie:

IMGP1600.jpg

Spód:

IMGP1603.jpg

 

Teraz model czeka, na ponowne malowanie podkładem.

 

Ponawiam również pytanie o wariant malowania owiewki:

Mam jeszcze pytanie odn. malowania owiewki. Który, z tych wariantów wybrać:

1)Zamaskować obie części owiewki, pomalować je oddzielnie i kadłub oddzielnie, a potem przykleić.

2)Przykleić obie części do kadłuba, Zamaskować i pomalować wszystko razem.

3)Przykleić którąś z części do kadłuba, Zamaskować i pomalować, a potem Zamaskować i pomalować drugą część owiewki, a następnie przykleić do całości.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłbym tak:

1. Przykleić wiatrochron do kadłuba (jeżeli owiewka ma być przyklejona w pozycji zamkniętej - to też, jeżeli otwarta, przyklejasz ja na samym końcu)

2. Zamaskować wiatrochron i owiewkę (bez różnicy - otwartą, czy zamkniętą)

3. Pomalować wiatrochron i owiewkę kolorem wnętrza (owiewka - jak wyżej)

4. Pomalować wiatrochron i owiewkę kolorem kamuflażu (równocześnie z malowaniem kadłuba) z ew. końcowym matem

5. Zdjąć maskowanie

6. Ew. przykleić owiewkę w pozycji otwartej

 

Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłbym tak:

1. Przykleić wiatrochron do kadłuba (jeżeli owiewka ma być przyklejona w pozycji zamkniętej - to też, jeżeli otwarta, przyklejasz ja na samym końcu)

2. Zamaskować wiatrochron i owiewkę (bez różnicy - otwartą, czy zamkniętą)

3. Pomalować wiatrochron i owiewkę kolorem wnętrza (owiewka - jak wyżej)

4. Pomalować wiatrochron i owiewkę kolorem kamuflażu (równocześnie z malowaniem kadłuba) z ew. końcowym matem

5. Zdjąć maskowanie

6. Ew. przykleić owiewkę w pozycji otwartej

 

Życzę powodzenia

 

Dzięki

Tymczasem... Podczas malowania podkładem aerograf zaczął mi pluć farbą (nie wiem dlaczego, dobrze rozmieszałem farbę, aerograf dobrze umyłem)

Chciałem wyszlifować zacieki papierem ściernym, ale bałem się, że zatrę linie podziału.

Uznałem, że zmyję farbę. Teraz czeka mnie ponowne malowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.