Skocz do zawartości

PZL-Brewster "Byczek" Airfix 1/72 konwersja SF


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 174
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Amerykanie wywalczyli sobie status super mocarstwa.Kosztem wszystkich innych. Moim zdaniem perfidia takiego postępowania stawia ich na równi z hitlerowcami i stalinowcami.

Gdyby Ci perfidni amerykanie nie przystapili do IIWW to ciekawe po jakiemu dzisiaj bysmy rozmawiali... po niemiecku czy rosyjsku?

 

P.S. W sumie to mi wszystko jedno co bierzesz... ale ja tez to chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorób mu jeszcze Seba opływowy dziób coś w stylu He 111

Mysle o cisnieniowej kabinie.

I uzbrojeniu tekiego Łosia...a raczej Sowy w działko 20mm strzelajace do przodu dla ochrony własnej.

I o jakis fajnych spreżarkach do tych DB-601 ,-)))

 

Letalin. Wijna z Niwmcami to wypadek przy pracy. Równie straszny, jak to gdybysmy dzisiaj za podszeptem ameryki atywnie wplatali sie w wojne z Rosją. Ja jestem optymista. Uważam, że w 1939 powinnismy ruszyć na wschód oswobodzic Kresy i uwolnic naszych braci Słowian ze straszliwego wiezienia bolszwizmu, jakie zbudowali im amerykanie i miedzynarodowa finansjera. I niech bedzie to ścisła Niemiecka strefa wpływów. Niech Niemcy eksploatuja surowce.A my bedziemy głównym sojusznikiem wielkich niemiec. I bedziemy rosnac w siłę. To i tak bedzie wielki postep w standarcie zycia dla milionów rosjan i innych narodów ogarnietych komuną. I na koniec tej kampanii zagramy wspólnie z Francuzami jankeson na nosie. A Angole. Cóz zachowają swój status mocarstwa morskiego. I z pewnością bedzie im z tym dobrze.

 

ami. historia pisana przez zwyciezców(a taka widze znasz) nie ma nic wspólnego z prawda ,-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnij mi bliżej te działko bo nie mam pomysłu jakby to miało działać w praktyce. Myślałem bardziej o wysuwanej spodem wieżyczce z dwoma kaemami. Wszak dla takiego samolotu w akcji zagrożenie to dochodzące go w wysokości myśliwce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

Letalin. Wijna z Niwmcami to wypadek przy pracy. Równie straszny, jak to gdybysmy dzisiaj za podszeptem ameryki atywnie wplatali sie w wojne z Rosją. Ja jestem optymista. Uważam, że w 1939 powinnismy ruszyć na wschód oswobodzic Kresy i uwolnic naszych braci Słowian ze straszliwego wiezienia bolszwizmu, jakie zbudowali im amerykanie i miedzynarodowa finansjera. I niech bedzie to ścisła Niemiecka strefa wpływów. Niech Niemcy eksploatuja surowce.A my bedziemy głównym sojusznikiem wielkich niemiec. I bedziemy rosnac w siłę. To i tak bedzie wielki postep w standarcie zycia dla milionów rosjan i innych narodów ogarnietych komuną. I na koniec tej kampanii zagramy wspólnie z Francuzami jankeson na nosie. A Angole. Cóz zachowają swój status mocarstwa morskiego. I z pewnością bedzie im z tym dobrze.

Błądzisz

 

 

Swoją drogą, czy sylwetka Łosia nie byłaby kłopotliwa na dużych wysokościach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ami. historia pisana przez zwyciezców(a taka widze znasz) nie ma nic wspólnego z prawda ,-)))

1. Niemcy podbili pol Europy - fakt

2. Sowieci szykowali sie do podboju tejze - fakt

No chyba, ze najwieksze sily powietrzno-desantowe na swiecie byly szykowane do obrony. To mniej wiecej tak samo jak komunistyczna PMW szykowana do obrony przy uzyciu glownie... okretow desantowych.

3. W Europie nie bylo sily ktora moglaby ich powstrzymac - fakt

Gdzies wpadlo mi w oko, ze cos pisales o Francji??? Chyba zapomniales, ze francuskie czolgi maja 6 biegow wstecznych i 1 do przodu (ten do przodu w razie gdyby zostali zaatakowani z tylu...)

4. Jedynym wynikiem starcia faszyzmu i komunizmu moglo byc ostateczne zwyciestwo jednego z nich - fakt

5. Polska nigdy nie bylaby rownorzednym partnerem nawet sprzymierzywszy sie z Niemcami - fakt

W najlepszym wypadku nasz status przypominalby status PRL wobez ZSRR w latach 1945-1989.

 

ergo - mowilibysmy dzisiaj po niemiecku badz rosyjsku i byc moze mieli juz za soba kilka krwawych i nieudanych powstan jak w 1830 i 1863...

 

Ja nie potrzebuje nikogo, zeby pisal dla mnie historie, wyciagam wnioski z faktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objaśnij mi bliżej te działko bo nie mam pomysłu jakby to miało działać w praktyce. Myślałem bardziej o wysuwanej spodem wieżyczce z dwoma kaemami. Wszak dla takiego samolotu w akcji zagrożenie to dochodzące go w wysokości myśliwce.

Czytałem o tym jak to jakiś odchudzony spit ganiał za Junkersami 86. I tak sobie pomyślałem, ze korzystając z faktu, ze taki Łos-Sowa, trzymał by się powietrza na tych sporych wysokościach, to widząc wdrapującego się na pułap przeciwnika, co tu dużo mówiąc , pewnie na rzęsach, mógłby wykręcić w jego kierunku, i w płaskim nurkowaniu zaatakować. Wszelkiego typu wieżyczki "perforują" kabinę ciśnieniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka w "Sowie" umieszczę w wałach silników. To miejsce gwarantuje, że nie zamarzną ,-)))

Mam model Bf-110 G z Italerki w stanie"złom". Będzie z czego wziąć silniczki ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ami. historia pisana przez zwyciezców(a taka widze znasz) nie ma nic wspólnego z prawda ,-)))

1. Niemcy podbili pol Europy - fakt

Hitlerowskie niemcy. Amerykanie sponsorowali doscie Hitlera do władzy i sprzedali Hitlerowi technologie, które pozwoliły hitlerowcom poczuc sie pewnie. Przede wszystkim technologie produkcji syntetycznego paliwa.

2. Sowieci szykowali sie do podboju tejze - fakt

No ale Sowiecka Rosja i jej agresywny charakter to juz całkowicie produkt USA. Dgyby nie pomoc wszelkiego typu od pierwszych dni rewolucji, Bolszewie by zdechła. Tylko ogromne zastzyki kasy, technologii, budowanie przemysłu, i interwencje zbroje USA, pozwoliły bolszewii przetrwac i uzbroic sie po zęby.

5. Polska nigdy nie bylaby rownorzednym partnerem nawet sprzymierzywszy sie z Niemcami - fakt

W najlepszym wypadku nasz status przypominalby status PRL wobez ZSRR w latach 1945-1989.

Wole o tym myśleć jak o partnerstwie Anglii i USA ,-))

6. Niemcy walczące o rządzenie nad światem musiałyby porzucic Bismarkowski pomysł, Germanizowania wszystkiego . Po prostu nie da się zgermanizować planety ,-)) Pewnie przyjęłyby model Austrowęgier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakładasz schodzenie z wysokości i manewrowanie z przeciwnikiem przed którym Twoją główną bronią ma być przewaga wysokości i prędkości w chwili nawiązania kontaktu? Samolot rozpoznawczy to nie myśliwiec. Np. Ar 234 miał sztywne uzbrojenie defensywne z tyłu. Parę innych bombowców też miewało podobne rozwiązania. Wieżyczka nie musi kolidować z hermetyczną kabiną. Może byś starowana przez kogoś w tej kabinie, takie rozwiązanie też nie było rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie o tym Łosiu, to sobie przypomniałem o swoim eksperymencie Z czasów bardzo dawnych, gdzieś z głębin liceum chyba....

 

Łoś z silnikami DB-603 z Me410, w malowaniu z interwencji po stronie Finlandii w wojnie z ZSRR - kamo pt. "spękana kra lodowa" i oczywiście brak oznaczeń.

W komplecie radar w nosie, pod nosem działko, pod kadłubem harpoon i wieżyczki automatyczne z trzylufowymi działkami 20mm (o ile dobrze pamiętam skopiowane z Komancza (RAH 66) )

 

P1110430sm_zpszz0leqgl.jpg

 

Spiton, spiskowa teoria dziejów jak widzę?USA jako wielki spiskowiec. Wielki Kryzys pewnie też został wyreżyserowany?

Jakoś nie wierzę że Niemcy planowali partnerskie relacje z nami. Piszesz "4 dni wojny i koniec" moim zdaniem sytuacja Polski w takiej sytuacji nijak nie różniłaby się od historycznej. Ilość zbrodni jakich wehrmacht dopuścił się w ciągu tylko tych 4 dni raczej wykluczałby inne podejście. O współpracy można było myśleć zanim Hitler zdecydował się na wojnę, najpóźniej wiosną 39, ale wtedy pewnie i tak skończyłoby się jak w Jugosławii.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkic

6ed78532f40c21a3.jpg

 

Co do uzbrojenia to może masz trochę racji..Musze to przemyśleć.

Bartek, ale pomyśl, jeśli już być musiał stoczyć taka walkę, to chyba dobrze by było wykorzystać atuty. Czyli komfort siedzenia w klimatyzowanej kabince, Długie skrzydełka, działka w gorących silnikach. Nie zamarzną, w odróżnieniu od sterowanej wieżyczki.

Taka sowa mogłaby być uniwersalnym samolotem obserwacyjnym, który w razie potrzeby uciekał by do góry ,-))Ale na pułapach na których normalny samolot tonie, mógłby w razie czego się odgryźć. Chyba zrobie osobny wątek dla tego Łosia, bo mnie juz łapy świerzbią, a jak każdy szanujący się polski modelarz, egzemplarz PZL 37 Łos, firmy plastik, mam na składzie ,-))

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton, spiskowa teoria dziejów jak widzę? Taka bardzo spiskowa... USA jako wielki spiskowiec. Wielki Kryzys pewnie też został wyreżyserowany?

Na temat wielkiego Kryzysu napisano mase książek. I faktycznie był on całkowicie sztucznie wykreowany i podtrzymywany. Ale jest to nie tyle teoria spiskowa co spiskowa praktyka. Akurat na historii USA trochę się znam ,-)))

I w ogóle historia to nie jest sprawa wiary, tylko analizy dostępnych faktów i poszlak. Ja zawsze zaczynam od analizy budżetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te 0.50 w B-17, B-24, B-29 itd nie były w silnikach a nie zamarzały. Możesz podgrzewać taśmy amunicyjne, dodać przeładowywanie sprzężonym powietrzem. To nie są wynalazki 21 wieku Duży dwusilnikowy samolot na bazie bombowca z dużym wydłużeniem skrzydeł to nie jest idealny przeciwnik do walki dla małych myśliwców. Nawet jeśli realnie uda się uzyskać sytuację, kiedy przechwytujący nie będzie się trzymał powietrza, łatwiej będzie go obstrzelać czymkolwiek bez potrzeby manewrowania zawracanie itd.... to wszystko oznaczałoby straty energii w chwili kiedy za zadanie masz pojawić się jak najszybciej nad celem do rozpoznania/sfotografowania i ucieknięcia. A najlepiej to jak najmniej sprzętu na pokładzie na korzyść osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitlerowskie niemcy. Amerykanie sponsorowali doscie Hitlera do władzy i sprzedali Hitlerowi technologie, które pozwoliły hitlerowcom poczuc sie pewnie. Przede wszystkim technologie produkcji syntetycznego paliwa.

Szermujesz pseudo faktami, majac nadzieje, ze ludzie beda zbyt leniwi, zeby je sprawdzic? Albo po prostu wiesz, ze gdzies dzwonia, tylko nie wiesz w ktorym kosciele... To niemieccy naukowcy sprezentowali technologie syntetyczngo paliwa USA.

 

Badania nad upłynnianiem węgla prowadzono w latach 20 XX wieku w Niemczech, głównie z tego powodu, że kraj ten po I wojnie światowej został odcięty od źródeł ropy naftowej. Pierwszy proces upłynniania został wynaleziony przez Franza Fischera i Hansa Tropscha z Instytutu Cesarza Wilhelma. W czasie II wojny światowej był on stosowany do produkcji benzyny na potrzeby zbrojeniowe przez Niemcy i Japonię

 

Po II wojnie światowej część niemieckich naukowców zajmujących się upłynnianiem węgla zatrudnił rząd Stanów Zjednoczonych w ramach operacji Paperclip. Prace badawcze nad wdrożeniem tej technologii w USA prowadzono od 1944 w ramach Synthetic Liquid Fuels Program. Program ten zarzucono w 1955 ze względu na niskie ceny ropy naftowej. Niemniej w ramach tego projektu wybudowano kilka dużych instalacji do procesu Fischera-Tropscha, które istnieją do dzisiaj jako rodzaj rezerwy strategicznej.

 

Reszte pomine milczeniem, bo nie mam tam zadnych faktow, same wyssane z palca teorie spiskowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="ami"

Szermujesz pseudo faktami' date=' majac nadzieje, ze ludzie beda zbyt leniwi, zeby je sprawdzic?[/quote]

Proponuje zacząc sprawdzanie tych "pseudofaktów" od zapoznania sie z ksiazkami Antonego Suttona.

Lenistwo ludzi wykorzystuje system. Tych leniwych jest 99% Niestety. No bo komu się będzie chciało zaciągać książki Suttona i czytać je w oryginale ?? Komu w ogóle chce się czytać cokolwiek? Komu chce się szukać i zestawiać danych z budżetów sprzed 100 lat ? No ale oczywiście obśmiać takie starania jest bardzo łatwo ,-)))))

Cały ten system działa w ten sposób, ze jeśli pojawi się ktoś taki jak ja, który zadał sobie trud przegryzienie się przez kope książek, żeby odnaleźć w końcu te najciekawsze, to od razu znajduje się ktoś taki jak Ty, czyli ktoś kto podejmuje walkę ze mną w sposób jaki nauczył go system. I System w ogóle nie musi nawet kiwać palcem. Bo wyhodował sobie armie cenzorów i bojowników o czystość przekazu historycznego. To smutne. Dzięki takim ludziom jak Ty cały dorobek naukowych historyków takich jak Sutton, czy Villemarest jest znany garstce hobbystów. A co jeszcze gorsze, świat zachodni dzięki nieświadomości procesów historycznych stacza się w kierunku wizji z antyutopii Huxleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś te 0.50 w B-17, B-24, B-29 itd nie były w silnikach a nie zamarzały. Możesz podgrzewać taśmy amunicyjne, dodać przeładowywanie sprzężonym powietrzem. To nie są wynalazki 21 wieku Duży dwusilnikowy samolot na bazie bombowca z dużym wydłużeniem skrzydeł to nie jest idealny przeciwnik do walki dla małych myśliwców. Nawet jeśli realnie uda się uzyskać sytuację, kiedy przechwytujący nie będzie się trzymał powietrza, łatwiej będzie go obstrzelać czymkolwiek bez potrzeby manewrowania zawracanie itd.... to wszystko oznaczałoby straty energii w chwili kiedy za zadanie masz pojawić się jak najszybciej nad celem do rozpoznania/sfotografowania i ucieknięcia. A najlepiej to jak najmniej sprzętu na pokładzie na korzyść osiągów.

Przekonałeś mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka w "Sowie" umieszczę w wałach silników.

 

No, to na serio chciałbym zobaczyć. ;]

Nie no wiem, że DB-601 nie był dostosowany do montowania działka w wale. Pisałem na szybko, i chodziło mi oto,ze w silniku rzędowym jest to możliwe.

Natomiast Slash mnie przekonał, ze taki samolot musi mieć po prostu sterowana wieżyczkę do ochrony dolnej półsfery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działka w "Sowie" umieszczę w wałach silników.

 

No, to na serio chciałbym zobaczyć. ;]

Nie no wiem, że DB-601 nie był dostosowany do montowania działka w wale. Pisałem na szybko, i chodziło mi oto,ze w silniku rzędowym jest to możliwe.

Natomiast Slash mnie przekonał, ze taki samolot musi mieć po prostu sterowana wieżyczkę do ochrony dolnej półsfery.

 

Nie jestem cenzorem wychowanym przez system, ale zwróć uwagę, że GG delikatnie sugeruje pewien błąd w Twoich pomysłach i jako człek obeznany w czytaniu tego co ważne, powinieneś się zadumać nad tym co chciał Ci przekazać:) Czyżbyś stracił rewolucyjną czujność? Czy może czytasz nie te książki co trzeba, albo co gorsze źle je rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szkoda, ze robicie podchody ,-)) Faktycznie, jest to niemożliwe, podobnie jak w silniku gwiazdowym ,-))Teraz dopiero sobie to uzmysłowiłem ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, autentycznie do tej pory nie wnikałem w to jak ten wał korboy tam pomyka, i jakos dziwnie przyjołem do wiadomosci, ze skoro w silnikach rzedowych sie działka montuje, to pewnie ida przez wał ,-))))) Głupi Pitoń, głupi ,-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pełno jest takich pierdół, co jak się zastanowić chwilę są kompletnie bez sensu, ale człowiek odruchowo je powtarza. Ten wał jest chyba w czołówce. Też się czasem zapominam. To tylko na forach, z wiki pod ręką ludzie są tak dramatycznie elokwentni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.