Skocz do zawartości

Sd.Kfz. 138/2 "Hetzer" wersja wczesna 1:35 Dragon


Mierzu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jako, że muszę nadrobić stracony czas to oprócz klejenia Waffetragera, zajmię się kolejnym niszczycielem III Rzeszy. Wybór padł na model Dragona, okazyjnie kupiony.

tutaj znajduje się in box.

Generalnie nie jest to wypust Dragona wcześniejszych serii, dlatego też wypraski nie emanują finezją, ale w porównaniu chociażby ze współczesnymi wypustami chociażby Mirage Hobby, nadal jest to niedościgniony wzór.

Nie wiem, w jakim będzie malowaniu, na pewno znajdzie się finalnie na małej winetce. Nie wiem, czy będę inwestował w metalową lufę, a to z jednej przyczyny: nie wiem, czy znajdę prawidłowo wykonaną. Czytałem bowiem o tym, że Hetzery miały lufy z gwintem na zewnątrz do wkręcania hamulca wylotowego o ile się nie mylę ( który nie był w nich stosowany) Nie spotkałem się jeszcze z prawidłową wykonaną lufką, a lepiej będzie mi wykonać gwinty na plastikowej ( o ile życie pokaże co innego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link, ale jakoś nie chcę wydawać ponad 50 złociszy, podczas gdy za sam model dałem niewiele więcej. Co nie oznacza, że nie będę kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Lufka firmy RB zakupiona. Ruszyłem z pracami.

Zrobiłem nacięcia na otulinach gumowych kół, mające imitować ślady ich zużycia, złożyłem dół wanny z kołami.

 

P4100056a_zps5wsqphoc.jpg

 

P4100057aa_zpsv6v0ejgd.jpg

 

Spasowana "na sucho" góra:

P4100058a_zpsittuvso5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać. Góra spasowana, na razie, bez jej klejenia.Pasuje idealnie. Gąski sklejone. Może zrobiłem za duże zwisy, ale w rezultacie i tak będą zakryte.

 

P4120060a_zpsmvl6p4fv.jpg

 

P4120061a_zpsmo2nltje.jpg

 

P4120059a_zpsbfrkth7q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy będę inwestował w metalową lufę, a to z jednej przyczyny: nie wiem, czy znajdę prawidłowo wykonaną. Czytałem bowiem o tym, że Hetzery miały lufy z gwintem na zewnątrz do wkręcania hamulca wylotowego o ile się nie mylę ( który nie był w nich stosowany) Nie spotkałem się jeszcze z prawidłową wykonaną lufką, a lepiej będzie mi wykonać gwinty na plastikowej ( o ile życie pokaże co innego).

 

A taka lufa lufa RB:

http://www.martola.com.pl/pl2039/produkty26880/7_5cm_PaK_39_L_48__Hetzer_

Coś z nią nie tak jest?. Pytam, bo sam ją zastosowałem budując "Chwata" - czyli wczesnego Hetzera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie gotowy. Zamontowałem karabin, uprzednio nawiercając otwór w lufie, dorobiłem okablowanie noteka. Pozostały tylko osłony boczne i tłumik.

 

P4160063a_zpssrrf2lpy.jpg

 

P4160064a_zpsys95hoo6.jpg

 

P4160065a_zpseticxskj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blaszek kilka zastosowałeś a nie przymierzasz się do zastąpienia tych plastikowych wypustów wokół górnych częśći scian drucikami ( służyły do mocowania plandeki ochronnej - pokrowca górnej płyty, o ile kojarzę )?. Praca łatwa do wykonania, a model by sporo zyskał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i zrobiłem. O mało oczy mi nie wypadły. Model wymaga jeszcze oczyszczenia przed nałożeniem podkładu.

 

P5020067a_zpsfiqycy0i.jpg

 

P5020066a_zpsbr6gx0v1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace ruszyły z kopyta.

Model pokryty surfacerem, gotowy do malowania:

P6100123_zps8ublhmeq.jpg

 

P6100124_zpsfl08mrq9.jpg

 

Cieniowanie:

P6100127_zpsuf35oi66.jpg

 

P6100129_zpsmw5o5aqg.jpg

 

malowanie kolorem bazowym:

P6100130_zpsdufargub.jpg

 

P6100131_zpswgns5vpv.jpg

 

P6100132_zpsggktsipm.jpg

 

Pojazd rozjaśniony:

P6100134_zpsn7wlxupe.jpg

 

P6100135_zpsgimq9edk.jpg

 

P6100136_zpsnaoui8dj.jpg

 

Plamy kamuflażu. Najpierw dałem kolor red brown z delikatną domieszką koloru czerwnego, następnie środki plam pomalowałem kolorem zielonym, delikatnie rozjaśnionym na środkach:

 

P6100137_zpsymlef29o.jpg

 

P6100138_zps3ubixcmx.jpg

 

P6100139_zpsl9svrhzg.jpg

 

P6100140_zpsndcitgfb.jpg

 

P6100141_zpsar8yem8e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - dziwnie to trochę wygląda. Po pierwsze palmy kamo są za ciemne w stosunku do reszty, a po drugie te rozjasnienia kompletnie nie pasują do układu kamo. Do tego jeszcze ten odkurz z aero...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, spokojnie Panowie! To jeszcze nie koniec. Po położeniu filtrów, washa i dalszych zabiegów, różnica będzie prawie niezauważalna. Z resztą nic straconego. Jeszcze to poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.