Skocz do zawartości

"Kubuś" -Mirage-1:35


Grazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginał, a tak skopane malowanie - to się w głowie nie mieści.

I teraz wytłumacz obcokrajowcom że nie umiemy (my Polacy) swojej historii (Kubusia) przedstawiać wiernie takim jakim był w latach swojej świetności.

Bo przecież o to chodzi.Jako że to oryginał można powiedzieć że to malowanie też właściwe - ale już współczesne.

No przecież to tylko malowanie - odpowiedni układ plam.Kolory rozumiem - pamięć zawodzi - trudno.

Adam - Serdeczne dzięki.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zawiera instrukcja, to jest ... nie będę komentował, a samo MWP, to jeden wielki ... wszyscy fajni, młodzi ludzie, którym na czymś zależało odeszli, no może.. kilku chłopaków zostało, ale im ręce również opadły. Zobacz co tam jest, sam złom. Duża część ekspozycji nie jest własnością muzeum. A ciągłe chwalenie się tym ruskim FT-17 jest śmieszne.

IS zdycha, wczesny T-34 zdycha, artyleria ... unikaty, ale również sypią się, unikalne samoloty... złom. Tylko zewnętrznie wyglądają jako tako. Sam Kubuś, który jest jeden jedyny, unikat na skalę światową, stoi pod gołym niebem i jest na dodatek pomalowany od czapy, normalnie zwieracze puszczają

Co do Kubusia, to jeszcze ktoś wpadł na pomysł i powiedział, że były tam ławki dla desantu, chyba osobiste wmontowane w dup.., a osłona tylnego mostu, to pomysł powojenny, jasne ... desant stał nad nie osłoniętym wałem i tylnym mostem, chyba, żeby było weselej.

Ostrzał był prowadzony tylko z góry, która była zrobiona dwa dni przed akcją, ponieważ z innych miejsc nie było takiej możliwości, za mało miejsca, skosy ścianek, wysokość. Strzelec wisiał na parcianej taśmie, podobnie jak w FT-17 czy też w Wz.34, nie było żadnego stojaka, podnóżka czy innego wynalazku. Jak ktoś właził do Kubusia, to wie o co mi chodzi, nie mówiąc o wychodzeniu. Jeszcze jedna rzecz, powstańcy wychodzili, a raczej wypełzali głową w dół, nogi później. Wypełzał, osłaniał, wypełzał następny. Osłony kół robiły również za osłonę wypełzającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

No Panowie, dyskusja bardzo ładna- będzie sie na czym opierać

Krzysztof- jak na razie zdjęć nie pokaże, bo model po poskładaniu do kupy ma takie luki, że desant miałby 4 różne drogi żeby się wydostać Trzeba będzie niestety ostro popracować nad szpachlą.

Do jakichkolwiek postępów jeszcze daleko, bo roboty jest od groma, a czasu jak na złość coraz mniej. Jak obiecałem- fotki będą kiedy pojawią się jakieś spawy

Jak przeglądałem zdjęcia spawów (dziękuje, świetne zbliżenia) to stwierdziłem, że jednak trzeba je zrobić GS albo miliputem. Bedzie trudno, ale i tak łatwiej niż na wyciąganych ramkach- one tam mają sporo odstających drobin, które na ramce byłyby niewykonalne.

Malowanie prawdopodobnie zrobię szaro-szare (ponoć najbardziej prawdopodobne malowanie) plamy wzorując oczywiście na zdjęciach archiwalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrian dzięki za informację.Co do spawów to Masz w zupełności rację z ramki by były zbyt ładne.

Na "Kubusiu" najlepiej będą wyglądały robione "trzęsącą się ręką" bo takie były - jak to ostatnio pisałem.

Trzymaj się - "Nervosan fix" i te sprawy i do przodu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nareszcie znalazło się trochę czasu żeby usiąść nad modelem.

Dotarła do mnie blaszka fototrawiona do Kubusia od Part'a.

I poważnie się zastanawiam, czy nie zastosować spawów z tej blaszki-spawy są delikatnie nieregularne, wąskie-ogólnie bardzo dobrze by się nadały.

Mówię o tym zestawie: http://www.mojehobby.pl/products/Polish-Armored-Car-KUBUS-Mirage-Hobby.html

 

Jakieś opinie? Czy jednak bawić się z milliputem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że chociaż w bólach, ale Kubuś się rodzi. Dostał juz pierwsze el. fototrawione i spawy, też fototrawione. Przyznam, że jestem pozytywnie zaskoczony spawami od Part-a- są bardzo fajnie przystosowane do Kubusia

Fotki wkrótce.

 

bondarek, ni rób sobie złudnych nadziei, ode mnie się niczego nowego nie nauczysz, a jeszcze zaczniesz źle robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,źe Kubuś nie jest zbyt udanym modelem. Będzie śledzić pańskie warsztaty i ispirować się. Wszystko wskazuje na to, źe Kubuś wkróte wyląduje na moim biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieć, że Kubuś od Mirage nie jest udanym modelem to jak stwierdzenie, że II Wojna była tylko troszkę zbyt brutalna

 

Smutna wiadomość jest taka, że budowa modelu ruszyła, zdjęcia gotowe i obrobione, ale niestety na tę chwilę Photobucket odmówił posłuszeństwa i nie mam ich jak wrzucić. Ale niedługo powinny sie pojawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Photobucket znowu współpracuje także przedstawiam obiecane zdjęcia.

Model oczywiście wygląda jak wygląda- wynika to z jego jakości (i trochę moich "umiejętności"). Wszystkie szpary zostały zaszpachlowane albo potraktowane klejem CA.

Jak tylko zdobędę debonder to pozbędę się tych plam po kleju....i może nareszcie rozkleję własne palce

Musze przyznać, że wiele zyskał po dodaniu mu tych kilku blaszek od Parta. Jednocześnie byłem pozytywnie zaskoczony, jak dobrze się prezentują spawy z tej samej blaszki- są nierównej szerokości i grubości, a co kawałek zostawiałem niedocięty kawałek blaszki

Ogólnie model wygląda tragicznie, wiem o tym. Ale jest to szczyt moich możliwości (aktualnie) jako modelarza

Zdjęcia:

DSCF1925_zpsy7hnwyrx.jpg

DSCF1907_zps6fuclcmt.jpg

DSCF1920_zps9oa8yglc.jpg

 

I szczegóły:

DSCF1918_zpsolk1bgpc.jpg

DSCF1916_zpsybgwybgo.jpg

DSCF1923_zps8xhty1yv.jpg

 

Proszę o opinie, ale mam raczej nikłe nadzieje, że cokolwiek uda się tu jeszcze poprawić

Jak dobrze pójdzie, to jeszcze dzisiaj dostanie zawiasy i pójdzie na malowanie podkładu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek fototrawionych spawów używał..

Co tam Adrian przecierasz nowe szlaki.

Też czekam na efekt po malowaniu.Z daleka wyglądają pozytywnie.

W zbliżeniu widać niedociągnięte spawy - ostatnia fotka.

Jak się nachodzą to jeszcze możliwe, ale ich brak raczej chyba nie.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No i się udało.

W pracy bez zmian, ale sesja się zaczęła, więc i mam trochę więcej wolnego czasu (wszystko byle nie nauka!)

Kubuś dostał obiecane zawiasy:

DSCF1928_zpss4wvlutc.jpg

 

Później trafił na lakiernie, dostał podkład Vallejo szary (który był biały ), a następnie dwa kolorki, oczywiście inne niż dedykowane przez producenta.

Z racji, że nie istnieje jedyna prawda objawiona odnośnie kolorów czy kamuflażu Kubusia, to kolory dostał "na czuja", a plamy są luźno wzorowane na słynnym zdjęciu spod drzewa (praktycznie jedyne gdzie widać plamy) chociaż i tak większość to moja inwencja twórcza.

Zdaje sobie sprawę, że model wygląda tragicznie a plamy i kolory są źle dobrane. Ale powiem tylko, że jego stan jest adekwatny do jakości modelu podzielonego przez moje umiejętności i brak cierpliwości do tego zgredka. Foty:

DSCF1956_zps4sis5mzm.jpg

 

DSCF1955_zps4ipkgbtz.jpg

 

DSCF1954_zpshszpjpq5.jpg

 

W tym właśnie momencie Kubuś dostanie pełną i mocna płukankę z washa, żeby trochę zbić te ostre krawędzie (to moje pierwsze malowanie z "maskolem") i pociemnić jaśniejsze plamy. Zobaczymy co wyjdzie po "brudzingu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale dopiero jak wash dobrze wyschnie, a że później mam napięty harmonogram, to zdjęcia mogą być dopiero koło weekendu.

Pytanie jeszcze czy aparat będzie chciał współpracować, bo ostatnio mocno sie buntuje przy dużych zbliżeniach... Ktoś ma na to jakąś receptę? Ostre zdjęcia przy dużym zbliżeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryła Kubusia jest jak "smukłe modelki" na obrazach Rubensa, brzydkie że aż piękne. Ten pojazd mnie nigdy nie korcił ale Twoje wykonanie pobudziło mój patriotyzm i zmieniłem zdanie. Twoja zasługa bo też chcę takiego :-) Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i model ukończony.

Wylądował już w Galerii

Jak już wiele razy było pisane- model w jakości fatalnej i trochę mnie to przerosło, ale jednak moje poczucie patriotyzmu zmusiło mnie, aby model taki posiąść

Tutaj wrzucę jedynie poglądowe fotki.

Zapraszam do komentowania!

 

DSCF1966_zpskae7lfux.jpg

 

DSCF1968_zpshmvktdxe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.