Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.VI Ausf.E Tiger I Late Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak możecie oceniać czy kolor jest dobry po tym co widzicie na monitorach? Przecież każdy z nas ma inaczej skalibrowany monitor i inaczej widzi ten sam kolor. Dla jednego będzie dobrze, dla innego nie tak. Kolor można porównywać przykładając wzór do oryginału i oglądając w ładny dzień, a nie porównując zdjęcie z monitora do czarnobiałego zdjęcia.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak jako ciekawostkę poniżej fotka porównująca mój zielony na Tygrysie z Humbrolem 30 na He-177. No ale rozumiem, że każdy monitor i każdy aparat inaczej interpretują kolory. Również to, że wszystkie fotki są robione przeze mnie w świetle 5 halogenowych żarówek które mają ciepłe światło nie jest bez znaczenia. A Humbrole to tylko do suchego pędzla mi zostały...

PC160003.JPG

 

A co z modelikiem? Pomalowałem narzędzia na bazowe kolory, dokleiłem ogniwa, pomalowałem lufę. Jeśli idzie o narzędzia, to elementy drewniane będę malował na koniec olejnymi farbami (Brąz Van Dycka i Sienna Palona). Może rażą te żółte elementy lin holowniczych i te podwójne haki do ich sczepiania oraz gaśnicę (ale tą chyba przemaluję)- ale po prostu na Panterach Marcina Szelenbauma z Poradnika Payo sobie podpatrzyłem i mi się spodobało. Może miejscowo nieprawdziwek, ale ciekawie łamie monotonię. Cały model solidnie zasidoluxowany, więc kolory mogą razić, tak to jest z błyskiem. Doszły kalki kawalerzysty na wieży i cyfra 3. Cyfry 2 i 1 malowane pędzelkiem. Malutkie poprawki trzeba wprowadzić, bo jakoś jeszcze nigdy ręcznie cyferek nie malowałem. Teraz pora na wash. Zdejmę gąsienice i wreszcie im też się dostanie.

 

PC160005.JPG

PC160006.JPG

PC160008.JPG

PC160010.JPG

PC160015.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę uwag... można?

 

Przypatrz się zdjęciu - na lufie był kamuflaż , nie była jednolicie zielona. Może zdecydujesz się na poprawkę...

 

Żółty, którego użyłeś do narzędzi jest trochę... zbyt jaskrawy. To był w końcu zwykły Dunkelgelb - ale to można poprawić. Poza tym, paski mocujące gaśnicę były na pewno malowane razem z całą bryłą. To samo tyczy się klocka pod podnośnik.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

PS Dragon nie dał kalek do #312?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Dragon nie dał kalek do #312?

Takie kalki "na lufę" to dał tylko do malowania z pudełka.

Przypatrz się zdjęciu - na lufie był kamuflaż , nie była jednolicie zielona. Może zdecydujesz się na poprawkę...

A jasne że poprawię Jeśli idzie o lufę, zasugerowałem się bardziej sylwetką z monografii gdzie jest ona zielona. Ale faktycznie, te ciemniejsze miejsce na lufie na zdjęciu to raczej nie cień. Jak sugerujesz to pomalować? W kamuflażu reszty czołgu czy może podkładem z minii?

Popracuję jeszcze nad narzędziami. Właśnie wahałem się mocno z tymi mocowaniami klocka... Poprawię. Dzięki za rady.

 

rany reggy ile tego sido. Pędzlem czy aero nakładałeś Question

A aerka, dwie cieniutkie warstwy wręcz mgiełki. Tyle, że dodawałem wody i opóźniacza, więc ładnie siadał i nabłyszczał.

 

P.S. Ale żeś sobie Dumo podpis odrąbał. Prawie 300 pixeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie kalki "na lufę" to dał tylko do malowania z pudełka.

 

Przeoczyłem... nieźle sobie z tym poradziłeś - w razie czego znalazłem kalki Techmodu do #312, więc gdyby Cię naszło na zmianę to daj znać :]

 

 

Jak sugerujesz to pomalować? W kamuflażu reszty czołgu czy może podkładem z minii?

 

Minia byłaby ciemniejsza. Zostawiłbym w kamuflażu reszty pojazdu, z tym, że samą lufę potraktowałbym paroma ciemnymi filtrami, by trochę przyciemnić ją w stosunku do pojazdu. (coś w stylu tego co na swojej Panterze zrobił A.Wilder: KLIK!)

Ew, tak jak na jego modelu - zrobić lufę szarym podkładzie i na to dopiero kamuflaż... ale to wyglądałoby raczej dziwnie.

 

Pozdrawiam,

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przemalowałem lufę. Uznałem, że na bazie z szarego trochę poszaleje. Jakoś nie widziała mi się ta lufa w kamo, a taka stalowo-szara jest po prostu inna. Przemalowałem szekle do lin, elementy lin, gaśnicę. Pociągnąłem minią (wg mnie) przedział wentylatorów. Znalazłem odpowiednik kłody drewna na burtę czołgu widoczną na fotkach. Obecnie pomalowałem ją farbami olejnymi więc z parę dni sobie poschnie. Po kalkach i przemalowaniach dałem ostatnią warstwę sido przed washem. Pojutrze zapewne go zacznę. Niech sido dobrze wyschnie. Męczyłem wydechy pigmentami, pastelami i olejami, ale jeszcze po washu je dopieszczę, bo póki co są przejaskrawione. No i muszę wreszcie zdjąć mu gąski

PC200004.JPG

PC200008.JPG

PC200009.JPG

PC200010.JPG

PC200012.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alllle się błyszczy, teraz przypowmina mi trochę wyścigowego tygrysa . Lufę mam nadzieję rozjaśnisz trochę albo zmienisz jej odcień, co

Powodzenia przy dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lufę mam nadzieję rozjaśnisz trochę

Polakierowana jest na błysk, a to strasznie przyciemnia. Będzie po prostu szara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie wstępnego washa. Pierwszy raz Rozcieńczalnik Wamodu zastąpiłem White Spirit'em. Wrażenia:

-mniej śmierdzi (wręcz przyjemnie, lekki zapach, jak pasta do butów Kiwi)

-znacznie dłużej schnie

-jest mniej agresywny

Ogólnie pozytywnie, choć dłuższy czas schnięcia powoduje, że trzeba stosować inną technikę niż przy Wamodzie, przez co niektóre miejsca są przedobrzone, niektóre niedopieszczone. Oczywiście dalsza zabawa z olejami w najbliższych dniach. Pora ruszać też może z figurkami i dioramką. Bo jeszcze nie zdąże

PC200016.JPG

PC200019.JPG

PC200023.JPG

PC200025.JPG

PC200026.JPG

PC200030.JPG

PC200035.JPG

PC200040.JPG

PC200042.JPG

PC200046.JPG

PC200048.JPG

PC200050.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym jeszcze raz delikatnie zwaszowal

 

Fakt, delikatnie, tym razem precyzyjnie pozapuszczam małym pędzlem tam gdzie ma być, już bez ogólnego przecierania. A potem pobawimy się z innymi kolorami farb olejnych i zróżnicujemy trochę barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy - przy uzyciu white spirytu należy stosować innną technikę washowania. Farba winna być nie rozrabiana w stosunku 1/9 ale używana prawie bez rozcieńczenia. White spirit pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru - zetrzesz to etapami wacikami. Spróbuj na jakimś złomie to zobaczysz. Ja stosuje to tak na swoim Jagdtigerrze i efekt jest chyba niezły. I szybko

wtedy schnie. Pamiętaj o nie zalewaniu modelu spirytem!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni upłynęły na zabawie z farbami olejnymi. Nie chciałem przesadzać i pewnie znowu wszystko wyszło za delikatnie. Pojawia się też nowy bohater opowieści: Pan Belka - wisi sobie na lewej burcie, póki co pokryty brązem Van Dyck'e - jeszcze schnie.

Reszta modelu została zalakierowana satyną Vallejo. Teraz jeszcze trochę pobawię się olejami i chyba przejdę do suchego pędzla. Podpicowałem jeszcze trochę metal na kołach i gąskach.

PC230024.JPG

PC230025.JPG

PC230027.JPG

PC230028.JPG

PC230029.JPG

PC230030.JPGPC230033.JPG

PC230035.JPG

PC230036.JPG

PC230039.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie co trzyma ten kawał drewna?

To samo co na fotce oryginału - czyli nie widać

A tak szczerze, zrobiłem z blaszki chociaż dwa wygięte zaczepy, żeby wisiało - widać na poprzednich fotkach. Może na koniec podwiąże drutem coby jakoś wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.