Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.VI Ausf.E Tiger I Late Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Chwila, chwila, czołgiści będą zieloni !? Raczej powinni być czarny

Nie muszą. Chcesz fotki oryginalnych mundurów?

 

Nie mylić pojęć, laserunek (...)

Pewnyś? Laserunek w modelarstwie też istnieje, typowy przy malowaniu figurek. TU masz pokazane (layering, feathering, highlighting...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chcesz fotki oryginalnych mundurów?

Nie trzeba, mam na dysku setki zdjęć niemieckich uniformów i swoje wiem .

 

Laserunek to po prostu transparentna warstwa farby modyfikująca barwę/ton/teksturę. W nowomowie modelarskiej to nic innego jak "filtr"...
Pewnyś? Laserunek w modelarstwie też istnieje, typowy przy malowaniu figurek. TU masz pokazane (layering, feathering, highlighting...).

 

No dobra wygraliście, ale laserunek to źle zaadoptowana nazwa...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą. Chcesz fotki oryginalnych mundurów?

 

Jesteś pewien, że to były mundury czołgistów, a nie załóg dział szturmowych?

 

Pewnyś? Laserunek w modelarstwie też istnieje, typowy przy malowaniu figurek. TU masz pokazane (layering, feathering, highlighting...).

 

A to jeszcze inna rzecz... ;)

 

No dobra wygraliście, ale laserunek to źle zaadoptowana nazwa...

 

Proszę!? Dlaczego tak sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra wygraliście, ale laserunek to źle zaadoptowana nazwa...

Proszę!? Dlaczego tak sądzisz?

No tak jak napisałem- laserunek w pierwotnej formie a filtr to zupełnie dwie różne historie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisałem- laserunek w pierwotnej formie a filtr to zupełnie dwie różne historie...

 

Nie mój drogi. Laserunek i filtr, w postaci jaką promował Mig to jedna i ta sama technika.

 

Jakiś czas temu tłumaczył się nawet (bodaj na Track-Linku), dlaczego dla ogólnie znanej techniki stworzył nową nazwę...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocho nie zdazyłem

ale jak przedmówca

 

moim zdaniem to to samo

 

a MIG nie zaproponowal tylko zaadoptował

technike znaną od wieków

 

laserunek – przezroczysta lub półprzezroczysta warstwa farby, zmieniająca ton lub barwę niższych warstw obrazu, zwłaszcza olejnego. Pochodzenie nazwy nie jest jasne, być może wywodzi się z określenia lasur w językach romańskich, tj. lazur, oznaczające błękit, ale także przejrzyste, jasne barwy.

 

Filtr (optyka)

Filtr w optyce to materiał przepuszczający tylko pewien zakres częstotliwości (filtr barwny, lub fale świetlne drgające tylko w jednym kierunku (filtr polaryzacyjny).

 

Najczęściej spotykanym zastosowaniem filtru optycznego jest barwny lub polaryzacyjny filtr fotograficzny – nasadka na obiektyw aparatu lub kamery zmieniająca wygląd fotografowanego lub filmowanego obrazu.

 

i teraz jaka jest roznica skoro chodzi o "material" lub "warstwe"

ktora zmienia odcien calosci obrazu, modelu, zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to padły moje ostatnie laserunkowe bastiony i składam broń... Muszę sobie zminić mój światopogląd dotyczący tej techniki ale przynajmniej się czegos dowiedziałem ...i całkiem dobrze mi się z wami rozmawiało.

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że to były mundury czołgistów, a nie załóg dział szturmowych?

Na tyle ile można ufać mojej mądrej książeczce "German Army Uniforms of World War 2 in Color Photographs", faktycznie - były to mundury dział szturmowych i niszczycieli czołgów, ale od maja 1941 wiele załóg czołgów używało tych mundurów w okresie wiosenno-letnim.

Krój tego munduru (wedle książeczki) nie różni się od kroju czarnego munduru (Panzertruppe). Zresztą - załoganci czołgu w mundurach wystają tylko głowami i ledwo ramiona widać...

 

A z tym laserunkiem - spoko - i tak mi nie wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1160002.JPG maluję sobie panów. Z każdym kolejnym jest coraz lepiej. Vallejo - fajne farby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombatant.

A tak na serio- wystaje mu tylko głowa z włazu i widać od góry ramiona - to dowódca. Z rączkami nie wchodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coby nie wdawać się w ostatnie przypychanko-dyskusje - a kusi, kusi - zająłem się modelarstwem:)

Pomalowałem sobie mundury na czołg - i teraz wszystko się zgadza - chłopaki mają normalne czarne mundury. Ale je sobie uprali i suszą, a tymczasowo ubrali pożyczone od załogi przejezdnego Stug-a. Oczywiście z tym pożyczaniem żartuje - wyczytałem jeszcze, że na okres zimowy często stosowano właśnie długie płaszcze w Feldgrau. Epolety z blaszek. Malowane Vallejo, jeszcze nieskończone. Polakieruje jutro i zobaczę co dalej. Na pakę dojdzie jeszcze żywiczna skrzynka "z czymkolwiek" znaleziona w magazynku i łopata z zestawu czołgu:

P1170002.JPGP1170004.JPG

P1170005.JPGP1170007.JPG

Męczę też "Pana co wystaje". Wczesne prace malarskie. Ogólnie jestem pod wrażeniem, co można osiągnąć Vallejo:

P1170009.JPGP1170012.JPG

P1170013.JPG

P1170003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się trochę w "fotoszopie". Dodałem tło, główkę (oj jak ja bym chciał, żeby tak wyglądała pomalowana ).

P1170002-1a.jpg

Wreszcie wybrałem się do apteki i kupiłem zapas igieł, z których wykonałem pręty do łączenia ogniw (teleskopy :P) w zapasowych ogniwach. Lubię ten wzrok starszych Pań aptekarek gdy proszę o "po 10 sztuk wszystkich rozmiarów igieł jakie Pani ma".

P1170004-1.JPG

P1170005-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię ten wzrok starszych Pań aptekarek gdy proszę o "po 10 sztuk wszystkich rozmiarów igieł jakie Pani ma".

 

Ja tego nie lubię - ja to ubustwiam! Co do modelu... pikny jest. dla mnie jesteś naprawdę mistrzem. Łączysz świetny warsztat, dobre zasoby wiedzowe, manualne zdolności, oraz... dobre oceny w szkole... podziwiam Cię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, przez chwilę myślałem, że to prawdziwe zdjęcie xD Na prawdę kawał dobrej roboty reggy! Nie mogłem się doczytać tylko w twojej relacji czemu ta "2" na lufie jest wyżej niż reszta (a wszystko przez to, że zacząłem Ci kibicować wczoraj) A i co do zdjęcia - w tej gazecie "super model" nr. 3 jest pokazany tygrys Tamiyi 1/48 w zimowym malowaniu (może kojarzysz) no więc patrząc twojego tygrysa na tym pierwszym zdjęciu można doznać złudzenia jak przy tym opisanym w "super model"

 

Ogólnie rządzisz chłopie szczerze zazdroszczę twoich umięjętności a patrząc na twoje dzieła dostaję kompleksów...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu ta "2" na lufie jest wyżej niż reszta

Docinałem inne kalki na wymiar a przy korektach pędzlem nie poszło idealnie tak jak powinno. Troszkę ręka mi czasem drży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igły ciąłeś kombinerkami? trochę słabo wyglądają. Żeby pozbyć się zadziorów można wsadzić do mnich nóżkę cyrkla i trochę pokrecić żeby sie rozprostowało, a jak już jest proste to zeszlifować na papierze ściernym na równo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igły ciąłeś kombinerkami?

Łamałem palcami . Okej, pobawię się nimi trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo - Reggy jesteś w pełni ukształtowanym i swiadomym twórcą, Twój warsztat nie jest plastikowy, wyszedłeś ponad kanon modeli w stylu dziadka verlindena, wycieniowanych aero i suchym pędzlem, efektownych wizualnie lecz nic nie mających wspólnego z rzeczywistym zużyciem pojazdu

Gratuluje!

pozdrawiam

Seb

 

PS. friule wysłałem Ci dzisiaj - na poniedziałek, wtorek dojdą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.