Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.VI Ausf.E Tiger I Late Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Rollingstones. Staram się dążyć do tego co pokazuje sam Mig Jimenez czy np. Ty i Sergionex. Taki styl do mnie przemawia.

 

PS. friule wysłałem Ci dzisiaj - na poniedziałek, wtorek dojdą,

No to muszę jakaś Panterę pod nie kupić Dzięki

 

No ale wracajmy do modelu. Malowanie twarzy figurek idzie mi jak przysłowiowa krew z przysłowiowego nosa, więc zacząłem zastanawiać się nad dioramką. Przejrzałem fotki z ubiegłorocznych zawodów między innymi z Węgier i włoskich Red Devils i doszedłem do wniosku, że nie podobają mi się dioramki osadzone w ramkach niczym obrazy. Podobają mi się za to:

-dioramki jakby wycięte z ziemi o płaskich krawędziach jeżeli przedstawiają zróżnicowany teren

-dioramki płaskie na drewnianych podstawkach

Ponieważ krajobraz mojej dioramy będzie jak najbardziej płaski, toteż zdecydowałem się na drugi wariant. Poszukiwania w domu wykazały, że nie mam niczego co nadawałoby się na podstawkę, dlatego zacząłem rozglądać się w Internecie za czymś należytym. Interesują mnie podstawki drewniane o frezowanych bokach o wymiarach ponad 22 na 24 cm. W Padrebooks takich nie mają, na Allegro nie udało mi się znaleźć (jedynie w zakończonych aukcjach na początku grudnia- poprosiłem o ponowne wystawienie). Gdyby ktoś wiedział, gdzie można takie coś znaleźć, niech da znać. Np. właśnie ŁO TAKIE

Póki co zabrałem się za samą dioramkę (właściwie winietkę), bo i tak robiłbym ją oddzielnie i na koniec nakleił na podstawkę. Znalazłem trochę masy plastycznej kupionej kiedyś w Empiku i ulepiłem z niej to co na poniższych fotkach. Porobiłem trochę odcisków. Teraz niech to przeschnie i do akcji wkroczą pasty Vallejo mieszane z piaskiem.

P1180002.JPG

P1180003.JPG

P1180004.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ooo, to tu już podstawka idzie na taśmie produkcyjnej .

Nie za dużo tych śladów gąśenic no ale to tylko takie moje odczucie estetyczne

Co do naszych wzorów, to ja chciałbym robić modele jak Steve Zaloga ( Klik- to skala 1/72 )

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slady kopytek konskich wygladaja, jakby jakis konik sobie w miejscu dreptal (co oczywiscie nie jest niczym dziwnym), ale nie wiadomo skad sie tam znalazl. Nie widac sladow jego marszu ("wmarszu") na winietke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi śladami koników jeszcze będę trochę zmieniał, bo muszę na koniec zrobić im miejsca "zatopienia" kopytek w grunt. Ogólnie tak sobie dłubie i coraz bardziej "ubłocam" krajobraz. Póki co pomalowałem wsio Vallejo, przetarłem pigmentami i zalakierowałem najpierw matem potem sido, teraz dodaje sobie kałuże z Vallejo Still Water. Na koniec przyjdzie porozrzucane mokre błoto spod i na gąsienice.

P1220004.JPG

P1220011.JPG

P1220014.JPG

P1220015.JPG

P1220016.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wyszło Będzie dużo luźnego błotka rozrzuconego przez czołgi, ale to dopiero z czasem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zamierzasz dać tutaj jakąś trawę lub inne krzewy? Przydałoby się urozmaicić trochę teren, bo samo błoto wygląda dość smutno.

A no właśnie nie Mam nadzieję, że luźne błoto jakie dodam gdy Tygrys zostanie na stałe przymocowany trochę urozmaici. Specjalnie dioramka jest taka mała, aby nie wydawała się pusta. Bo niestety krajobraz jaki towarzyszy sytuacji jaką odtwarzam nie jest zbyt malowniczy:

tiger1spzabt505zq1.jpg

tiggls2.jpg

Jako, że to tereny obecnie białoruskie (kwiecień 1944), może to być zaorane kartoflowisko albo świeżo obsiane pole zboża. Specjalnie roślinek tam nie widzę niestety - może jakieś źdźbła wkomponuje w błotko.

I tak przesadzam z tymi kałużami i błotem, ale chce się trochę wykazać i podszkolić.

a ja mam pytanie do ciebie z czego zrobiłeś podstawkę i jakies substancji użyłeś abyś mógł zrobić odcisnięcie gąsiennic jednoczesnie ich nie brudząc

Kiedyś w Empiku kupiłem taką białą masę do lepienia. Sprzedawana w pół kilowych opakowaniach, bodaj po 10 zł (są też droższe). U nas w Olsztynie nadal są, na Empik.com też kiedyś widziałem. Na opakowaniu jest bodaj ulepiony ślimak, kolor opakowania różowo-czerwony. Masa jest rozcieńczana wodą, krucha po wyschnięciu. Gąski niemal się nie brudziły przy odciskaniu, a potem ewentualnie wystarczyło je przepłukać wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie o tą Ci chodzi Smile

Dokładnie - potwierdzam. Pójdę sobie w tygodni kilogram kupie bo trzeba dziewczynie coś na walentynki ulepić i pomalować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym w Alfie. Jest stoisko z pędzelkami i takimi tam. Na dole leżą te masy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grubsza chyba skończyłem Tygryska - ponieważ ma teraz stanąć na dioramce na stałe, postanowiłem zrobić mu serię pożegnalną przed delikatnym bo delikatnym, ale zawsze, ubłoceniem. Łapałem ostatki światła dziennego więc mała głębia ostrości - przepraszam:

P.S - do doklejenia jeszcze "takie coś" pomiędzy rurami wydechowymi.

P1230006.JPG

P1230008.JPG

P1230013.JPG

P1230014.JPG

P1230016.JPG

P1230018.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dawno nic nie wrzucałem, bo mało czasu, żeby coś podłubać... Ale udało mi się upolować drewno - trochę przyciąłem więc teren na dole i górze i wpasowałem, boki zostawiłem falowano-nierówne. Z prawej strony wyląduje fotka oryginału i opis. Właściwie ostatnią rzeczą jaka została, to wkomponowanie Tygryska i koników w błoto. Tygrysek najpewniej zostanie przykręcony do drewna na śrubę, delikatnie ubłocony na gąskach i kółkach. Koniki pewnie wtopią się lekko w ziemię. Tym razem niebieskie tło Fotki kiepskie - przepaliły się mi się dwie żarówki z sześciu :(

P2150022.JPG

P2150023.JPG

P2150011.JPG

P2150012.JPG

P2150013.JPG

P2150014.JPG

P2150016.JPG

P2150017.JPG

P2150018.JPG

P2150019.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.