Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.VI Ausf.E Tiger I Late Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu kontrast jest ogólnie bardzo duży - niebo jest całkiem białe na przykład. Ale fakt, na poprzednich stronach było to już szeroko poruszane. Kolor zielony powinien być ciemniejszy. Ale zielony jest - o odcieniach sprzed 60 lat ciężko dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pobawiłem się trochę konikami.

Tak sobie je robiąc pomyślałem - "robie konie z blachami" - wydało mi się to śmieszne

No ale nic. Niełatwe te blachy są - nie ma co. Ciężko wygina się je w dwóch płaszczyznach jeśli mają imitować paski. Ze strzemionami (to na nogi - tak to się nazywa?) trochę się szarpałem - żeby jakoś choć trochę paski od nich były napięte. Trochę muszę też popracować nad układem sterowania przy pysku konia. Część tych elementów powinna zniknąć chyba w czeluściach jego pyska.

PC300002.JPG

PC300003.JPG

Ale muły:

PC300004.JPG

PC300005.JPG

PC300007.JPG

No i na koniec fotka z załogą czołgu i drugim konikiem. Drugi konik będzie chyba bez jeźdźca - tak jak na fotce. Oba będą brązowe (gniade?). Wiem, że obok na prawo stoi jeszcze biały konik, ale koniki mi się skończyły.

Załoga czołgu będzie sobie w mniejszym lub większym stopniu wystawała. Ogólnie to z tych panów z przodu to zostały same kadłuby z głową. Jeszcze trochę się ich popiłuje, żeby ich więcej wystawało. Pan co najbardziej wystaje, dostanie nową czapkę.

PC300010.JPG

Fotka przypominająca co robimy:

tiger1spzabt505zq1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, kwiecień - to jeszcze trochę zimno było pod tą Orszą.

Hym. Może stanę na wysokości zadania i oblepię go dodatkową warstewką milliputa i wyrzeźbię w niej płaszczyk? To by była pierwsza moja przeróbka figurki tego typu. Wcześniej tylko dla dziewczyny serduszka z milluputa lepiłem i zimmerit

No to idę pogromadzić materiały jak tenże płaszczyk mógł wyglądać...

Aha - jakie mundury wtedy mogli mieć czołgiści? Czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi końmi to kapitalny pomysł, tylko czemu ten pan na koniu rozgniata ręką kremówkę ???

No i pomyślałem sobie,że ta metoda rollingstone'a z robieniem faktury, przydała by sie Twojemu konikowi :-))

Blachy na koniu wyszły idealnie !!

Pozdrawiam

I jeszcze jedno.Drewno jest bardziej szare(znam się na tym :-))

I jeszcze jedno, Podwozie konia,podlega tym samym prawom, co układ jezdny czołgu.-Brudzi się :-))

 

I jeszcze muszę powiedzieć ,że twój tygrysek jest śliczniutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pomyślałem sobie,że ta metoda rollingstone'a z robieniem faktury, przydała by sie Twojemu konikowi :-))

Głaskałem kiedyś konika na koloniach survivalowo-konnych i koniki są gładkie Nie mają faktury stali walcowanej ani tym bardziej odlewów. Krótkie, leżące włoski. Takie fajne są, myślę, że nie ma co robić bo w tej skali to by tylko źle wyglądało.

Drewno będzie inne

 

A co do tego płaszcza "pana co najbardziej wystaje". Kurczę, on ma go z jednym rządkiem guzików. A ja wszystkie jakie do tej pory sensowne płaszcze które były wtedy niemieckie na tamtych terenach znajduję z dwoma rzędami. O np. takie:

munue9.th.jpgmun1ql0.th.jpg

Chyba, że dorwał jakiś niestandardowy. Albo ja źle szukam. Obrazki znalezione w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taki zrobię. Powinien być prosty do odtworzenia.

mun3nt7.jpg

Fotka z publikacji "German Army Uniforms" Accion Press

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys malowałem konia(oczywiście plastikowego). Reggy, nie olej tego tematu, bo nie jest prosty, a z drugiej strony to wyzwanie :-)

Wydobywanie kształtu tradycyjnymi metodami odpada.

Jestem bardzo ciekaw efektu.

Wybierz maść konia która Ci pomoże :-)))

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polepiłem trochę. Jestem zadowolony. Jak wyschnie to lekkie szlifowanko i rzeźbionko skalpelem a potem na wszystko warstewka surfacera coby wyrównać.

Stan przed:

PC300034.JPG

I obecny:

PC300038.JPG

PC300040.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźbić nigdy nie próbowałem, ale Milliputa wykorzystuje jako szpachlę i materiał do spawów więc minimalne doświadczenie mam...

 

I na twoim miejscu wygładziłbym wszystko pędzelkiem, lekko zwilżonym. Także nim uformowałbym trochę bardziej wyraźne fałdy. Guziki to drut? Nie wiem czy nie lepiej wyglądałyby odcięte kawałki pręcika plastikowego o odpowiedniej średnicy - stosuje jako nity i bardzo sobie chwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do poprzedniej strony, fryc na koniku wygląda bosko. Już bez malowania mi sie podoba i jeszcze te dodatki np: uzda ;-). Ale szkoda, że mundury zimowe, no ale kwiecień. Jeśli chodzi o płaszczyk niemiaszka, miałeś z nim bdb pomysł. A powiedz mi klamra z paska, sam ją robiłeś czy była w zestawie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ekhm kotecek świetny wszystko wyglądagenialnie, więc pozwolę sobie na małą uwagę dotyczącą konika a raczej przyrządów służących do jazdy na nich. otóż możesz to uznać za mało istotny szczegół ale powinieneś przekręcić strzemię (to tam trzyma się nogę) a dokładniej puślisko czyli ten kawałek skóry do którego jest zamontowane strzemię, powinieneś "przekręcić" puślisko w "drugą stronę" znaczy tak by skóra układała się "do nogi" bo teraz jest mało komfortowo dla jeźdźca a a nuż zjawi sie jakiś maniak koników i wytknie ci taki banalny błąd a szkoda przy tak genialnej robocie. pozdrawiam

 

jak czegoś nie rozumiesz to dawaj na gg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz mi klamra z paska, sam ją robiłeś czy była w zestawie??

Klamra to resztka oprzyrządowania od konika. Na to pójdzie jeszcze kawałek plastiku.

 

A co do koników i uprzęży Chyba w tym zostawię tak jak jest, bo i tak dwie godziny te blachy giąłem tak, żeby jakoś wyglądało i pasowało do figurki:) Na drugim koniku bez jeźdźca zrobię tak, żeby dobrze leżało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze tak: Bardzo szybko się uczysz, i jesteś już na bardzo wysokim poziomie, podziwiam cię bo masz talent i uważam że sporo osiągniesz, pamiętam cię bo wytykałem (w dobrym znaczeniu tego słowa) błędy w M1A1 AIM, i z pewnością można powiedzieć ze poczyniłeś spore postępy. Ale ty to chyba do szkoły nie chodzisz i nigdzie nie pracujesz, tylko siedzisz sklejasz i na forum. Jak się mylę to daj jakiś przepis na znajdowania czasu, bo ja studiuję dziennie pracuję i rzadko znajduje czas żeby coś zrobić. Model naprawdę bardzo fajnie ci wyszedł, nie wiem jak jest ze zgodnością jeśli chodzi o szczegóły bo to nie mój okres i się zbytnio nie znam. Ale jeszcze raz to co robisz cieszy oko!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty to chyba do szkoły nie chodzisz i nigdzie nie pracujesz

Mogę dać skana ostatniego świadectwa z 2. klasy liceum ze średnią 5,4 :P Ale fakt, pracować nie muszę, choć w wakacje sobie w fabryce popracowałem - doświadczenie ciężkiej czterozmianowej fizycznej pracy daje dużego kopa jeśli idzie o ambicje i staranie się w edukacji.

Jak znajduję czas? Nie oglądam telewizji a wiadomości szybko czytam w necie:) I już jest czas. Na szczęście istnieje pożeracz czasu zwany dziewczyna(y) który pozwala zachować zdrowie psychiczno-społeczne.

I dzięki za miłe słowo - jak już mówiłem go wraz z krytyką nigdy za wiele

 

Jedyne co teraz robię przy modelu to "Pan co najbardziej wystaje". Dostał warstwę Surfacera 500, ciągle go rzeźbię i szlifuję. Jeszcze przynajmniej raz go Surfacerem pociągnę. Do dodania jest klamra od paska, guziki (jednak zrobię z plastikowych pręcików, oraz zapewne epolety (bo chyba tylko je w armii niemieckiej można było nosić na płaszczach).

P1020007.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś reggy w moim wieku ale średniej 5.4 na oczy nie widziałem... niestety zachodniopomorskie ma najcięższe szkolnictwo i idiotów jako nauczycieli.

 

A co do figurki no nieźle, nada się w 100% ale popracuj nad rękawami bo są poszarpane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no luz w szkole średniej to też miałem taką średnią i nie musiałem spędzać dużo czasu na nauce, ale na studiach to się zmieniło, po ślubie to ….. W każdym bądź razie trzymaj tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatkało mnie jak to przeczytałem - średnia 5,4 . W liceum nie było szans wyciągnąć na świadectwo z paskiem. Klasa maturalna skończyła sie na 4,5. A teraz na studiach o 0,3 gorzej (bilans po pierwszym roku). Z jednego sie ciesze, jak narazie czyste konto jeśli chodzi o poprawki i odpukać w niemalowane oby było tak na zbliżającej się sesji.

 

Gratuluje Reggy, popraw sie w tym roku!!! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy jest po prostu zdolniacha !!!:-))))

Ale uważaj, bo tak wysoka średnia , pokazuje, że przykładasz zbyt duża wagę do ocen. A to tylko oceny :-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.