Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.VI Ausf.E Tiger I Late Dragon 1:35


reggy

Rekomendowane odpowiedzi

Ale uważaj, bo tak wysoka średnia , pokazuje, że przykładasz zbyt duża wagę do ocen.
Nie koniecznie. Może jest tak, że mu to wszystko po prostu przychodzi z łatwością? Może wcale się nie musi starać, żeby wyciągnąć taką średnią...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 326
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja na koniec II klasy techników miałem średnią 2.6 a teraz na półrocze w III klasie szykuje się jeszcze gorsza.

 

 

Może jest tak, że mu to wszystko po prostu przychodzi z łatwością? Może wcale się nie musi starać, żeby wyciągnąć taką średnią...

 

Zgodze się z tym, u mnie to jest niewyobrażalne najlepszy uczeń, sory, "kujon" nie ma takiej średniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, dobra lepiej już kończmy tą dyskusje bo trochę tu śmiecimy, Do tej średniej możemy otworzyć wątek w Hyde Parku.

 

E tam, jak to mawiała nasza pani biolog - Reggy ma IQ 300 ;)

Znacie się

 

PS: Ja miałem ostatnio średnią 4.35 a moja naj to 4.8 więc jest przeciętnym szarym uczniem .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaaaki się off-top zrobił :P

Znacie się

Chodzimy do jednej klasy, jesteśmy urodzeni jednego dnia, jestem starszy o 16 godzin.

 

Reggy ma IQ 300 ;)

Spaliłeś żart, w oryginale było : "No pan Reddig IQ czysta!" "Co się śmiejecie? Czy ja saplenie"?

 

--- Koniec Nie Na Temat Narazie -----

 

Dzisiaj trochę luźniejszy dzień - siadam do modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reggy tak przeglądając wszystkie foty Twojego modelu (a było ich sporo) muszę przyczepić do tej belki drewnianej. Dla mnie to ona wygląda tak jakoś nienaturalnie. Sam nie wiem co można z nią zrobić...

Pozdrawiam Ar2r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się Ar2r, ona była tylko tak na początek. Teraz jest inna, naturalny czarny bez ze wtartymi w niego pigmentami. Wstawiłbym fotki ale padła mi bateria. Obecnie czekam na trochę chemii, żeby ruszyć z dioramką i na powrót weny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem guziki Próbowałem z ramek - nie podobały mi się. Próbowałem z milliputa- nie podobały mi się. Toteż wziąłem igłę (niestety tylko taki rozmiar miałem duży), nad świeczką pozbyłem się z niej plastiku, naostrzyłem płaski koniec na papierze ściernym i wybiłem 10 ładnych kółeczek z blaszki aluminiowej po świeczkach. Może ciut za duże (choć guziki przy tych płaszczach duże były), ale własne Mam nadzieję, że jeszcze wieczorem wrzucę fotki koników które skleiłem właściwie i drewienka na czołgu (bateryjka się ładuje).

P1070001.JPG

P1070002.JPG

P1070003.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)))

A wystarczy wziąść plastikowy pręcik o odpowiednim przekroju i go poplasterkować :-)))), a ty normalnie jak w fabryce guzików !!! z blachy je tłoczysz !!!:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak zmaltretowałeś ta igłę? Ja przystosowując igłę do roli wycinaka to ograniczam się tylko do spiłowania i zaostrzenia końcówki i do wsadzenia drucika w środek żeby sie łatwiej urobek wyciągało.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobyście o mnie nie zapomnieli, kolejny wpis.

Przy okazji mały in-boxik tego co dołącza do zestawu. Pół roku temu kupiłem pod wpływem impulsu zestaw epoletów niemieckich czołgistów z okresu IIWŚ, Eduard, kolorowa blacha, 1:35. Leżała nietknięta (jeszcze leży). Figurki czołgistów dostaną ją pod koniec malowania.

P1090023.JPG

To też ostatni wpis przed malowaniem figurek. Ogólnie wszystkie są tak jak powinny. Trzeci pan od lewej wymagał "skręcania karku", żeby było tak jak na fotce. Milliput i CA uzupełniły ubytki powstałe po przechyleniu głowy. Ogólnie jeszcze małe szlify i wsio. Właściwie, to tylko pan w płaszczu jest widoczny, pozostali to tylko główki i ramiona.

P1090025.JPG

A tu parę fotek koników i kawalerzysty. Powiem tak - szarpania ze strzemionami, żeby leżały na nogach yako-tako było co niemiara. Również ekwipunek żołnierza niespecjalnie nań pasował i potrzebne było dużo szlifowania i przyklejania na siłę. Dojdzie jeszcze karabin na ramię.

P1090027.JPG

P1090029.JPG

P1090031.JPG

P1090032.JPG

No i parę fotek Tygrysa. Ostatnie fotki robione na 10x zoomie, bo fajnie tak wychodzi:P

P1090037.JPG

P1090038.JPG

P1090039.JPG

P1090040.JPG

P1090043.JPG

P1090045.JPG

P1090046.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, no kapitalnie jak na tą chwilą to wygląda Co tu dużo komentować I życzę powodzenia przy figurach, bo przeczuwam, że będziesz musiał z nimi nieco jeszcze pobojować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insygnia były farbrycznie pomalowane czy ty je wykonałeś??

 

przeca pisał że kolorowe kupił. Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

Fajny zestaw. Kunie też coraz ładniej wyglądają. Ciekawie będą się prezentować po malowaniu.

 

 

 

a ja zakuwam i moja taczanka się kurzy w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem to co to ?

Po lewej zaplątał się T-34 z siatkami antykumulcyjnymi (lubię go) a po prawej starusieńki Panzer IV (bodaj G czy H) (nie lubię go - pastwie się na nim z różnymi technikami)

P8140001.JPGP4060101.JPG

 

Dobra wiadomość - za chwilę wrzucę fotki zagruntowanych figurasów, prace ogólnie stoją bo dłubie poradnik o aerografach i musiałem szybko zrobić dwa modele do malowania (szybko nie znaczy źle) :P.

 

Zapowiadany edit:

Technika standardowa dla mnie - czarny Revell i opylenie rozcieńczalnikiem. Dwa dni i farba nie ulega zarysowaniu paznokciem z użyciem siły 50%.

Muskularne koniki:

P1140013.JPG

P1140016.JPG

Niemiec na patyku:

P1140017.JPG

P1140020.JPG

Pan co wystaje. Idealnie nie jest, ale jestem zadowolony (dużo mu właz zasłoni):

P1140021.JPG

P1140023.JPG

Wesoła drużyna kadłubków:

P1140025.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w magazynku ciekawe klamoty które nadadzą się do urozmaicenia Tygrysa - dostałem je kiedyś od nauczyciela angielskiego i tak leżały. Pochodzą z jakiegoś zestawu Dragona - chyba Sd.Kfz 251 czy coś w tym stylu. Wykonane z miękkiego plastiku (chyba Dragon-Styrene). Teraz tylko pomalować.

Trochę porobiłem przy figurkach. Koniki będą jeden brązowy, jeden czarny. Figuraski wszystkie pociągnięte na Feldgrau - takie mundury wypatrzyłem sobie zarówno dla czołgistów jak i kawalerzystów w "German Army Uniforms of World War 2 in Color Photographs".

 

P1140002.JPG

P1140004.JPG

P1140005.JPG

P1140006.JPG

P1140009.JPG

P1140011.JPG

P1140013-1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butki oczywiście nawiercisz? Na koniki też czekam. Będziesz je malować normalnie czy będziesz stosować laserunek? Bo to ktoś kiedyś pisał, że to dobra technika do malowania koni, choć mnie nie pytaj o szczegóły

 

No i ten miliputowoy płaszczyk... Osobiście mi się średnio podoba i nie wiem, czy nie zepsuje Ci efektu końcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila, chwila, czołgiści będą zieloni ?! Raczej powinni być czarny (jedynie gość w płaszczu może zostać taki jaki był) .

będziesz stosować laserunek?

Nie mylić pojęć, laserunek to typowa technika przy malowaniu obrazów, pierwszy stosował ją Rembrant. Polega ona na tym, że stopniowo na płutno nakłada się kolejno coraz jaśniejsze kolory farb aż do białego (tak wiele ich warstw, całkiem "szpachlowało" chropowatość płutna, dając gładką i połyskującą powierzchnię) , efekt miał być taki, że coś co było na obrazie białe miało wręcz prominiować tą jasnością. Taka mała uwaga na przyszłość

 

Pozdrawiam

Jakub

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylić pojęć, [...]

 

Nie chciałbym być niemiły, ale chyba przed palnięciem czegoś wypadało by sprawdzić, czy nie piszę sie głupstw...

 

Laserunek to po prostu transparentna warstwa farby modyfikująca barwę/ton/teksturę. W nowomowie modelarskiej to nic innego jak "filtr"...

 

Laserunek akrylami na figurkach jest bardzo efektowny, choć dość pracochłonny... polecam zapoznać się z pracami np Calvina Tana, albo zanabyć książkę którą napisał dla Ospreya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.