Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35, czyli mój pierwszy raz.


mysza71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam. To znów ja . Chciałem się pochwalić swoim mikrusim postępem. Co nowego? A no zamontowałem system LRASS ,i co uważam za swoje wielkie osiągnięcie, dorzuciłem do niego kabelki. Może nie najlepiej mi to wyszło, ale myślę że wybaczycie żółtodziobowi. Oprócz tego dołożyłem kilka małych elementów i zrobiłem pierwszy kosz na burcie. To tyle, teraz fotki:

 

DSC_0151_zpsartw6zmu.jpg

 

DSC_0149_zps9dxmao7b.jpg

 

DSC_0148_zps4yadezb2.jpg

 

DSC_0150_zpshkmzxsro.jpg

 

DSC_0152_zps1e8qeze9.jpg

 

To by było tyle, na teraz. Być może podziałam coś jeszcze dziś wieczorem. Jak zwykle, proszę o wszelkie porady i wskazówki. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LRASS

LRASSS lub LRAS3. To tak z kronikarskiego obowiązku A poza tym cały czas czysto i starannie. Kabelki na pewno dodały realizmu. Klapa obiektywu sensora była odlana jako zamknięta, czy była możliwość otwarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Budowa modelu, powoli zbliża się do końca. Zostało jeszcze wykończyć przód, dodać kilka drobiazgów z tyłu i w zasadzie można będzie przejść do najtrudniejszej części programu... malowania. Malował będę aerografem, bawiłem się już tym kiedyś, ale to nie miało nic wspólnego z modelarstwem. Ot takie tam płomienie na samochodach itp. itd. Mam takie pytanko. Planuję zamontować na modelu te dodatkowe kanistry z tyłu. Podpowiedzcie mi, czy lepiej będzie je pomalować przed zamontowaniem, czy można je pomalować po założeniu ich na model ?? Ok, oto kilka zdjęć:

 

DSC_0155_zps4ebw5vhd.jpg

 

DSC_0158_zpsvsdfpu9a.jpg

 

DSC_0154_zpsrpbjmtve.jpg

 

DSC_0157_zpsatpsdatw.jpg

 

DSC_0156_zps1vole7zm.jpg

 

Dziś, jako modelarz z pewnym doświadczeniem,o modelu mogę napisać, że jest naprawdę dobry pod względem składalności. Nie użyłem jak na razie, ani grama szpachli. Części świetnie do siebie pasują, a budowa sprawia na prawdę dużo frajdy. Zawsze mnie zastanawiało, co może być takiego fajnego w spędzaniu masy czasu, doklejając do siebie kawałki plastiku? Dziś już wiem . To radość z możliwości obserwowania jak coś, co jeszcze niedawno było tylko kupką tworzywa, zamienia się np. w pojazd. . Ja już wiem co będzie moim następnym modelem. Oczywiście to kolejny członek rodziny Strykera, a mianowicie:

 

M1135 NBCRV

 

Trumpeter-font-b-MODEL-b-font-1-35-SCALE-military-font-b-models-b-font-01560_zpsmt4ux0ks.jpg

 

To tyle na dziś. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanistry pomalowałbym osobno.

 

Taki mały drobiazg - fototrawiona tarcza przed karabinem (Gunner Shield Kit - GSK) ma 4 wgłębienia tuż pod otworem na lufę. W oryginale to są śruby:

th_24-1.jpg

Spróbuj je jakoś dorobić, zawsze to kolejny mały kroczek do zbliżenia modelu do oryginału.

 

Kolejna sprawa. Nie wiem, jak to wygląda w nowszych modelach Trumpetera, ale w starszych gumowym oponom smakował plastik - po jakimś czasie zaczynały zżerać felgi. Pomaluj felgi tam, gdzie się z oponami stykają, a i opony nie zaszkodzi machnąć tam "gumowym" kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry . Dziś dzionek wolny od pracy, zatem można przysiąść do zabawy. Dzisiaj sam, sobie rzuciłem wyzwanie, a mianowicie zrobienie wyrzutników granatów dymnych, wraz z zasilającymi je kablami, ale nie tak byle jak, ot wkleić kawałek drucika i już. Postanowiłem te kabelki odtworzyć jak najwierniej. Za wzór służy mi ta oto fotka:

 

stryker_recon_31_of_63%20-%20Copy_zpsyb89truw.jpg

 

Długo szukałem drucika o odpowiedniej średnicy, gdyż jak widać powyżej kabelki w oryginale są dość cienkie i na dodatek, są w gumowych osłonach. Udało się, znalazłem drucik. Wyszarpałem go z zabawki mojego siostrzeńca. Kosztowało mnie to 3 paczki czipsów znanej marki ;) ( chłopak 8 lat, a już tak skorumpowany ). Ok do rzeczy. Okazało się że ten drucik, to kilka cieniutkich jak włos drucików w gumowej izolacji. Perfekcyjnie . Zabrałem się więc do dzieła i oto co mi wychodzi:

 

DSC_0160_zpsynqxudzd.jpg

 

DSC_0159_zpswfvyh9dz.jpg

 

Mam nadzieję że cokolwiek widać na zdjęciach, bo mimo że mam dobry aparat, zdjęcia musiałem robić z bardzo, bardzo bliska i troszeńkę się rozmazały. Może nie jest to ideał, ale jak na kogoś, kto dopiero zaczął się w to bawić, to osobiście czuję się, jakbym zdobył najwyższy szczyt. To tyle na teraz, siadam walczyć dalej. Pozdrowienia

 

P.S. Kubisz, dziękuję za zwrócenie mi uwagi na tą tarczę przed karabinem. Śruby będą, kolega obiecał pomoc. Podrzuci mi troszkę takich fototrawionych śrubek, z zestawu Abramsa, którego kiedyś sklejał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze blade. No bardzo, bardzo dobrze to wygląda. A te kable wymiataja . Oglądam ten warsztat po cichu, bo co tu pisać, skoro wszystko tak ładnie się prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Walki ciąg dalszy. Dziś pokusiłem się o zrobienie jednej na razie lampy przedniej wraz z całym jej okablowaniem. Wyszło to tak:

 

DSC_0161_zpsziuvjuuo.jpg

 

DSC_0162_zpsb9k4hnlp.jpg

 

mam nadzieję że koledzy uznają to za choć troszkę prawidłowe okablowanie. Wykonane na podstawie tej fotki:

 

stryker_icv_25_of_40_zps0s6ocqff.jpg

 

Troszkę mi nie wyszły kable od klaksonu, ale da się z tym żyć. Niestety, nigdzie nie znalazłem jak wygląda okablowanie drugiej lampy. Gdyby ktoś dysponował zdjęciami lewego światła, to bardzo bym prosił o pomoc.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm...jak na "pierwszaka" zaskakująco dobrze

 

Cieszę się, że takie komentarze się pojawiają a z drugiej strony, jestem zasmucony, bo czuje się podejrzany. Koledzy!! Powyższy model, to mój dziewiczy rejs i składam go z wielką frajdą. Nie ukrywam, ze mam pomoc techniczną ze strony kolegi, który wpada do mnie do domu i z pozycji obserwatora, tudzież komentatora, pomaga mi w budowie. Te wszystkie kabelki, to jego wina. Stoi nade mną i cały czas gdera: A zauważyłeś że to, a widzisz że tamto... itd. itp. To od niego wiem o istnieją takie strony jak choćby Prime Portal. Kolega mi pomaga, ale nie składa modelu za mnie. To co jest na zdjęciach, to praca moich rąk i serce, które w to wkładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że trochę źle odbierasz komentarze takie, jak ten makinena powyżej - po prostu przeciętny pierwszy model początkującego modelarza wygląda zazwyczaj gorzej. Dlatego takie nasze wpisy to bardziej pochwały i podkreślenie faktu, że zawyżasz poziom - tak trzymaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może to i racja, za bardzo biorę wszystko do siebie. Przyznam że miło jest czytać pochlebne komentarze. Ok, wróćmy do modelu. Wykonałem swój plan na dziś, czyli dokończyłem granatniki dymne wraz z cała elektryką i tak to wygląda:

 

DSC_0163_zps1venbvwu.jpg

 

Przykleiłem też kilka pierdółek typu uchwyty, dołożyłem KM z tyłu pojazdu i wyposażyłem pojazd w narzędzia. Oto efekt:

 

DSC_0165_zpsmhgnrxzg.jpg

 

DSC_0167_zpsyzpxstys.jpg

 

DSC_0166_zpsludlonhr.jpg

 

DSC_0168_zpsgl0dqy0w.jpg

 

DSC_0169_zpsnqdqwmgq.jpg

 

DSC_0164_zpsnrpc1vwx.jpg

 

To tyle na dziś. Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantastyczna robota pod każdym względem. Początkujący, mogą brać z Ciebie przykład. Nie mogę doczekać się finału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że będziesz malował aero. Kolor zielony?

 

Tak, malował będę aerografem. Malowanie jednokolorowe, bo chyba nie ma strykerow w plam? Co do odpowiedniej zieleni, to będę potrzebował pomocy ekspertów.

 

Zostało jeszcze coś do poprzyklejania, czy teraz już malowanie?

 

Została jeszcze lewa lampa, ten reling przy lampie. Nie wiem jak z kołami. W zestawie są jakieś pierścienie do przyklejania na środek koła. Nie wiem, czy to przyklejac, czy nie? Na zdjęciach oryginałów nie wszędzie te pierścienie występują. No i jeszcze trzeba dołożyć lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.