Skocz do zawartości

M1127 Stryker RV -Trumpeter 1/35, czyli mój pierwszy raz.


mysza71

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nie będzie modulacji? :(

 

To mój pierwszy w życiu model. Cieszę się, że udało mi się go czysto skleić i w miarę poprawnie pomalować ( nie zalać go grubą warstwą farby ). Modulacja, to jak dla mnie na tą chwilę czarna magia, ale mam zamiar pilnie się uczyć, więc i może do tego etapu też dojdę. Nie od razu Rzym zbudowano

 

Co to za kolorek wygląda jak Russian Armor Green . Z jakiej jednostki jest ten pojazd? . Pozdrawiam M1A1(HA)

 

Co do malowania, to już pisałem, że nagiąłem troszkę rzeczywistość i użyłem innego koloru, niż to co podała instrukcja. Innego, aczkolwiek bardzo podobnego i nie jest to Russian Armor Green, a Camouflage Green. Z tego co wiem, to jeśli farbka przeznaczona jest do pomalowania pojazdu rosyjskiego, to jest to specjalnie zaznaczone na buteleczce np. wspomniany Russian Armor Green, czy Russian Green. Na mojej farbce napisane było Cam. Green, więc doszedłem do wniosku, że skoro farbka podobna jest do tego co podaje instrukcja, to nie będzie to aż takim, wielkim problemem. Wiem, jednak że popełniłem błąd i powinienem był kierować się instrukcją. Jest to mój pierwszy model i traktowałem go raczej jak poligon doświadczalny. Wszystkie uwagi i sugestie przyjmuję z pokorą i przy następnym modelu ( strykera ), na pewno się do nich zastosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie RATUNKU !!!! Wyszedł na wierzch mój brak doświadczenia. Doświadczenia w posługiwaniu się pigmentami :( . Poradźcie mi jak się tego pozbyć:

 

DSC_0230_zpsqvwtmlck.jpg

 

DSC_0231_zpsrialo8ta.jpg

 

DSC_0232_zpspormd1ta.jpg

 

DSC_0233_zpsnn3gykjf.jpg

 

Chciałem model lekko przykurzyć, jak to widziałem na fotkach, a zamiast lekkiego kurzy, na modelu mam grubą skorupę z błota, w dodatku tak twardą, że niczym, nie mogę tego zetrzeć. Proszę powiedzcie, że da się to jeszcze uratować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdrap wykałaczką co się da. Koła i resztę zawieszenia pryśnij farbą w kolorze błota, jakby pojazd dopiero co wyjechał z głębszej kałuży i błoto wyschło na słońcu, na to rozsądnie nałóż pigment i tyle.

Szkoda zmywać cały model, bo za dużo ma blaszek i odpadną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym je utrwalałeś?

 

Pigment to AMMO by Mig Jimenez. Utrwaliłem je fixerem tego samego producenta. Mam jeszcze dedykowany do tych produktów rozcieńczalnik. Myślicie, że mogło by to zmyć tą skorupę?

Zdrap wykałaczką co się da. Koła i resztę zawieszenia pryśnij farbą w kolorze błota, jakby pojazd dopiero co wyjechał z głębszej kałuży i błoto wyschło na słońcu, na to rozsądnie nałóż pigment i tyle.

Szkoda zmywać cały model, bo za dużo ma blaszek i odpadną...

 

Ciekawa koncepcja. Pomyślę o tym.

 

Dawałeś Sidolux po pomalowaniu zielonym?

 

Tak. Po pomalowaniu kolorem podstawowym, psiknąłem model sidoluxem trzykrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chyba nie wszystko jeszcze stracone i uda mi się uratować mojego Strykera. Spróbowałem posmarować tą skorupę rozcieńczalnikiem, który zakupiłem wraz z pigmentem i fixerem i o dziwo, wszystko zaczęło schodzić. Co prawda wraz z matowym lakierem i washem , ale tym akurat tak bardzo się nie przejmuję, gdyż chciałbym zmyć całkowicie ten model i zacząć malowanie od nowa, tym razem używając odpowiedniego koloru, no i pobawić się z różnicowaniem tegoż koloru. A tak teraz wygląda Stryker:

 

IMG_20150617_125054_zps82vp4aca.jpg

 

IMG_20150617_125031_zps23pcbtay.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zmywam stare modele, ale na nich nie było grama blaszki: ty masz niezłe wyzwanie, aby model zmyć i przemalować nie pogubiwszy tych blaszanych dekoracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj tylko zmywaj farbę.Na tym etapie już tego nie wyprowadzisz na prostą.

Zmywacz do akryli Wamodu lub płyn hamulcowy DOT.

Model musi być cały w wyżej wymienionym specyfiku zanurzony.Parę godzin moczenia ,później pędzelek i wszystko powinno ładnie zejść.Blaszki nie odpadną,chyba,że niechcący sam je oderwiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Halo, halo!! Jest tam kto?? Co z tym Strykerem?? Tak się na niego napatrzyłem i taka zazdrość mnie wzięła, że dziś zacząłem swojego budować. Mam nadzieję że kolega Mysza powróci z tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.