Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Nom nadszedł czas na moj komentarz , jako iż jestem w stanie wstawienia napisze tylko tyle ze mi sie podoba nie tylko dla tego ze to moj ulubiony MIG ale i dla tego ze majstra tego też MIG-a bardzo lubie .

Łukaszu ... bardzo mi sie podoba jak dbasz o szczegóły i robisz nawet te rzeczy niewidoczne , czekam na wiecej i obiecuje ze bede tutaj zagladał wiecej niż raz na 2 miesiace

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Kruger

 

Fajną mam komorę co?

981b824bce5528e4.jpg

 

A tu już po moim drugim w życiu washu... czerń kostną złamałem brązem vancośtam i zrobił się tak jak u Timiego w jego modelu taki filtr. U mnie wyszedł tak jak wyszedł - w kolorze nalot ze smaru. Chyba wash nie jest taki najgorszy?...

92524d4e00847c4c.jpg

98e79fc5f421426e.jpg

 

Wyszło nie aż tak fajnie jak chciałem ale i też nie jest tak strasznie jak myślałem, że będzie. I jak?

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syf został w zakamarkach i zagłębieniach czyli pełen sukces. Ja z łoszem olejnym miałem więcej przebojów, podczas ścierania złaził razem z farbą!!! Ale wracając do Twojego MiG-a generalnie budowa idzie ku dobremu.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się od Timiego (dzięki), że mogę jutro spokojnie kłaść satynowy lakier na wnęki. Mimo wilgotnego washa, który w rzeczywistości już bardzo ciężko się ściera, a co dopiero jutro! Tak więc plany na jutrzejszą wolną chatę obejmują satynowy lakier rano i delikatny filtr wieczorkiem. W środę wyjeżdżam na tydzień, więc muszę podgonić. Jak już zamknę temat wnęk głównych, będę mógł zamknąć kadłub. Do tego potrzebny mi jest Tamiya Extra Thin Cement, który już do mnie leci z HongKongu. Nie dam głowy czy do środy zdążę kadłub zamknąć, ale miejmy nadzieję Oby paczka przyszła we wtorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd ostateczny...

f378ac820375d8b7.jpg

 

Na dole szczątki części oryginalnej, a na głównym planie zamontowany mój wytwór:

8c7013b112e51f4e.jpg

 

Dziś jeszcze w jednym miejscu wzmocnię filtr i będę gotów do sklejenia kadłuba. Z tym muszę czekać aż do otrzymania paczki, więc prawdopodobnie będzie czas na poprawki. Normalnie bym ich nie robił

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęka mi się bardzo podoba, realistycznie wygląda, a to coś na dole jest napewno lepsze w twoim wykonaniu niż to co było w zestawie.

 

 

Pozdrawiam i dopinguję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na paczkę, ciągle zajmuję się retuszowaniem małych błędów we wnękach, a.. i jeszcze takie coś zmalowałem. Wygląda prawie dobrze. Kolor aluminium revella dość dobrze oddaje faktyczny wygląd pojemnika, ale przelecę to satyną. Czarny dekiel trzeba przepolerować delikatnie, żeby nabrał takiego Niby-połysku.:

60c4e3599d3677c5.jpg

9e460f7968f66269.jpg

3b29a2b7b4daf4de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, zdecydowałem, że CA da mi dużo mocniejszą spoinę niż TETC, skleiłem więc kadłub i zabieram się za wpasowanie wlotów. Jak widać muszę podoklejać kawałki białego plastiku na połowie długości wnęk, bo niezła dziura jest. Spasowanie kadłuba średnie...

6a3d9e3520fff143.jpg

cfadc797f9f334e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Przednia wnęka zwaloryzowana w jeden dzień, czeka na podkład, klapy zakrywające ją - też. Do jednego wlotu wkleiłem blaszane zamykanko też czeka na podkład. Komorę przednią wraz z golenią na kolor spodu kamuflarzu?

 

3014cf0a3e8b477d.jpg

 

To fotka z telefonu tak więc sorry, jak dziś dostanę aparat to zrobię dokładne fotki już za'surfacer'owanej i pomalowanej kolorem wnęki oraz innych części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć to znowu ja.

 

Mam pytanie do znawców..

Czy mogę jakoś realistycznie zakryć wylot z działka i ten dziwny otwór za nim? chciałem to jakoś zwaloryzować, ale spiepszyłem i takie coś nie może być widoczne na modelu. Trzeba to zakryć. Nie wiem jak. Jakąś szmatę położyć? Nie pasuje.. oryginalnych klap chyba nie było na ten element. Nie wiem... Może jest dostępna taka cześć żywiczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że aparatu nie mam, a komórką nie zrobię ostrego zdjęcia tak małej części. Właśnie będę musiał, powiększyć dziurę i jako ostatnią deskę ratunku potraktować wklejenie tej blaszki, która w ogóle mi nie chce pasować...

 

Aha. Podmalowałem raz jeszcze komorę, potem był SIDO i wash, pourywałem połowę tak pięknie (jak na mnie) dorobionych części. Na domiar złęgo w jednym miejscu nie doszedł Sido i wash się nie zmył z matowej powierzchni, będzie trzeba stonować kolorem. Cieszę się natomiast, bo zaczynam zauważać jako takie doświadczenie i co prawda robię dużo błędów, ale wiem jak je naprawiać, znam powody poszczególnych zjawisk i wiem jak na przyszłość zaradzić. To tyle słownego komentarza. Aha, jutro se nie pomaluję bo rodzinka nie lubi smrodu Wamodu. JA JUŻ CHCĘ MOJE GUNZE H!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dupe jeża, stary, przecież nie będę rozwalał modelu i tych wnętrzności odwzorowywał! Khyhy, dzięki za pamięć <--- to taka zajaweczka, dostaniesz więcej piwa jak przyjdzie list, Ty wiesz o co chodzi

 

Co do "kanału" to troszkę za późno, zamknąłem kadłub i już kanału nie dorobię, pozostało mi tylko zamknąć klapkę. Co do działka, to mam już podobne foty, ale i pytanko mam. Bo są 2, albo i 3 rodzaje wylotów. W nb 15 który ma być "typ"?

 

Raport słowny: Kończę malowanie przedniej wnęki, za niedługo wkleję goleń i główne wloty powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podziękować serdecznie panu Szymonowi który przesłał mi szczątki swoich blach, więc będzie co robić Dziękówa!!

859c9db666738792.jpg

 

Upaćkałem komorę "smarem":

77a2fd031cb94cbc.jpg

 

Przykleiłem i wstępnie poszpachlowałem wloty:

5c50b2ca2b379df3.jpg

 

Tak wygląda sprawa z działkiem... może naprawię to co zchrzaniłem:

d94fe71e1515b39e.jpg

 

Przymiarka "zamykadełek":

1ea918d8fdca369d.jpg

 

Działania przy drugim kokpicie. Blachami zwaloryzuję ten przedni - bardziej widoczny.

93faa508f5b4a91d.jpg

 

I wkleiłem pseudo żaluzje wlotów. Jeszcze małe dziurki do wyszpachlowania i muszę powyskrobywać syf z otworów...

07e58a3a84ae2f06.jpg

94ee84574e508d17.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.