Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!!

 

Na początku chciałbym przeprosić za taki zastój

 

Kupiłem blachy - mały in-box'ik

433b05180d312e75m.jpg38129557ae3516f8m.jpg

 

Porównanie jednej z części (x2) z plastikiem...

5094149508f03ae1m.jpg2f4f7e6c23cf4775m.jpg

 

Wklejony "blaszkowy wlocik", wraz z widokiem pod światło, obrazuje on pocieniony przeze mnie plastik.

cb9c37d681067876m.jpg270a1e0a08173b80m.jpg

 

Inny "blaszkowy wlocik"

3b79c7e6339e5a6dm.jpg

 

Tutaj przygotowuję dziurę pod kolejną, dużo większą blaszkę:

01557696cd0fb64bm.jpg

 

A tu kokpit, musze dokończyć kilka przycisków potem Sido i delikatny wash:

143da6bada9e0470m.jpg

 

Pozdrawiam bardzo

 

PS: W 6. zdjęciu krawędź części postrzępiona jest tylko komputerowo - nie mechanicznie - pierwsze próby GIMPa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cześć!!

Tutaj przygotowuję dziurę pod kolejną, dużo większą blaszkę:

01557696cd0fb64bm.jpg

 

Skończyłem:

5918cbcd1181fcf4.jpg

 

Czy ma ktoś (liczę tu na pomoc Saja4, Marka...) zdjęcie tej części w oryginale? Z tego co wiem, jest to wylot sprężarki.

 

Tutaj dziura pod blaszkę, którą właśnie przyklejam:

a2759330b9b21943.jpg

 

A tutaj... wcześniej zapomniałem pokazać co udało mi się zrobić z wnęką, myślę, że to dopiero początek.

01f13fcc7626cb23.jpg

 

Proszę raz jeszcze o (w miarę dokładne) zdjęcie wylotu ze sprężarki.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za życzenia

 

W kokpicie zostanie drążek i jego malowanie, oraz malowanie zielonych rur po bokach, dostaną one mocnego washa, więc nie będzie widać postrzępionych granic między kolorami (zielony/szary). Muszę pomalować jeszcze ze 2 cieniutkie warstwy srebrnej farbki na pedały orczyka. Pofałdowały mi się niektóre przejścia kolorów przy czarnych panelach, kurcze no...teraz to zauważyłem. Reszta to kwestia pomalowania guziczków i washa który powinien zamaskować niedociągnięcia malarskie w zagłębieniach... nie udało mi się pomalować na cacy, ale jest to dopiero drugi malowany kokpit nie licząc jednokolorowych kokpitów w 1:72 Pierwszym był F14 1:72.

 

Pozdro

 

EDIT: Proszę o dokładną fotkę tego elementu w 1:1!! Pilne!!

 

8ae7257a3cdf3899.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baterie naładowane, łączenie blaszki z modelem poszpachlowane i jestem zawiedziony :( Chyba za dużo wymagam od siebie, myślę, że już się nie będę przejmował takimi rzeczami... tak, tak już pokazuję. Jeszcze tylko powiem, ze na szybciocha pomalowałem element Pactrą, dla sprawdzenia.

 

Tutaj wygląda wyśmienicie!! Nieprawdaż?

571e967b87b9634e.jpg

 

A tutaj niestety jest widoczny "uskok" tak jakby blacha była wyżej od reszty modelu. Szlifowałem... szkoda że jest tak jak jest, ale takie rzeczy już mnie nie ruszają. Już wiem. Liczy się treść - forma na drugim planie.

fdbfcd558686d230.jpg

 

A tutaj w trakcie przygotowywania modelu pod kolejną blaszkę:

ad1c281d959a2a91.jpg

 

PS: Muszę w końcu kupić retarder

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wysoko postawiłeś sobie poprzeczkę ale to dobrze .

W swoim 29-ym te blaszki po prostu nakleiłem "na płask"... Gdzieś to chyba jeszcze widać w jakimś warsztacie - model wciąż w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakleiłeś to NA model, tak że wystawało o te 0,2 mm (grubość blaszki)? WOW...

 

viewtopic.php?t=3895&highlight=mig29

 

 

Super dodatki, mnie nie stać Ale F16 będę miał wypasioną Jak na mnie. Lubię sam robić okablowania we wnękach Będę miał blachy do kokpitu, blachy zewn., dyszę, nowy odpicowany wlot powietrza, przeróżne dodatki z gotowej konwersji, oraz dużo scratch builda <--- jak to się pisze? No i nówkę model Tamiya, formy z 2007

 

Przepraszam za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wkleiłem dwie blaszki poszpachlowałem trochę przeszlifowałem i będąc świadom niedoskonałości pomiędzy blaszkami skorzystałem z wolnej chaty i pomalowałem dwa elementy:

 

Przed:

c9b36d7d02100944.jpg

 

Po:

2b8f67b84f0d13b9.jpg

6e26168c770c106d.jpg

 

Tu nie spodziewałem aż takiej LIPY:

2ea417cc36bf2f6e.jpg

 

Pozdrawiam. Niech ktoś coś napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, fajnie się takie rzeczy czyta

 

Tak dla formalności:

 

no wiem, nie wyrobię się do końca, ale mam zabawę przy modelu - to się liczy, ten projekt mnie troszeczkę przerasta... tzn, za mało czasu, za duże ambicje.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla formalności:

 

no wiem, nie wyrobię się do końca, ale mam zabawę przy modelu - to się liczy, ten projekt mnie troszeczkę przerasta... tzn, za mało czasu, za duże ambicje.
To tak dla formalności: Regulamin konkursu, §3 pkt f.)
Umieszczenie zdjęć w „Galerii konkursowej” będzie warunkiem poddania modelu pod ocenę i ujęcia go w ankiecie. Model nie musi być ukończony. Jeżeli ktoś z Was dojdzie do wniosku' date=' ze się np. nie wyrobi, a będzie w stanie zaprezentować swoją twórczość tak, żeby zainteresować kogoś nieukończonym modelem, nie widzimy przeciwwskazań przed umieszczeniem czegos takiego w galerii.[/b']
Może więc i tak wstawisz fotki do galerii?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więc i tak wstawisz fotki do galerii?

 

Może wrzucę

 

Nie ma co się zastanawiać i tak nie masz nic do stracenia, a modelik fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

czy wie ktoś jakiego koloru są poduszki stanowiące część uprzęży fotela K-36. Bo w jednych fotelach są niebieskie w innych piaskowobeżowe lub zielonkawe. Konkretnie chodzi mi o fotele z "15", ponieważ chciałbym je zrobić z kompletną uprzężą .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.