Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pomalowanie obydwóch kokpitów czeka na dorobienie bocznych burt w tylnym. Może znajdę dziś godzinkę by się tym zająć. Będę musiał sobie tylko wcześniej rozciągnąć nad świeczkę patyczek około 0.7mm na DSS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejho!

 

Zrobiłem linie zatarte podczas "delikatnego spasowywania" części...

a38b5da626fc006b.jpg

da8b4209ddef1ddd.jpg

 

Wkleiłem stateczniki pionowe. Zgodnie z planami, w realu odległość czubków stateczników pionowych wynosiła 3.9m. 3.9 / 48=0.08125, czyli 8cm i 1mm. U mnie wyszło równe 8cm, ale to i tak OK. Jak układałem stateczniki podczas klejenia to ciągle w pozycji 8.1 wracały do 8.0. Zostawiłem więc.

6ff55cdf37972719.jpg

71c3b949c6cb19ff.jpg

82271df02100e873.jpg

 

I poprawki w ryciu linii zrobione Mr. Dissolved Putty od Gunze Widać też mały wlocik powietrza na garbie. Ma on zły kształt i zauważyłem też, że w oryginale w tym miejscu garb był dużo niższy. Wlocik miał "płaską dziurę", czyli po prostu ścianę zamiast dziury. Pogłębiłem wiertełkami i frezami, oraz zapuściłem czarną farbką.

520a988e87bb1a6d.jpg

 

Aha, dociążyłem model w przodu i wkleiłem nos. Rurkę pitot'a odciąłem, bo przeszkadzała by mi w dalszym montażu. W gotowym modelu planuję zrobić taką... osłonkę, nakładkę... nie wiem jak to nazwać.

3cb79f8da9ca575c.jpg

0003f73d89333cd6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Lucas? Ja tam się nie odzywałem do tej pory ale powiem Ci że mój Mig w 1:32 nie umywa się to tego co Ty klecisz. Rób dalej swoje bo działasz jak trzeba trzymam kciuki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się doczekałeś Ostachu kokpit przed poprawkami. Będe jeszcze robił obicia do żółtego podkładu kredką jakąś...

86637b2619b51410.jpg

c8cc03d7d0f4e9b1.jpg

df2284563a5e3e72.jpg

37e869ab5009debb.jpg

62f2ac93bbd6b1c3.jpg

1b35db7e99cf831a.jpg

82ce4709e7afe50f.jpg

4aeaf481f3b760cf.jpg

 

Fotelik. Oczywiście jest jeszcze nie skończony. Ułozyłem tylko i pomalowałem pierwszym kolorem pasy.

5fca23e53a95cb81.jpg

 

I 3 fotki kokpitu w ORYGINALNYM rozmiarze. (mam na myśli, że kokpit jest taki... mały? duży? sam nie wiem ;) oczywiście porównanie w dużym przybliżeniu)

df9384bf54b2120f.jpg

859ff9018b180b21.jpg

ae10d9abf47e4514.jpg

 

Jeśli chcecie o coś zapytać to walcie śmiało, bo w sumie nie wiem co bym mógł tu jeszcze opisać, napisać?

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, będą niezbędne, ale tylko jeśli chce się mieć to na cacy. Wiem, zę wiatrochron od samego przodu wystaje do góry :/ trza to wyrównać. Raczej w kwestii spasowania ten model jest.... poprawny O osłonie wypowiem więc coś więcej dopiero po przyklejeniu

 

I jeszcze fotka z grosikiem. Jak mogłem pominąć...

8dcfa42cad77811b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć jakieś zdjęcie realnego kokpitu dla porównania. Podobają mi się zegary i to coś co jest za pierwszym pilotem (srebrne z dziurkami), fotel też niczego sobie, ta czarna plama przy lewym skrzydle już tak zostanie? Razi mnie widoczny podkład (plastik?) wewnątrz kokpitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej nie dało się zmyć, więc przeszedłem do pałeczek z rozcieńczalnikiem. Washa zmyło ale zegary tez... już nie będę poprawiał. Zretuszuję tylko wystający plastik (plastik wystaje, bo nie było sido i wash zmył mi kolor)

f478dda9fd3af42a.jpg

 

Przypominam, zę na fotkach kokpit jest w ponad 2krotnym powiększeniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.