Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dokładnie!! Pociąłem więc tą tablicę - te zewnętrzne części grubo zmniejszyłem, wyciąłem cześć plastikowej osłony, zrobiłem masakrę i nic dobrego z tego nie mam :/ Kokpit jest dobry, wiesz? Wyrób Academy jest mocno spieprzony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chroniąc wątek przed wypadnięciem na druga stronę działu spieszę z relacją!

 

Spodnie partie kadłuba wyprowadzone, trwają prace nad skrzydłami. Chcę, by było GOTOWE przed przyklejeniem do kadłuba. "Zawias" klapy odciąłem ze spreparowanego wcześniej pręcika plastikowego. Starczy na jeszcze pięć takich "zawiasów". Czy "zawiasy" pełnią także funkcje siłowników?

 

 

510ace520f3ae567.jpg

8ab3629c12003882.jpg

4dbed9dc2b708cde.jpg

da9418264ab48461.jpg

 

Czy wychylenie lotki jest prawidłowe? Będzie to te 5 stopni? Porównując ze zdjęciami oryginału wydaje mi się, że tak

e7f9ef8953728588.jpg

 

Pozdro. Ciągle pracuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,

klapy przednie zostawiasz tak jak są? Z moich obserwacji wynika, że raczej jako pierwsze zawsze opadają klapy przednie.

Teraz to chyba wygląda nie naturalnie, ale proszę o wypowiedz bardziej doświadczonym modelarzy

Ja też walczę z Mig-29 i zastanawiam się jak wyciąć te przednie klapy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

odebrałem od listonosza tablicę, którą przesłał mi Szymon z Malborka (PRZEOGROMNE DZIĘKI!) i wziąłem się za wklejanie przedniego kokpitu. Idąc śladami Arkadego72 spróbuję pomalować po wklejeniu. Dało mi to możliwości zamknięcia tej części kadłuba, co uczynię po powrocie z zakupów Pragnę też "zpodkładować" kokpit i zrobić poprawki. Zamówiłem żywiczne fotele Airesa, bo rz...ć mi się chciało od tych od Academy. PORAŻKA. Fotele przyjdą za dwa tygodnie. Zamówiłem też potrzebne farby, Gunze C.

ac06db2986209f4d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie specjalnie skleiłem i zwaloryzowałem kokpit już w kadłubie, żeby spróbować sił w takim malowaniu. Oczywiście nie kwestionuję, że malowanie tablicy PRZED było by łatwiejsze. Wręcz potwierdzam! Tymczasem kabinę przednią skończyłem. Idę zaraz odtłuścić, a jutro podkład o ile aerek się nie zbuntuje.

6be970f51f11b1a9.jpg

41b9f0b21ee7cdfc.jpg

fbfba7327c5d1aa6.jpg

113c152f0850c018.jpg

 

PS: Sorry, że tak was rozpieszczam fotkami. Po prostu taki mój styl prowadzenia relacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie pomalowałem bo jest zmiana planów. Kolor kokpitu zrobię jako kolor po remoncie. Ba. Cały model będzie odtąd przedstawiał szparkę po remoncie. Chodzi o brak danych dotyczących kolorów i układu plam na starym KAMO.

Po powrocie z...

db304045eeca5334.jpg

 

...wziąłem się za model i skleiłem kadłub do kupy...

c72bb978218db797.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie specjalnie skleiłem i zwaloryzowałem kokpit już w kadłubie, żeby spróbować sił w takim malowaniu

 

Jak sie za bardzo nie uda, zawsze mozesz zamknac kabine.

A jak się bardzo nie uda to można jakąś płachtę zarzucić na kabinę, że niby jakiś remont czy cuś...

A tak poważnie to ambitnie napierasz do przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

EDIT: Usunąłem fotkę, bo była bardzo słabej jakości, a na dole są lepsze.

 

Lepsze zdjęcia dopiero jutro, jak wróci do moich rąk prawdziwy aparat a nie... Nokia 6290...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.