Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Masz u mnie piwko!

Będę trzymał za słowo jakbyśmy się mieli kiedyś spotkać

 

Miejmy nadzieję, że wtedy wszyscy będziemy już pełnoletni. Tak gwoli ścisłości.

 

Kermit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Więc pomalowałem na czerwono miejsce numeru "15", wyciąłem szablony z taśmy maskującej, przykleiłem w odpowiednim miejscu o czym wziąłem się za preshading. Teraz model jest w trakcie malowania dolnych powierzchni kolorem H127, czyli Gunze 308 (FS36375).

IMG_2216.jpg

IMG_2217.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację, ale przeczytałem Twojego posta jak było już po ptokach. Ja nie zauważyłem swojego błędu. Trochę spieszy mi się z tym modelem. A raczej kolejne dodane elementy napędzają prace. Chce już skończyć. Ale nie wygląda jakoś tragicznie mam nadzieję... Tym czasem skompletowałem kabinę załogi i wkleiłem oszklenie. Większą część klejem silikonowym do elementów przezroczystych Gunze, a mniejszą Tamiya Extra Thinem. Jak wszystko "stwardnieje" oczyszczę spoinę z kleju. Nie chcę obiecywać, że jutro zacznę malować górę, ale bardzo bym chciał...

IMG_2219.jpg

IMG_2221.jpg

IMG_2223.jpg

 

Pozdrawiam i dziękuję za doping, oraz bardzo znaczące rady. Wybaczcie, że nie zawszę chce mi się poprawiać. Jedną z takich rzeczy był HUD. Zgubił się a tak ładnego, jak poprzedni Partowski bym nie zrobił, to go nie zamontowałem. Załóżmy, że był w trakcie wymieniania, czy licho wie co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pomalowałem już górę, zrobiłem poprawki kamuflażu. Pomalowałem osłony wlotów powietrza, oraz dodałem na nich gumowe w rzeczywistości paski. Jak domniemam przeciwpoślizgowe. Wykonałem je z taśmy typu "skocz" pomalowanej na czarno. Jest trochę nierówno, ale w oryginale też idealnie nie było. Takie przeskalowanie charakterystycznej cechy. Prawdą jest też, że nie chciało mi się tego robić idealnie równo. Wstępnie pomalowałem wykonane wcześniej osłony rurek Pitota. Zrobiłem je obwiązując stalowy pręcik (rurka) nasączoną CA taśmą tamiya. Tak wyglądają oryginalne osłonki. Nierówne, nieregularne itp.

Obraz%201548.jpg

 

A tak na chwilę obecną wygląda model.

IMG_2300.jpg

IMG_2301.jpg

IMG_2302.jpg

IMG_2303.jpg

IMG_2305.jpg

IMG_2306.jpg

IMG_2307.jpg

IMG_2308.jpg

IMG_2309.jpg

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że ciemniejszy kolor na górnych powierzchniach powinien mieć niebieskawy odcień. Fakt, w kilku opracowaniach w prasie (Lotnictwo, nTW) widziałem schematy w dwóch odcieniach szarości, niemniej jednak na żywych maszynach, jakie miałem okazję oglądać zawsze widać było ten charakterystyczny niebieski odcień.

 

Fakt, że różnie zdjęcia można różnie interpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jedno pytanie, jeśli można, czy te anteny RSBN były na wszystkich Migach-29 w Polsce (łącznie z wersją UB)?

Tak. RSBN to standardowe wyposażenie wszystkich MiGów-29.

 

Swoją droga, jak jesteśmy przy malowaniu nb 15:

 

fulcrum_06_ok.jpg

 

A może by tak pokusić się o najnowsze okolicznościowe malowanie? ;)

 

Odznaka kościuszkowska na dwudziestym dziewiątym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Hej:)

 

Model otrzymał detale pędzelkiem, Sidolux, oraz olejnego washa. Jeszcze nie wszędzie zwashowany, bo "podmienię" "15", na szablon cięty na ploterze ( ;-) ). Oczywiście poprawię washa na kalkach, ale chciałem, żeby model wyglądał w końcu jak samolot. Stery głębokości na sucho. Otrzymały już docelowy lakier matowy. Chyba wyglądają ok?

IMG_2324.jpg

IMG_2326.jpg

IMG_2327.jpg

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: Zmieniłem fotki na bardziej wyostrzone.

Pozdrawiam i do zobaczenia w kolejnych odsłonach.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.