Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

I jak na złość nie mam aparatu! Pożyczony! Już wykonam telefon i jak jutro go (aparatu) nie będzie...

 

Chciałbym te fotki do galerii wrzucić. Tak żeby został po mnie jakiś ślad

 

EDIT: Dobra dostałem zapewnienie, że jutro aparacik będzie! Bardzo się cieszę :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Czy mogę prosić o fotkę tej "klapki" od drugiej strony oraz kanału prowadzącego gdzieś wgłąb samolotu? Nie wiem czy otworzyć klapkę czy nie, bo nie chce mi się kanału dorabiać.

8cae902aeabda33a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aparat, więc fotki też.

Chyba największym osiągnięciem wczorajszego dnia było dowaloryzowanie drugiej wnęki i wklejenie jej, więc mam już komplecik:

c0e55c86c9661dad.jpg

 

Wkleiłem jakieś kółeczko

35bb6bd1f1f58b3d.jpg

 

Za piątym razem udało sie wkleić osłonę spreżarki, tutaj ponownie proszę o fotki kanału i klapki od zewnątrz:

0bf0c9faa2169f66.jpg

 

Zamaskowane i szpachluje się:

630c3c3776fcb894.jpg

 

I zabieram się za wklejenie blaszek, za czerwonymi liniami po prostu utnę część, elementy wlotów górnych będą plastikowe, zamknięte:

8d7b72dbc2ed0942.jpg

 

To tyle na razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas HS,

 

zajrzyj na te strone.

http://

 

erkamo - link do takiej strony nalezy przekazac za posrednictwem pw.

P.

 

Jest tam Lock On z Migiem 29. Moze nie jest to zbyt legalne, ale Rosja to dzis kraj "nieograniczonych" mozliwosci .

 

Jest tam nawet ta klapka, choc niewyrazna. Poza tym sporo dobrych fotek MiG-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fotki z postępu w malowaniu:

ba1b1fa87e78de66.jpg

4a2ed04d09f5b946.jpg

d24db39849f7870d.jpg

9d83372b4ec3becf.jpg

 

Wnęki pomalowane, będzie jeszcze kolejna warstwa Light Grey. Wiem, że we wnękach są włoski, właśnie zabieram sie za ich usuwanie. To nie efekt złego malowania. To włoski z patyczków higienicznych, które to pomagały mi w usuwaniu Pattexu Debonderem

 

Pozdro.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mogę Ci przesłać zdjęcia wnęk podwozia i podwozia od MIG'a(4115) który stoi w muzeum lotnictwa w Krakowie(wczoraj troszkę cykałem, ale był za duży tłok na dobre zdjęcia 29tki więc mam tylko 19zdjęć podwozia i wnęk)

 

A model wychodzi świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacji z Panem Jackiem przemalowałem komory pod kolor spodu kamuflażu, czyli Light Ghost Grey. Tak to wygląda...

77e4c994f66525f5.jpg

5d3db5f18eba4c2b.jpg

 

A tyle będzie widać komór po złożeniu samolotu, czyli niewiele...

853bf90e4ad24da5.jpg

1035d88bbbaa0509.jpg

 

Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony, bo zaczyna mi to przypominać MiGa 29 a nie... chińską zabawkę. Pozostaje dobrać idealną fakturę powierzchni. Ni to mat ni błysk, nie wiem jak będzie satyna wyglądała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie wygladaja te komory . Ekstra. Ja jestem co prawda na etapie kabiny ale stad juz niedaleko Przygladam sie z duzym zainteresowaniem

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba mocno stonować tego srebrnego bo się świeci jak głupi Przede wszystkim jakiś lekko brązowawy filtr na całą wnękę, bo widać, że tamte są już takie choćby z dużej ilości mikro cząsteczek smaru... a poza tym wash i ubrudzenia. Musimy pamiętać, ze to samolot przed remontem, więc miał kiedy się ubrudzić Myślę, że filtr, satynowy lakier i wash stonuje srebrny kolor do odpowiedniego wyglądu, narazie wygląda jak zabawka troszeczkę Dodam, że to srebrny Humbrol 11 mniej więcej z 1990 roku Tak w ogóle to jakiś metalizer? Bo ma bardzo fajny pigment... w ogóle świetna farbka... lubię ją mimo tego, ze strasznie syfi aerka i otoczenie przy malowaniu... oj, ale się rozgadałem.. Proszę, macie foty.

1b540cf19fde6a1a.jpg

9468ba0bad43666f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia połysku...hmm... kolor się zmieni jak już mówiłem...połysk przy tym też... mógłbyś podać uzasadnienie wyższości tamtego nad tym? Poza połyskiem, który zawszę mogę zmienić.

 

PS: Widziałem fotki komór pod kątem kolorów i wiem dokładnie jak ma wyglądać ten kolor. Będzie dobrze. Jestem pewny siebie w tej kwestii.

272415e00dc63aeb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zkoda by było tak świetnie rozpoczetego modelu.

Dziękuję, to bardzo miłe

 

Mam, tzn za tydzień będę miał bezstresowy klej Tamiya Extra Thin Cement, czy jakoś tak...

 

PS: Na jaki kolor golenie? Przednia pod kolor wnęki, czyli pod kolor spodu kamuflażu, a tylne pod kolor spodu też? Czy Light Grey? Z fotek z kagero mi wychodzi, ze raczej na Light Grey...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwają prace nad detalami kolorystycznymi

4c521b395fd90717.jpg

 

Na zdjęciu dwie "opaski" na dole troszkę odstają, już je poprawiłem. Są to paseczki taśmy Tamiya pomalowane na szybko Pactrą. Efekt jak dla mnie (powiem nieskromnie) powalający!

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ostach

A ja pobawiłem się troszkę z kolejnymi kolorami. Jaśniejszy jakiś szary na przewody, żółty na rury wlewu paliwa i tradycyjnie ciemno szare obejmy wcisnąłem tam gdzie się tylko dało

fcbf8f5dcadd2767.jpg

32796031098fd0f2.jpg

0c3e64c4fa822a75.jpg

43d068eb56ddf56a.jpg

c12fe1d1c1f858ca.jpg

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Małe poprawki w komorze, Sidolux już nałożony. Teraz muszę czekać z washem około 24h, więc jutro wieczorkiem powinien być duży krok naprzód, mój drugi wash

b9966bc973a62e79.jpg

 

PS (21:10):Zacząłem się bawić z ostatnią do skończenia rzeczą przed zamknięciem głównej części kadłuba

 

81c49f1a756d8690.jpg

75b984332fcd3e30.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.