Skocz do zawartości

MiG-29 UB Fulcrum-B Academy 1:48


Lucas HS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 323
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny kokpit - wygląda na mocno wyeksploatowany

Taki, jakie osobiście lubię Dopiero uczę się robić wyeksploatowane, ale ze smaczkiem. Na razie słabo wychodzi, ale widzę postępy

 

 

Łukasz, zegary robiłeś metodą drybrush'a? Bardzo fajnie wyszły...

Bardzo dziękuję, za miłe słowa

 

Jako czarny posłużyła mi farbka... farbka do washa. Artystyczna rozcieńczona rozcieńczalnikiem wamodu. Aplikowane w tarcze zegarów tak by nic się nie wylało. Ma być bez ścierania. Widać wtedy wskazówki i ramki, ale nie dokładnie. Wtedy właśnie do akcji wkracza drybrush w kolorze takim jak cały kokpit i po kropelce SIDO na każdy zegar. Efekt mi się podoba i o ile w następnych modelach nie będę miał zegarów w formie kliszy, będę stosował tą technikę. Pewnie ktoś też stosuje tę technikę, ale chciałbym podkreślić, że wymyśliłem ten patencik sam

 

Tym czasem łatanie szpary. Normalnie poszycie pękło...:/

 

...

 

Wrzucę fotki po restarcie kompa, my net sucks... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć jakieś zdjęcie realnego kokpitu dla porównania. (...) plama przy lewym skrzydle już tak zostanie? Razi mnie widoczny podkład (plastik?) wewnątrz kokpitu.

 

Dzięki za wyjaśnienie wszystkich kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. f948e060b746424d.jpg

 

2. 6eea988450cbaeaa.jpg

 

3. fcc4fb89282a4673.jpg

 

4. 9167c3de51c58d83.jpg

 

5. 395cb63a68a0e8a6.jpg

 

To tak odnośnie obiecanych fotek. Sorry, ale dopiero teraz uruchomiłem neta...

 

Dzięki za wyjaśnienie wszystkich kwestii.

 

Coś taki niecierpliwy? Fakt, zapomniałem, żeby odpisać, ale można grzeczniej się upomnieć... Ja też w wielu przypadkach nnie jestem idealny. To fakt. Tylko grzecznie zwracam uwagę

 

Przyjmuję więc do wiadomości, ze plastik w kokpicie Cię razi - oczywiście poprawię to. Co do plamy przy skrzydle to nie mam pojęcia o co Ci biega... przecież model jeszcze nie został pomalowany?

 

A fota realnego kokpitu jest na pierwszej stronie. Stary! Nawet 2 z tego co pamiętam!!...szał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś taki niecierpliwy?

 

Tydzień czekałem

 

oczywiście poprawię to.

 

Dobrze wiedzieć

 

Co do plamy przy skrzydle to nie mam pojęcia o co Ci biega...

 

Widziałem podwaliny preshandingu więc pomyślałem, że ta plama to będzie jakiś nadzwyczajny ślad eksploatacyjny

 

A fota realnego kokpitu jest na pierwszej stronie. Stary! Nawet 2 z tego co pamiętam!!...szał...

 

Wiesz jak mam perspektywę przeszukiwania 17 stron relacji w pogoni za dwoma zdjęciami.. Co prawda mogłem pokusić się o obejrzenie pierwszej strony, ale...

 

ten twój kokpit jest srebrnawy czy mi się tak wydaje? Zniszczony bardziej niż oryginał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginał oryginałowi nie równy. Jak już pisałem, lubię umorusane, troszkę zdezelowane, powycierane kokpity. kokpit jest szary, ze srebrnymi przetarciami. Przesadziłem tylko na ściankach, bo podłogi były po kilku latach użytkowania powycierane zawsze. Podwaliny? To czarne to warstwa kontrolna, akurat malowałem tym kolorem to psiknąłem żeby się upewnić, czy ładnie wyszlifowane... I nie preshading, tylko postashading próbowałem. Wyszedł za mocny. Ale nie musiałeś tego wiedzieć

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę staram się nie "cwaniakować" jak to kiedyś reggy słusznie zauwazył, ale czasem się nie da. Ile widziałeś w życiu kokpitów (no... chociaż zdjęc) MiGa-29? JA widziałem dużo i na tej podstawie robię model według własnego poczucia estetyki i robię go dla siebie, wiec nie mów mi (proszę), że coś jest źle. Oczywiście rozumiem teksty typu: "niedoszpachlowane, źle wyszlifowane" - OK!! Ale nie lubię uwag dotyczących mojej koncepcji budowy modelu...

 

Proponuję koniec tej dyskusji... Kurcze... chciałem być miły, przepraszam od razu, nie bierz tego do siebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik w podkładzie. Parę miejsc do poprawki, ale jest ich coraz mniej. Osłona kabiny oraz stery głębokości dla przymiarki. To ostatnie foty przed konkursem MW. Następne w miarę postępu prac, ale do modelu wrócę dopiero jak znudzi mi się konkursowy. A na to się nie zapowiada ;)

 

5ae47538a8694194.jpg

e0681867886fc94b.jpg

7e35b85d08c9bf16.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Stary, co ty od...?

Cieszę się, że kleisz Revelle, ale to chyba nie miejsce do takich... oświadczeń.

 

PS: Nie każdy model Revella jest dobrze spasowany, tak jak nie każdy model Academy jest kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
  • 2 months later...

Witam Serdecznie od poczatku sledzę twoje postępy nad Migusiem... ale jest jeden mały problem.. Ponieważ zauważ ,że masz w swoim modelu podniesione dwie lotki do góry... a powinno być ,że jedna w dół druga do góry...Tak powinno wyglądac.. zależy w którą strone się ma obracać . Oraz troszke wracając do Kokpitu to brakuje dość dużo wiązek ekelktrycznych i złącz tlenowych itp.. Troszke mało wyposażona. Ale ogólnie Model bardzo ładnie wychodzi i czekam na dalsze efekty budowy. Pozdrawiam i życzę powodzenia przy Kontynułowaniu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć, skończyłem dwuletni okres niekończenia modeli i idąc za ciosem biorę się za MiGa.

Dorobiłem osłony górnych wlotów powietrza (dojdą jeszcze klamry):

IMG_1869.jpg

Rozwierciłem i dokleiłem 4 dolociki powietrza:

IMG_1871.jpg

Wykonałem hamulec aerodynamiczny (dolna jego klapa lekko opadnięta pod wpływem braku ciśnienia w układzie hydraulicznym, po kilkudniowym postoju samolotu. Zrobiłem tak bo fajnie wygląda:

IMG_1870.jpg

Zrobiłem przednią goleń i klapy zamykające komorę:

IMG_1873.jpg

Zrobiłem od podstaw pylon APU-73 (ten po wewnętrznej). Zamierzam skopiować go i wprowadzić przez jakiś czas na allegro, może komuś się przyda:

Obraz%20666.jpg

 

Tak wygląda całość, jutro może zacznę malować spód.

IMG_1876.jpg

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.