Skocz do zawartości

Handley Page Victor(ia)- flying wing ,-))


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

to mój kolejny projekt "przeróbkowy". od dawna chciałem zrobić jakieś latające skrzydło. Ale takie większe. Kombinowałem, czy by nie przerobić Arado-555, ale nie miałem dobrych skrzydeł, żeby je przyprawić, temu niemieckiemu pokurczowi.

I w pewnym momencie doznałem olśnienia. Przecież Victor to niesłychanie niesamowity samolot. Gdyby mu tak upiłować kadłub i ogon.... A że model Victora spoczywał gdzieś w czeluściach szafy, pewnie marząc juz o emeryturze...

Nie było sie co długo zastanawiać . Ciach !!!! To ma być powietrzny krążownik !

 

69e3a3972b436851.jpg

 

16b018d4fc94b38a.jpg

odciąłem górę przodu, żeby wygodnie zbudować sobie wnętrze kabiny.

Pod kabina zamontuje większy radar do poszukiwania wszystkiego ,-))

 

b3a34b04a68b460d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy od zastosowania.

albo będzie to bombowiec, takie B-1 Bone, albo patrolowiec. Taki Nimrod. albo uniwersalny samolot krążowniczy(nowa klasa ,-))))

w każdym razie zamierzam mu trochę powiększyć radar, co da mu sylwetkę przodu przypominająca trochę Tu-95. I zbudować kabinę , pod względem funkcjonalnym przypominająca B-2. kibel, kozetka, słowem luksus. Jak byłem w Hendon, to poraziła mnie ciasnota kabiny Victora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Bo "toto" miało wozić bombkę atomową a nie robić za Air Force One ;)

Podglądam aczkolwiek ... "profanacja" takiej maszyny hyh ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mu tak upiłować kadłub i ogon....

Będzie mniej miejsca zajmował. Ogon idzie na złom czy do wykorzystania w kolejnej przeróbce?

hamulec aerodynamiczny-wykorzystam, stery wysokości będą sterami kierunku, a z kadłuba zrobie łódź podwodną ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może bombowiec pokładowy z HMS Habbakuk?

,-)))

Amerykanie po drugiej wojnie eksperymentowali z pokładowymi bombowcami, ale okazało się, że to nie ma sensu. Skyshark-turposmigłowa -powiększona troszkę wersja Skyraidera, miała co prawda super udźwig, ale nie mogła go wykorzystać, bo katapulta miała zbyt małą moc....

I w ogóle Lotniskowiec daje możliwość zredukowania odległości. a "mój " samolot to ewidentnie maszyna o potężnym zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób bombowca, taki najgorszy sen komunistów z okresu zimnej wojny.

Taki szaro-zielonkawy ptak śmierci, niosący bombę atomową na pohybel czerwonym.

 

Bombowiec w szaro zielone plamy na górze i dole wyglądał by fajnie. I pasował by mi do Buccaneera ,-))

Lubie ren kamuflaż ,-))

Tak, że chyba idę w tym kierunku ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z obowiązkowych przeróbek w tym modelu, jest ogarniecie wlotów powietrza i kanałów dolotowych.

Najpierw z "grubej rury "

 

5043fa05abba7788.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tym samolocie problem ze sterem głębokości. Cała długość , krawędzi spływu zajmują lotki i klapy. Mógłbym oczywiście przerobić klapy tak, żeby mogły być wychylane, jako ster wysokości, ale prawdę mówiąc oryginalne klapy Victora podobają mi się. I stad pomysł, żeby zamontować mu oryginalne ogonek, ale z przyciętym sterem kierunku. Stera kierunku ze względy na znaczne przesuniecie względem środka i tak by utracił część swej skuteczności, dlatego na końcówkach skrzydeł postanowiłem zamontować hamulce wychylane róźnicowo, żeby ten mój powietrzny pojazd jakoś skręcało ,-))

 

d6c62212d7cf6c02.jpg

 

Ciekaw jestem co o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitonku drogi proszę poświęć 2 wieczory więcej na dobre spasowanie i szpachlowanie i będzie super projekt. Przy takiej powierzchni można super poszaleć z malowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spitonku drogi proszę poświęć 2 wieczory więcej na dobre spasowanie i szpachlowanie i będzie super projekt. Przy takiej powierzchni można super poszaleć z malowaniem.

Nie widać, że to są niesklejone części poklejone na szybko taśmą ?

Naprawde myslałes, ze to mój stsndard spsowania modelu ? ,-))

Musze popracować w takim razie nad PR ,-))

 

Solo, ogon zostawie.

1. Wyglada znakomicie. przerobie go tylko, zeby to usterzenie poziome było pływające, jak w Buccaneerze. Angole w tamtym okresie lubili pływajace usterzenia pionowe.No i nie bede miał problemu z dopasowanie bajernego hamulca , na końcu "kadłuba".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny ekranoplan się z niego robi...

czemu ?

 

przód wygląda jak Martin SeaMaster, ogon zresztą też. Skróć skrzydła o 1/3, popraw dolną część kadłuba na łodziowy i masz elegancki ekranoplan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.