Skocz do zawartości

Su-34 "Fullback" - 1/144 trumpeter


SebastianC.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakaś posucha ostatnio panuje w galerii jeśli chodzi o 144-ki więc wrzucam mój ostatni ulepek . Su-34 z trumpka zakupiony w Chinach za oszałamiającą cenę 7,20zł. Oceny merytorycznej zestawu się nie podejmę bo to nie mój krąg zainteresowań. Jeśli chodzi o składalność to 3+, trochę szpachli trzeba użyć, jeśli ktoś decyduje się na wersję w locie to czeka go niezła rzeźba z pokrywami komór podwozia głównego Najbardziej rażą w tym modelu linie podziału - grube i głębokie coś a`la Matchbox.

Zapraszam do galerii - Su-34 fullback + żarówka rtęciowa 400W + podstawka DIY. Przepraszam za jakość zdjęć ale tematyka modeli w szklanych naczyniach jest trudna do fotografowania i jeszcze tego nie opanowałem.

 

Image00004_zpsylncuvzq.jpg

 

Image00003_zps0y33y8ce.jpg

 

Image00001_zpshvkt5xgn.jpg

 

Image00002_zpslfvtkjc2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JESTES PEWIEN, ZE TO 1/144 ? WYGLADA NA STRASZNIE MAŁY, A TO PRZECIEZ KAWAŁ SAMOLOTU ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian, chyba się z nas nabijasz

 

Pięknie Ci to wyszło, gratuluję! Może i posucha w 1/144 ale jak już coś wpadnie to porządnie

 

Próbowałeś robić zdjęcia z filtrem polaryzacyjnym?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja zadam oczywiste pytanie: jak wsadziłeś go tam do środka?

Odpowiedź jest raczej oczywista: po kawałku. Bardziej zasadne jest pytanie jak On to tam to wszystko posklejał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja zadam oczywiste pytanie: jak wsadziłeś go tam do środka?

Odpowiedź jest raczej oczywista: po kawałku. Bardziej zasadne jest pytanie jak On to tam to wszystko posklejał?

Zwłaszcza, że posklejał całkiem równo !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E... z żarówką rtęciową poszedłeś na łatwiznę .. - dla nie kumatych - to była ironia

Fotek nie musisz się wstydzić. Ja swoich 144 za cholerę nie potrafię fotografować. Pomysł świetny, a wykonanie na jeszcze lepszym poziomie. Czysto i prosto (!)

Co do linii podziału.. w tej skali trzeba bardzo uważać co się kupuje. Nawet taka firma jak Sweet ma w swojej ofercie MC200 która na kolana nie powala. Z nowości, ale WWII, to polecam serię ŁA-5 z KP i spokojnie można zabierać się za Focke-Wulf Ta 152H z Mark1 Models. No i z utęsknieniem czekam na Mosqito zapowiadane prze KP. Jeśli poziom będzie taki jak w Ławoczkinach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest już nas trzech. ja mam FW190 iHariera w żarówce 200w.Foka jest na forum w galeri. Na jakinś konkursie widziałem papierowego Orlika w żarówce 100w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że modelik i sposób jego prezentacji Wam się podoba.

Co do sposobu umieszczenia go w bańce żarówki to nie ma za bardzo filozofii - najpierw pomiary geometrii czy model w ogóle zmieści się w żarówce. Tak się złożyło, że bezproblemowo mogłem go włożyć w pozycji przodem do gwintu, gdybym próbował odwrotnie mógłby mi nie wejść "na szerokość" . Później sprawdzenie poszczególnych elementów czy przejdą przez najwęższy punkt czyli szyjkę. Podział technologiczny modelu ułatwił zadanie - jedynie skrzydła i kanardy musiałem uciąć równo z kadłubem.

Wszytko sklejone, pomalowane, okalkowane i złoszowane osobno, uwagi wymagało nakładanie kamuflażu coby po sklejeniu tworzyło jedną całość.

A później przy pomocy długich pincet anatomicznych, drutów różnej maści i bluetacka skleiłem w środku wszystko do kupy. Usterzenie i pylony miały bolce ustalające, w kanardy wkleiłem kawałki drutu a skrzydła klejone na styk. Szczerze mówiąc łatwo nie było

 

Co do zdjęć to, jak już wyjaśniłem jednemu użytkownikowi na PW, robiłem z polarem ale przy takiej krzywiźnie nie jest wstanie wygasić wszystkich odblasków, na pewno w namiocie bezcieniowym wyszłoby lepiej ale takowego nie posiadam - modele fotografuję lampą + parasolka.

E... z żarówką rtęciową poszedłeś na łatwiznę ..

Challenge accepted. Mam już nawet pomysł i model. Żarówka zwykła 200W może być? Żeby nie było za łatwo słupek i żarnik zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna metoda, nie pomyślałem o tym.

No ale jak pisałem, niewiarygodne wydawało mi się, żebyś z części to skleił i pomalował w środku.

Jeszcze raz: znakomita robota.

wiesz, jak by miał patent na zmniejszenie, i skrzyknął jeszcze kilku kolegów...To nie byłoby takie trudne ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota Sebastian! Przy wkładaniu do żarówki modeli żaglowców składa się maszty i po sprawie, tu widać miałeś wręcz chirurgiczną robotę ale wyszło pięknie! Gratuluję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.