Skocz do zawartości

Space Station MIR - Revell - 1:144


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapomnij o szlifowaniu polaczen.
Oczywiście, że nie zapomnę. Tylko najpierw (tak mi się wydaje) musi zaschnąć klej...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generator radioizotopowy

 

ehh, nigdy więcej wymiany baterii w mojej mp3ce

 

Przywróciło to całemu kompleksowi symetrię, która była zachwiana od grudnia 1989 r.

 

No tak, ruscy dopiero po 10 latach się zorientowali

 

Generalnie super, że dodajesz rys historyczny stacji.

Na ocenę postępów jest chyba jeszcze za wcześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tego, to znaczy: kleju. A zatem moduł został już połączony "cementem" i sobie schnie. Następnie (ale to już najwcześniej rano) zostanie pomalowany i odłożony na bok.

 

Może dla tego koledze wydawało się że nie wyszlifujesz ja osobiście w to nie wierzę, ale tak napisałeś ...

 

Pozdrawiam,

Lucas HS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tego, to znaczy: kleju. A zatem moduł został już połączony "cementem" i sobie schnie. Następnie (ale to już najwcześniej rano) zostanie pomalowany i odłożony na bok.

 

Może dla tego koledze wydawało się że nie wyszlifujesz ja osobiście w to nie wierzę, ale tak napisałeś ...

Dlatego postanowiłem poprawić błąd, żeby komuś coś nie wyszło nie teges, i już jest poprawnie:
Następnie (ale to już najwcześniej rano) zostanie przeszlifowany, pomalowany i odłożony na bok.
No tak, ruscy dopiero po 10 latach się zorientowali
Zauważ, że moduł Kristałł został dostarczony w 1990, a nie w 1999 (oczywiście kolejny mój błąd, zamiast '0', wpisałem kolejną '9'). Zatem tylko rok trwała asymetria. Po drugie oni dobrze wiedzieli, że będzie niesymetrycznie, tylko nie mogli od razu wysłać obu modułów.
od razu na tym etapie zastanowiłbym się czy nie warto jakiś elementów odciąć/zeszlifować i wykonać od nowa bardziej finezyjnie z pręcików, kulek, blaszki
Więc zastanowię się nad tym. Jeśli coś wymyślę, to zrobię. Jeśli nie, to jeszcze będę miał czas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie mogę się pochwalić zbyt dobrym progressem (postępem). Dzisiaj starczyło czasu jedynie na szlifowanie. Być może jutro po południu zabiorę się za pierwsze malowanie; czas pokaże. Fotek dzisiaj jeszcze nie mam, bo siostra aparat potrzebowała. Tak więc fotki będą już dopiero po malowaniu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie jestem zadowolony z efektów malowania. Jak na razie położyłem pierwszą warstwę, lecz jeśli powstałych błędów nie uda się naprawić drugą warstwą, pójdzie w ruch rozpuszczalnik lub zmywacz do paznokci. Z resztą oceńcie sami:

5d2cbd8ddc70938d.jpg 1e230754c7538b2f.jpg b23fb8353e7faa4b.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wash czyli akryl+woda+płyn do mycia naczyń. Fakt przydałoby się ale proponowałbym też użycie pasteli o kolorze piaskowym brązowym itp...kosmos, pył, temperatura itp więc MIR ma pełne prawo być zużyty w okolicach łączenia modułów przydałyby się też obicia farby od złego celowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie i dobre rady. W życiu nie robiłem jeszcze washa. Może czas zacząć? Tym bardziej, że macie rację, że Mir powinien być wyblakły i skurzony... Coś wymyślę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie masz na myśli?

To o czym wlasnie napisal artoorkap. Bez polskich literek wychodza niestety kalambury slowne (czasami zabawne). Musze przejsc na wash, pre- i post-shading, tudziez weathering.

Mysle, ze wskazowki od artoorkap sa bardzo dobre. Przypuszczam, ze jeszcze bedziesz musial sporo sie napracowac nad uzyskaniem autentycznego wygladu (sa w ogole jakies dobre foty?), bo w tym zmniejszeniu wszystko staje sie nieco "zabawkowe". Wspaniale wyzwanie dla modelarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa w ogole jakies dobre foty?
Z tym właśnie jest duży problem. Bo foty są, i owszem, ale zwykle robione dawno temu lub jakąś dziwną aparaturą. Z tych, co znalazłem, może dwie lub trzy są w miarę pomocne. Lecz najgorsze jest to, że mają różny balans bieli i na przykład na jednej ogniwa słoneczne są niebieskie, na drugiej - złote...

Więc jeśli ktoś ma jakieś dobre foty, to poproszę. Google niestety ostatnio nie umiało nic ciekawego znaleźć poza tym, co już mam...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz ,coś niecoś widać
Pierwsze zdjęcie jest the best. Takiego nie znalazłem (ciekawe czemu?). W ogóle na nim ten Mir wydaje się jakiś taki czysty...
a co do tych ogniw słonecznych to włąsnie okładka od płyty cd jest chyba najlepszym pomysłem. mieni się tak jak trzeba.
Masz na myśli powłokę, na której laser wypala dane? Bo okładka to chyba nie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś ciekawy pomysł jak oddać powierzchnię ogniw słonecznych?
W instrukcji podają, żeby pomalować to na kolor Lufthansa-blue. Ale sam nie wiem. Może jakoś inaczej to wykonam? Zastanawiałem się, czy by nie podmienić elementów plastikowych na jakieś inne, może zrobione samodzielnie. Czas pokaże.

 

Pozdrawiam

 

 

Może płyta CD/DVD będzie odpowiednia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , mam na myśli dokładnie tą powłokę sorry źle się wyraziłem. Będę tak robił w apache. Wymienię elementy plastikowe przeźroczyste z dziobu na elementy z płytki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o płycie CD, tym bardziej, że takich, z których mogę zdjąć powłokę, mam pod dostatkiem. Porysowane, źle nagrane... Dużo ich jest.

Gulus: przeglądam właśnie stronkę spod Twojego sznurka (linku) - to jest chyba najlepsza strona o tej stacji, jaką widziałem. Dzięki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kermit. W tym modelu kluczem do sukcesu są baterie słoneczne.Wielu przede mną to już mówiło. Pomysł z zdjęciami rentgenowskimi był całkiem niezły.

jeśli je po prostu pomalujesz na niebiesko efekt będzie zły.\

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.