Skocz do zawartości

Space Station MIR - Revell - 1:144


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

kermit. W tym modelu kluczem do sukcesu są baterie słoneczne.Wielu przede mną to już mówiło. Pomysł z zdjęciami rentgenowskimi był całkiem niezły.

jeśli je po prostu pomalujesz na niebiesko efekt będzie zły.\

Pozdrawiam

Tak też myślę. I zastanawiam się nad tym, czy tą "harmonijkę" słoneczną też przerobić na element zamienny, czy pozostawić. Akurat tutaj może nie być łatwo, żeby zrobić coś własnego. Ale konkurs trwa jeszcze długo, potestuję, zobaczę i wybiorę najlepsze rozwiązanie.

 

EDIT 1: Poszukiwania wreszcie się zakończyły - znalazłem te moje stare zdjęcia. Jednak czasem choroba na coś się przydaje, choć jak wspomnę na zastosowaną wobec mnie metodę jej leczenia...

Wracając do RTG: z tego zdjęcia chyba wystarczy tego niebieskiego. Tylko co położyć pod zdjęcie? Biały błyszczący?

3fe2e11f1f2c882b.jpg

 

EDIT 2: Teraz tylko czekać, aż na forum znajdzie się jakiś modelarz będący jednocześnie lekarzem i podpowie nam, na co wtedy chorowałem... ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego zdjęcia widać tylko, że miałeś zdrowe serce
No wiesz: nie palę, piję w niewielkich ilościach... ;):)
Wypadek jakiś?
Na szczęście nie. Jedyny wypadek' date=' jaki miałem w minionych trzech latach był wtedy, gdy rozbiłem dwutonowy samochód, a mi nawet włos z głowy nie spadł (fuks jak ślepej kurze ziarno).[img']http://images31.fotosik.pl/50/81610322a4cab320.jpg[/img] Choroba sama się wzięła (lub ktoś mnie nią zaraził - co może być prawdopodobne z uwagi NATO, że codziennie spędzam w pociągu ok. 5h).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na ranę postrzałową (Patrz czarna kropka pod lewym płucem).

 

 

A co do paneli słonecznych, to może najlepiej RTG podklejone folią śniadaniową, lub folią samoprzylepną o kolorze złotym. Jeszcze inna opcja to podklejenie wcześniej wspomnianym nośnikiem z płyty CiDi.

 

Tyle mi na myśl przychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi na tym zdjęciu RTG wyglada na zapalenie oskrzeli. Zaciemnione (przjeśnione) są wnęki płuc na prawo i lewo od mostka (po prawej stronie bardziej) takie małe zboczenie z mojej strony

 

A pod folie ze zdjęcia RTG spróbuj wkleić może BMF albo folijkę od paczki po papierosach, albo może być np. prostowane naszym zacnym paznokciem sreberko po niezwykle pysznej i rozpływającej się w ustach czekoladzie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi na tym zdjęciu RTG wyglada na zapalenie oskrzeli.
Posypię Wam więc kombinowanie i dodam, że jest to zdjęcie po odbyciu całej rekonwalescencji potwierdzające, iż wtedy byłem już całkiem zdrów i nie trzeba było mi inputować kolejnych dawek chemicznych świństw... Zatem na tym zdjęciu nie widać, żem był chory, tylko zdrowy. A że paffko był już najbliżej, to odpowiem: było to zapalenie płuc jakiegoś tam stopnia jakiegoś tam faceta (albo kobiety, już nie pamiętam i nie znam się na tym). Dla mnie oznaczało tylko tyle, że gdybym postanowił przyjść do lekarza dwa albo trzy dni później, to po pierwsze już sam bym nie przyszedł, tylko by mnie przynieśli, a po drugie nie po diagnozę tylko po akt zgonu. Choroba była na tyle wredna, że nie miałem podniesionej temperatury (cały czas 36.6 st. C), tylko męczył mnie kaszel (dlatego bagatelizowałem sprawę), aż w końcu pewnego wieczoru resztkami świadomości dowlokłem się do domu (nawet już nie pamiętam, jak się tam dostałem i jak sobie drzwi na drugim piętrze otworzyłem oraz jak powiadomiłem najbliższych, że ze mną coś nie teges; wiem tylko, że wszystko to zrobiłem, bo mieszkam sam, a chwila, którą już pamiętam, to był widok najbliższych przy moim łóżku) i to był już koniec mojej samodzielności na pewien czas...

 

No dobra, koniec mojego wywnętrzniania się. Idę spać, jutro pobudka o 0430.

 

EDIT:

spróbuj wkleić może BMF albo folijkę od paczki po papierosach, albo może być np. prostowane naszym zacnym paznokciem sreberko po niezwykle pysznej i rozpływającej się w ustach czekoladzie
Hmm... Nie wiem, co to BMF, papierosów nie palę, zatem pozostaje kupić sobie czekoladę. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porownoujac zdjecia stacji i Twojego modelu, najabrdziej rzuca sie w oczy "golizna" modelu. Mam na mysli to, ze na kadlubie/poszyciu MIRa widac cala mase bambetli i dupereli poprzyczepianych. Jakies dysze do sterowania, jakies przewody, dziwne puszki z aparatura i cala masa innych drobiazgow, ktore tworza swojego rodzaju balagan. Brak tego wszystkiego w modelu sprawia, ze wyglada on wlasnie zabawkowo. Nad tym popracuj, a dopiero na koniec podkresl i uplastycznij model zapuszczajac odrobine "brudu" w te wszystkie zakamary...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek ma racje. To faktycznie rzuca sie w oczy. skombinuj trochę różnych drutów,drucików, polistyrenu i do dzieła. materiał zdjęciowy masz wystarczający.Zwłaszcza, że chodzi bardziej o efekt, niż to czy kabelki dobrze podłączysz:-)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W między czasie wpadłem na pomysł, jak zrealizować zakurzenie stacji. Wystarczy po zakończeniu budowy odstawić model gdzieś na bok nie przykryty i bez gabloty, a sam się zakurzy. A że mieszkam na Śląsku, to nie będzie trzeba długo czekać na efekt.

 

A co do bambotli, to coś się wymyśli. Kabelków mam wiele. ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie chcesz użyć tej folii z płyty kompaktowej? Coś jest z tym nie tak?
Wszystkiego będę próbował i wybiorę najlepsze. Zatem jeśli ten pomysł będzie najlepszy, to zostanie zastosowany. Jeśli nie - to zostaną podane argumenty przeciw temu pomysłowi. Wszystko się okaże już niebawem.
Myśle że jest to związane z problemem ściągnięcia sreberka z płyty w dość dużych kawałkach.
Ściąganie powłoki (czy sreberka, jak to inni nazywają) z CD miałem już kiedyś testowane, więc nie jest aż tak źle, jak człowiek wie, jak się za to zabrać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF - Bare Metal Foil
Czyli co? Nieizolowana / Nieosłonięta metalowa folia? W życiu się nie spotkałem z tym oznaczeniem; mógłby ktoś mnie naprowadzić, co to de facto jest?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki modelarski wynalazek. Nie wiem, gdzie to można kupić, ale to jest taka folia samoprzylepna, która bardzo dobrze się kształtuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bare Metal Foil to jest nazwa firmy produkujacej folie samoprzylepne imitujace metal. No, moze slowo "mitujace" nie jest zbyt trafne, bo de facto, sa to folie metalowe. W ofercie maja kilka rodzajow takiej folii, jakies zywiczne gadzety, czysty papier do wydruku kalkomanii, narzedzia...

 

O foliach samoprzylepnych przeczytasz w ofercie firmy:

http://www.bare-metal.com/bare-metal-foil.html

 

Produkty BMF mozna w Polsce kupic np TUTAJ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny krok zrobiony. Położyłem kolejną warstwę farb i Kristałł zaczął już mi się podobać. Zacząłem już nawet jakąś waloryzację - jak na razie na podstawie materiału fotograficznego. Zamierzam te kabelki położyć jeszcze w kilku innych miejscach - na przykład będą oplatały łączenie stacji dokującej (to żółto - białe) z modułem, będą też pełniły rolę jakichś przewodów i innych takich. Ale to wkrótce.

 

2b477fe82f6fbf65.jpg 3c119b7c0a63fdf5.jpg 030a2e5906145341.jpg b86117d745ea9465.jpg

 

Uprzedzając pytania o krzywiznę miedzianych kabelków informuję, że są one przyklejone jedynie na próbę w dwóch miejscach.

 

Czy nadal to wygląda na klocki Lego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nadal to wygląda na klocki Lego?

Kermit,

widze, ze to moje niezbyt szczesliwe porownanie bardzo Ci doskwiera. Wierz mi, ze nie chcialem Cie urazic czy zniechecic. Po prostu, kiedy otworzylem Twoj watek doznalem takiego skojarzenia. Wine ponosza z pewnoscia te dwa, dosyc intensywne kolory, ktorych uzyles do pomalowania elementow stacji.

Teraz powiem, nie przejmuj sie tym tylko buduj model dalej. Na razie masz chyba najwyzej 1/5 calego modelu. Jesli dojda kolejne elementy zmeni sie tez spojrzenie na calosc.

Moim zdaniem , ta duza skala modelu powoduje jego uproszczenie i ,w pewnym sensie, rozmycie detali. Krawedzie nie sa ostre, szczelinki, zalomy itp niewidoczne. Tu jest wielkie pole do popisu dla Ciebie. Na zdjeciach stacji widac, ze az roi sie na niej od roznego rodzaju elementow.

Im wiecej ich dodasz, tym autentyczniej bedzie wygladal Twoj model. O malowaniu bedziemy chyba mogli powiedziec cos dopiero, gdy zaprezentujesz stacje juz nieco rozbudowana.

Za temat i odwage modelarska masz zloty medal.

Aha, przy tym zmniejszeniu nie warto robic jakichs "makro zblizen". Lepszy bedzie troche ogolniejszy plan. Nastepnym razem walnij foto na tle gwiazd, bo ta gazeta dobija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kermit,

widze, ze to moje niezbyt szczesliwe porownanie bardzo Ci doskwiera. Wierz mi, ze nie chcialem Cie urazic czy zniechecic.

Nie doskwiera mi. To pytanie było tylko nawiązaniem do spostrzeżenia i prośbą do ustosunkowania się do aktualnej sytuacji. W zasadzie to porównanie zmotywowało mnie do pracy. No i prace toczą się nadal:

64cd0c13fe05e4dd.jpg ab2c73742b1fad02.jpg e09687d5da64637e.jpg 3809ac069b25f6bf.jpg e6f13ad27495732a.jpg 23f1b0b7c61c21ec.jpg 8950e411e499f191.jpg

Teraz powiem, nie przejmuj sie tym tylko buduj model dalej. Na razie masz chyba najwyzej 1/5 calego modelu. Jesli dojda kolejne elementy zmeni sie tez spojrzenie na calosc. (...) Tu jest wielkie pole do popisu dla Ciebie. Na zdjeciach stacji widac, ze az roi sie na niej od roznego rodzaju elementow.

Im wiecej ich dodasz, tym autentyczniej bedzie wygladal Twoj model. O malowaniu bedziemy chyba mogli powiedziec cos dopiero, gdy zaprezentujesz stacje juz nieco rozbudowana.

Zatem będę się starał wszystko jak najbardziej udetalować. Sam nie mogę się doczekać wyglądu całościowego...
Za temat i odwage modelarska masz zloty medal.
Dzięki za słowa uznania. Jeśli jury tak samo stwierdzi, to będę mile zaskoczony.
Nastepnym razem walnij foto na tle gwiazd' date=' bo ta gazeta dobija.[/quote']Może nie jest to na tle gwiazd (bo chwilowo nie mogłem niczego takiego znaleźć), ale myślę, że choć trochę spełnia Twoje życzenie.

 

Następnym detalem będą przewody biegnące wzdłuż całego modułu Krystałł. I na teraz zastanawiam się, czy docelowo nie pozostawić ich w kolorze miedzianym, przynajmniej na tej części, która jest białego koloru. Dziś chyba już nic nie zrobię, więc czekam jedynie na Wasze sugestie w związku z pomysłem miedzianego przewodu...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMF - Bare Metal Foil
Czyli co? Nieizolowana / Nieosłonięta metalowa folia? W życiu się nie spotkałem z tym oznaczeniem; mógłby ktoś mnie naprowadzić, co to de facto jest?

 

Pozdrawiam

 

Ja wiem chyba co to jest, to chyba w "Dekoratorni" pokazywali, jesli to jest to o czym ja myślę, to jest to chyba w prawie każdym sklepie budowlanym do wykończeń domu.

Niech ktoś to sprostuje jeśli się mylę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.