Skocz do zawartości

Space Station MIR - Revell - 1:144


Kermit

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Niniejszym dołączam do konkursu. Jak już pisałem w wątku "pytania i odpowiedzi" konkurs traktuję jako dobrą zabawę i startuję w nim z czymś, czego dotychczas jeszcze nie robiłem, i co na forum (chyba) jeszcze nikt nie umieścił. Od razu zdradzę, że nie spodziewam się jakichkolwiek punktowanych miejsc ani tym bardziej wygranych. Jest to mój pierwszy konkurs modelarski, toteż chcę się przekonać, jakie emocje towarzyszą takim zabawom oraz jak wypadam na tle pozostałych modelarzy (pewnie dość nisko).

 

Jak widać w temacie, startuję ze stacją kosmiczną MIR (ang. peace, pol. pokój - to dla niewtajemniczonych) w mojej ulubionej skali 1:144. Żeby uczynić zadość regulaminowi, na początek in-box:

 

Tak to wygląda w sklepie:

ff129fb8247297cc.jpg

 

Według tego można budować:

f557fc692308647e.jpg f2f7201c5025f9c4.jpg

 

Tym można wykończyć (choć sam się zastanawiam, czy użyję tych kalek; generalnie idą one tylko na podstawkę, a być może, że model będzie "dryfujący w przestrzeni", vel. wiszący pod sufitem i oświetlony):

de58883dc958a819.jpg

 

A z tego wszystkiego ma powstać to cudo (ciekawe, czy powstanie):

3ea7c9418cb16fe5.jpg 40d0842783bb91a6.jpg

 

Na koniec cel zabawy - czyli tak to wyglądało w rzeczywistości i chciałbym, aby mój model choć w 10% przypominał tą stację:

6ec07d350e31f329.jpg

 

Teraz jestem na etapie kompletowania wyposażenia - farb i takich tam baboli. Niebawem rozpoczną się prace.

 

Wszystkim modelarzom biorącym udział w konkursie życzę, aby wykonali swoje modele dużo lepiej ode mnie. Poza tym bawcie się dobrze, aby później można było miło wspominać ten czas.

Wszystkim widzom relacji życzę miłego przeglądania wszystkich relacji (nie tylko mojej) i również dobrej zabawy.

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehee nawet nie wiedziałem że takie modele produkują......
Nie wiem, czy jeszcze produkują, chyba już nie. Tak czy inaczej wpadłem na ten model całkiem przypadkiem... A że w konkursie chciałem wystartować z czymś oryginalnym, toteż właśnie będę się za niego zabierał.

 

Tak swoją drogą: ciekawe, czy jeszcze można ten model gdzieś zdobyć...

 

Gratuluję oryginalności tematu.

Powodzenia!

Dziękuję.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś ciekawy pomysł jak oddać powierzchnię ogniw słonecznych?
W instrukcji podają, żeby pomalować to na kolor Lufthansa-blue. Ale sam nie wiem. Może jakoś inaczej to wykonam? Zastanawiałem się, czy by nie podmienić elementów plastikowych na jakieś inne, może zrobione samodzielnie. Czas pokaże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajny temat ! Powodzenia
Dzięki.
Ile kosztuje taki model ?
Ja dałem za niego tylko 37 zł - ale to second hand (ale model był nierozpakowany).
Projekt naprawde oryginalny.
Wiem. Dzięki.

 

A co do ogniw - coś wymyślimy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w konkurencji za najbardziej jajcarski temat ,masz na razie "1" miejsce
Dzięki, cieszę się. W końcu jak się bawić, to się bawić. A może ktoś wymyśli jeszcze coś ciekawszego?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Kermit!

 

Wow, ale dales czadu! Stacja kosmiczna w 1/44. Bomba! Ciekaw jestem jak Ci bedzie szlo z budowa (przeciez model w tej skali nie jest duzy). Chcialbym namowic Cie na dorobienie paru czesci samemu. Po pierwsze bedziesz mial wiecej zabawy, a po drugie na pewno poprawisz efekt koncowy.

 

Gdybym mial kiedys robic ogniwa sloneczne to uzylbym starych zdjec Rentgenowskich. Zycze powodzenia w budowie - bede sledzil Twoj watek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym namowic Cie na dorobienie paru czesci samemu.
Więc jakie części proponujesz (oprócz ogniw, rzecz jasna)?
Gdybym mial kiedys robic ogniwa sloneczne to uzylbym starych zdjec Rentgenowskich.
Zdjęcia RTG to u mnie się znajdą. Tyle, że z tego, co ja wiem, to one są bardzo ciemne (prawie czarne) i raczej nie będą przypominać ogniw, jakie widać na zdjęciach stacji. Jaki masz więc pomysł na ich wykorzystanie?

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Mała poprawka szyku zdania (bo sam się nie mogłem zrozumieć ;) )

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jeszcze czesci mozna by dorobic - nie widzialem modelu z bliska, a na zdjeciu inboxa nie wiele widac. Mysle jednak, ze jakies przewody, dysze mozna by zrobic lepiej niz jest to odwzorowane na modelu. Odnosnie ogniw - sprubuj uzyc tych bardziej przezroczystych, niebieskawych kawalkow z obrzezy filmu. Pod spod podloz folie aluminiowa i efekt powinien wyjsc podobny Albo moze folie aluminiowa pomaluj transparetna niebieska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze (chyba) lepszy pomysł - czasem na przewodach typu skrętka lub koncentrycznych (współosiowych) jest ekran w postaci niebieskawej folii. I ona byłaby chyba najlepsza do odwzorowania ogniw. Co myślicie o tym?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z zakupów. Wszystkie potrzebne farbki są już na wyposażeniu warsztatu. Teraz trzeba rozpocząć prace. Jak tylko będzie jakiś widoczny postęp, nie omieszkam zamieścić zdjęć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace niniejszym ruszyły. Budowa zaczęła się od modułu Kristałł. Chwilowo złożony jest w całość bezklejowo, w celu sprawdzenia spasowania. Według wstępnych oględzin szpachla będzie potrzebna sporadycznie.

 

Kilka informacji o module:

Moduł Kristałł został dostarczony na stację MIR podczas Głównej Ekspedycji Mira nr 6 dnia 10 czerwca 1990 r. Zaraz następnego dnia dwaj astronauci, Anatoli Solovyov oraz Alexandr Balandin, dokonali montażu modułu do stacji naprzeciwko modułu Kwant 2. Przywróciło to całemu kompleksowi symetrię, która była zachwiana od grudnia 1989 r.

Moduł Kristałł, zwany także Modułem Technologii Krystalicznej, służył do prac badawczych nad nowymi technologiami produkcji materiałów oraz nad materiałami "kosmicznymi". Zawierał 2 baterie słoneczne i własny moduł dokujący, przeznaczony dla stacji orbitalnej.

 

I na koniec najciekawsze - moduł Kristałł wstępnie złożony (bezklejowo):

c6d4afadbca84962.jpg 90b280aa00fbc412.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawienie się papieru z gazety pod modułem świadczy o tym, że doszło już do użycia broni... tego, to znaczy: kleju. A zatem moduł został już połączony "cementem" i sobie schnie. Następnie (ale to już najwcześniej rano) zostanie przeszlifowany, pomalowany i odłożony na bok.

9b059afb03ca3d03.jpg 9eb6073812ce9b38.jpg

 

Pozdrawiam

 

EDIT: Zapomniałem dodać, iż przed malowaniem w module będą szlifowane połączenia (dzięki, Okonek). Tak więc, już poprawione.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.