Skocz do zawartości

1:35 M728 CEV - Patton z dźwigiem


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

O dodatkach napisze więcej jak zrobię próbne wydruki. Wtedy cena też się wyjaśni, ale jedno już jest pewne - tanio nie będzie. Jedyna opcja, żeby było taniej to zrobić wydruki ww 3D a potem skopiować to w żywicy. Jak mówi klasyk: "Tak będzie dla was lepiej - niewiele lepiej, ale lepiej". Na razie jeszcze wszystko się tworzy na Waszych oczach.

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć!

To doskonale - to żeby sie dobrze budowało, jak juz będziesz tak daleko! Pozdrawiam!

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja bym powiedział, że to są "towing hooks" - ale szukanie tych części w sieci nie dało dobrych rezultatów. Znalazłem tylko to:

http://leopardclub.ca/workshop/LW025/

Jestem pewien, że na Shapeways gdzieś to widziałem, ale ich wyszukiwarka jest po prostu gówniana...

A powiedz, do czego to potrzebujesz?

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Patrząc na to, że w tej sytuacji sam będę kilka sztuk potrzebował (nie zwróciłem uwagi, że Dragon tak D-dał), to chyba jednak coś narysuję. Daj mi kilkadziesiąt godzin!

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kontynuuję off-topic :)

Od czego zależy ilość uszu do podnoszenia na kadłubach CEW-ów ?

Tu są po 4 na stronę -> 8315382826_fddd25dd1a_b.jpg

tu standardowo 2 -> 3866225704_d3b832e665_b.jpg

a tu "old style" a'la M48 i M60 -> m728_1stcav_06.jpg

 

Mnie najbardziej interesuje w jakich okolicznościach podwozia były przyozdabiane 4 uszami na stronę...

Edytowane przez martinello
zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Cześć!

Jaki offtop? Bardziej w temacie to już chyba się nie da! Zacznę od dobrej wiadomości - już nie pamiętam czy te uszka do podnoszenia były w zestawie AFV Club czy ESCI, ale wersję z czterema na stronę da się bez problemu z plastiku wykonać. Od czego to zależy? Krótko mówiąc: nie wiem. Bardzo prawdopodobne jest to, że niektóre układy uszek zostały przejęte z czołgów przerabianych na CEVy, niektóre mogły być montowane w fabryce podczas przeróbki. Spotkałem się z informacją, że niektóre CEVy powstały przez przebudowę czołgów M60A2 wycofanych ze służby, ale to nie jest pewne, zwłaszcza, że inne źródło wspomina, że M60A2 były przerabiane na czołgi mostowe (AVLB). Jedno nie wyklucza drugiego, ale podwozie od M60A2 można rozpoznać po tym, że z tyłu, pod drzwiami jest taka półka-wybrzuszenie pod którą podobno znajdowała się instalacja CBSS (to by był przedmuchiwacz lufy - dziwne miejsce... Ale tak to słyszałem).

Czyli wiem, że nic nie wiem, z wyjątkiem tego, żeby się trzymać fotografii i dokumentacji, którą uda się znaleźć. Pozdrawiam!

Paweł

Edytowane przez pmroczko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszka do podnoszenia w liczbie 8 sztuk są w zestawach AFV. Na kadłubie są też gniazda mocujące dla 4 na stronę.

Pooglądałem dziś trochę fotek różnych M60 i wychodzi, że po dwa lub cztery uszka na stronę to nie cecha przeróbki na CEV ale pierwotnego typu kadłuba. Nie wiem od czego to zależy - zakładam, że od producenta kadłuba lub czasu produkcji. Nie kojarzę aby coś na ten temat napisali w Hunnicut'ie...

Pozostaje studiować zdjęcia.

Co zaś do Twojego dylematu dotyczącego kształtu włazu ewakuacyjnego - zaryzykowałbym tezę, że wczesny, okrągły właz może występować z kadłubem z 3 fotografi, a więc wczesnymi "pionowymi" uszami do podnoszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam zdjęcia na których widać w Wietnamie wersję z "czterema uszkami na stronę", na przykład takie:

1494677232952.jpg

Uszka może nie są tu aż takie widoczne, ale ten gustowny, różowy hamaczek!

Dodatkowo, drogi Marcinie, mam tu dla Ciebie taka propozycje biznesową:

https://www.shapeways.com/product/EHRZ6Z48L/1-35-military-towing-hooks-20x

Pozdrawiam i do usłyszenia

Paweł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pmroczko napisał:

Dodatkowo, drogi Marcinie, mam tu dla Ciebie taka propozycje biznesową:

https://www.shapeways.com/product/EHRZ6Z48L/1-35-military-towing-hooks-20x

Biorę, tylko poszukam co by tu wydrukować jeszcze, żeby koszt dostawy się jakoś rozłożył :)

Czy ma to wymiary jak w modelach M60 AFV ?

Może ktoś chętny na wspólny zakup w shapeways ? - pisać na priv !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Właśnie starałem się jak najlepiej odrysować wspomnianą część D32, może z małymi poprawkami kształtu.

Polecam ten sklep:

https://www.shapeways.com/shops/nam-models

?

Pozdrawiam i życzę miłęgo dnia

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...
3 godziny temu, Lipstein napisał:

Paweł, lepisz jeszcze ten model? Bo może już doszedłeś do etapu malowania lemiesza na srebrny czy jakiś...

Wiesz Bartek ja myślę że całkiem z niego zeszło powietrze jak AFV Club  złośliwie wydał tego M728 na gotowo razem z metalową lufą także  już nie trzeba przerabiać:mrgreen:. Mam tak samo bo mi też całkiem po złości wydali M110A2 , kiedy już kończyłem po miliardzie różnych przeróbek i poprawek rzeczoną haubicę wydaną  w zamierzchłych czasach przez Italeri:szczerbol: . Pozdr. A. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łe tej, jesteście tacy wredni!

Nie da się ukryć, że ten projekt utknął. A to że ten CEV będzie wydany, to już od początku było wiadomo po otworach w przedniej części kadłuba.

Tak naprawdę utknąłem na wnętrzu i na przeprowadzce i budowie, która miała miejsce "w międzyczasie". Gdzieś połowę wnętrza wieży mam narysowaną w 3D i mój program już przestaje dawać radę przy tej ilości obiektów...

 

@Lipstein- jak mówimy o lemieszu, to może zainteresuje cię to:

strv103_06.jpg

 

Na CEVie bym to robił podobnie, tylko dałbym trochę więcej czerwonej ziemi...

 

W sumie to dziękuję za komentarze, może mnie zmotywują do bardziej wytężonej pracy tutaj...

 

Pozdrawiam

 

Paweł

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.