Skocz do zawartości

1:35 M728 CEV - Patton z dźwigiem


pmroczko

Rekomendowane odpowiedzi

Adam - bardzo dziękuję za miłe słowa i przepraszam, że tak późno odpowiadam. Z niektórymi żywicami trzeba uważać - z faktu, że to żywica jeszcze nie wynika, że zestaw się do czegoś przyda, prawda? Dioramy raczej nie planuję, ale coś w stylu - chcę tu dać kilku ludzi w ruchu, żeby dać maszynie trochę życia. Może niedługo też następny update da się wrzucić. Na razie pozdrawiam i życzę miłęgo dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Oto zapowiadany update - popracowałem trochę nad wieżyczką dowódcy. Góra wieżyczki jest odlana z przezroczystego plastiku, żeby pomóc w pokazaniu jej "okienek". Żeby to dobrze zrobić, zamaskowałem szczeliny obserwacyjne od wewnątrz i po kolei nałożyłem kolor czarny (Gunze), szary i biały (podkłady Tamiya w sprayu). Czarny miał być widziany od zewnątrz, szary miał poprawić krycie, a biały jest docelowym kolorem wnętrza. Od wewnątrz wieżyczki dodałem też zbudowany od podstaw magazynek na taśmę do karabinu maszynowego. Dodałem też poduszki ochronne, wykonane z płytki polistyrenowej i pomalowane szarym Humbrolem 32. Pomalowałem też pochodzący z zestawu peryskop na podczerwień/światło dzienne - jest to piękny detal. Zrobiłem też karabin maszynowy - jego perforowana osłona lufy jest też w zestawie jako element fototrawiony. Warto jest ją wyżarzyć w płomieniu, wtedy robi się miększa i można ją lepiej, dokładniej ukształtować. W dolnej części wieżyczki zaślepiłem kilka niepotrzebnych otworów i też dodałem poduszkę. Postęp podsumowuje poniższe zdjęcie:

 

cupola01.jpg

 

Mam nadzieję, że się podobało - dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dzień dobry, najlepsze życzenia wszystkiego dobrego w nowym roku!

 

Mam kolejny update - dopracowałem trochę wnętrze wieżyczki i w końcu ją zamknąłem. Teraz wygląda to tak:

 

cupola02.jpg

 

cupola03.jpg

 

Zacząłem też prace nad działem - łącznie z częścią znajdującą się w środku wieży. Nie będzie ona zbyt widoczna, dlatego nie chcę tu robić zbyt wielu szczegółów, ale nie chcę też, żeby wieża była pusta. Na zdjęciu poniżej widać (od lewej do prawej) żywiczną lufę z zestawu firmy Perfect Scale, tarczę działa z zestawu ESCI/Italeri, a potem zbudowane przeze mnie od podstaw - wnętrze tarczy, łoże działa zrobione z aluminiowego pręta 10mm owiniętego plastikową płytką dla uzyskania właściwej średnicy, pod nim mechanizm podniesienia działa z zestawu AFV Club, dwa pierścienie dystansowe a potem blok zamka zbudowany z płyty polistyrenowej 2mm, a potem jeszcze kawałek takiej samej płyty, z którego powstanie sam zamek:

 

gun01.jpg

 

I to tyle na teraz - ja dalej jadę z wieżyczką dowódcy i z działem. Mam nadzieję, że się podobało - dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego naj ,naj... w Nowym Roku, super apdejt , takie pytanie w kwestii formalnej masz zdjęcia zamka do armaty ,bo jak szukałem ,to ni czorta zdjęć zamka tego działa nie można znaleźć (ani jakiejś pokrewnej konstrukcji).Pozdrawiam M1A1(HA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Adam!

 

Bardzo dziękuję za życzenia, komentarz i miłe słowa! O zdjęcia rzeczywiście jest ciężko - ogólną kolorystykę można obczić na zdjęciach wnętrza M60A1 albo A3 - te są dostępne na PrimePortal:

http://www.primeportal.net/m60a3_action_and_interior_shots.htm

 

Za to detale buduję według TMów - te można znaleźć na pięknej stronie liberated manuals: http://www.liberatedmanuals.com/

 

Godne polecenia są:

 

Ogólny: http://www.liberatedmanuals.com/TM-9-2350-222-10-2.pdf

 

Obsługa techniczna w zakresie wieży: http://www.liberatedmanuals.com/TM-9-2350-222-34P-2.pdf

 

Są też inne ciekawe, tylko na stronie liberatedmanuals trzeba poszukać pod M728.

 

Mam nadzieję, że to pomoże - pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipstein - chętnie bym pomógł, ale na pewno to nie wiem... Cóż, maszyna trochę starsza niż Wietnam! Ale jest takie forum steelsoldiers - tam kiedyś mieli różne TMy - ewentualnie można by na tamtym forum takie pytanie rzucić! Życze powodzenia i pozdrawiam!

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Mam następny update - na początek dalszy ciąg zmagań z wnętrzem wieży. Zbudowałem z płyty polistyrenowej jej platformę. Zbudowałem też skrzynie na amunicję do karabinów maszynowych:

 

inside10.jpg

 

Skrzynie są zrobione z warstw płyty polistyrenowej potem opiłowanych do właściwego kształtu.

 

Zacząłem też prace nad załogą - jeżeli ktoś chce zobaczyć foty z naprawdę brutalnych operacji, to zapraszam do dalszego oglądania!

 

Wyszedłem od zestawu Alpine 35162:

 

Alpine_35162a.jpg

 

Pierwszym pacjentem był ładowniczy działa. Moja koncepcja artystyczna przewidywała, że będzie on miał zdjęty hełm CVC i że będzie on leżał obok niego. Ponieważ jakoś nie mogłem znaleźć w mojej skrzyni z częściami odpowiedniej głowy bez nakrycia, przystąpiłem do operacji. Wyciąłem z hełmu twarz i przykleiłem ją do głowy wyciętej ze starej figurki z zestawu Academy (kopia załogi moździerza Tamiya):

 

loader01.jpg

 

Potem używając czarnego Milliputa wypełniłem przerwy i stworzyłem dla ładowniczego fryz:

 

loader02.jpg

 

Brązową farbą Gunze pomalowałem głowę, żeby sprawdzić, czy wszystko dobrze zaszpachlowane:

 

loader03.jpg

 

Potem jeszcze tylko wybrałem wnętrze hełmu i zmieniłem położenie lewej ręki - i tu jestem praktycznie gotowy do malowania:

 

loader04.jpg

 

Drugim pacjentem był dowódca czołgu. Tu nie pasowało mi położenie jego nóg - w związku z czym odciąłem je i zastąpiłem innymi, wziętymi z zestawu Tamiya. Na tych nowych nogach musiałem poprawić kieszenie spodni, więc wykonałem je z płyty polistyrenowej. Gość dostanie też nowe buty, wzięte z zestawu Dragona:

 

commander01.jpg

 

Trzecim pacjentem jest gość, który będzie odpoczywał. Jego nogi też pochodzą z zestawu Dragona, po przeróbce, ale buty musiał mieć jeszcze ładniejsze, bo będzie widać podeszwy, więc wydano dla niego buty z zestawu Legend LF0107 (też czołgiści z Wietnamu). Reszta figurki pochodzi z zestawu firmy Preiser, numer 63900 - są to goli faceci w skali 1:32:

 

johnny01.jpg

 

I to tyle na dziś - mam nadzieję, że się podobało! Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

piotrkur - tak jak pisałem, akurat nie miałem nic na składzie, a okazało się, że przeróbka była całkiem prosta. Chodziło mi też o hełm - tak załątwiłęm dwie muchy jedną packą, że tak poetycko napiszę.

 

Krzysiek - chciałem jakiegoś "brata" zrobić, ale na zdjęciach widziałem samych białasów. Widzisz, chcę zrobić maszynę z 919 inżynierów, z 11ACR "Black horse". Oni na stronie mają sporo zdjęć, i tam klimat rasowy jakiś strasznie biały jest - takie wrażenie odniosłem i chcę to przekazać też w modelu.

 

Bardzo dzięekuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dzień dobry!

 

Oto kolejny update - najpierw dalszy ciąg prac nad odpoczywającym kolesiem. Jest on już właściwie gotowy do malowania - ustaliłem jego pozę, uzupełniłem jego portki o kieszenie i szlufki do paska a także wyposażyłem go w buty:

 

johnny02.jpg

 

johnny03.jpg

 

Dłubałem też trochę przy wnętrzu wieży - dobrze, że nie będzie to zbyt widoczne, bo jest tam masa roboty. Na zdjęciu poniżej uchwyty, które trzymają podłogę do wieży:

 

inside11.jpg

 

I dodatkowo różne graty mocowane na podłodze wieży - siedzenie działonowego i jego podstawa, skrzynia na peryskop i inne graty a także podnóżek dowódcy czołgu:

 

inside12.jpg

 

I to tyle na teraz, bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten watek... Z jednej strony nie moge sie doczekac efektu koncowego a z drugiej strony jak sie skonczy to slabo bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób, rób, a ja podglądam (w razie czego myk do Twojego warsztatu i gotowe ) , ja też lubię głęboko zmodernizowane pojazdy z wnętrzami i figurki po przeróbkach, bo takie jakich człowiek akurat potrzebuje to akurat nikt nie robi, nie to co hitlerowcy do których można wszystko dostać (po wielu aukcjowych bojach i łowieniu okazji mam w końcu silnik do BWP-a , zbyt skomplikowana bryła nie to co zamek do działa ) .Pozdrawiam i tak trzymać Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgen - bardzo dziękuję za miłe słowa! Nie martw się - kiedy skończę ten wątek to szybko zacznę następny, mam nadzieję, ze też Ci się spodoba!

 

Adam - no cieszę się, że masz z tego pożytek! Z figurkami to wiadomo, że zawsze trzeba je trochę dopasować, inaczej nie tworzą całości z modelem. Ciekaw jestem, co to z tym Twoim BWP-em będzie!

 

Dziękuję za komentarze, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć!

 

karambolis8 - bardzo dziękuję za komentarz i za miłe słowa, przepraszam, że tak późno odpowiadam. Jak już o tym mówiłem, to zagruntowałem figurki szarym podkładem, a potem pomalowałem wszystkie obszary, które będą w kolorze ciała kolorem Humbrol 63:

 

crew01.jpg

 

Popracowałem też trochę przy wnętrzu wieży. Mam prawie gotowy zamek działa:

 

gun02.jpg

 

Mój znajomy, któremu chciałbym też z tego miejsca serdecznie podziękować, wydrukował mi na drukarce 3D kilka pocisków kalibru 165mm:

 

ammo01.jpg

 

Zawsze to oszczędza trochę pracy, ale trzeba powiedzieć, że te pociski jeszcze wymagają sporo szpachlowania, bo mocno widać na nich "ziarno" poszczególnych warstw, które drukarka nakładała.

 

To tyle na dziś - bardzo dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rack - bardzo dziękuję za komentarz i za miłe słowa! To zapraszam

 

A dziś update figurkowy. Po tym, jak podkłąd Humbrol 63 wysechł naprawdę dobrze - kilka dni, nałożyłem na figurki wash zrobiony z ciemnej brązowej Humbrol 113 i rozcieńczalnika Wamod:

 

crew02.jpg

 

Ten wash z kolei lepiej, żeby nie wysechł, wtedy następny krok dobrze usuwa jego nadmiar - a następny krok to suchy pędzel rozjaśnionym kolorem - w moim przypadku był to cielisty Humbrol 61 z dodatkiem białego Humbrol 34. Po tym figurki wyglądały tak:

 

crew03.jpg

 

To musi teraz dobrze wyschnąć, żeby dać możliwość poprawiania ewentualnych błędów, które mogły by się przydarzyć na następnych etapach.

 

Ale nie mogłem się powstrzymać i zacząłem już malowanie oczu - na jednej figurce mam już takie wyniki:

 

johnny04.jpg

 

I to tyle na dziś - mam nadzieję, że się podobało. Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzień dobry!

 

Mam jeszcze update o amunicji - zrobiłem kilka sztuk na gotowo. Nawet mam do nich kalkomanie wydrukowane przez MeliusManu:

 

ammo02.jpg

 

Mam nadzieję, że się podobają - dziękuję za uwagę, pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - wielkie dzięki za komentarz! Co do oczu, to musiałbym spróbować - jak na razie zawsze malowałem i dla mnie to działa - tak mi sie przynajmniej wydaje :-)

 

Lipstein - jakieś 7-9 dni od momentu wysłania projektu. Poszło to szybko i sprawnie.

 

Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dzień dobry!

 

Praca, z różnych względów idzie powoli, ale cały czas do przodu - dlatego pomyślałem, że postawię kilka fotek, może komuś się spodobają?

 

Mam prawie gotowe działo 165mm, teraz trzeba je pomalować na biało i dodać osłony (pokazane osobno):

 

gun03.jpg

 

gun04.jpg

 

gun05.jpg

 

Mam też podręczny zasobnik amunicji i zaczynam skład amunicji z tyłu wieży - zobaczmy jak to wyjdzie!

 

ammo03.jpg

 

Mam nadzieję, że się podobało - dziękuję za uwagę, pozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.