Skocz do zawartości

WRAK KRUPP PROTZE JEŚIEŃ 1944 1/35


pedzelek

Rekomendowane odpowiedzi

Diorama ukończona w 2014r. miałem jej nie pokazywać na forum ze względu ,że średnio mi się podoba.

Coś mnie tknęło jednak żeby ją pokazać. Może komuś się spodoba. Na pewno sprzedałbym ją gdybym miał taką możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetna. Usunąłbym te tabliczki Berlin/Luftwaffe (samo Luftwaffe), bo jakoś tak dziwnie nad tym brzegiem wyglądają. Woda troche wklęsła, ale to też dałoby się pewnie poprawić. Cieniowanie figurek fajowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz cos z tymi kurami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech beda, mi sie podoba. Powiem wiecej, na dioramch jest stanowczo za malo kur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na tak oprócz niektórych roślin, które miejscami wyglądają trochę sztucznie.

 

Generalnie fajna koncepcja na lekką scenkę z odrobiną luzu. Podoba mi się to.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz ja.Caloksztalt jest fajny,moim zdaniem ta dioramka jest lepsza niz ta zimowa,jednak patrzac na nia mam wrazenie jak by scena byla gdzies w tropikach.Druga sprawa juz bardziej razaca w oczy to brak konsekwencji w zniszczeniach spowodowanych ogniem,osmoliles drzewo jednak wokol auta zniszczen nie ma wcale co prawda jest popiol tam gdzie byly kola ale to zdecydowanie za malo,nawet gdyby ten wrak stal dosc dlugo w tym miejscu a sadzac po kartonach walajacych sie za nim to tak nie jest ,to wszystko dookola byloby spalone,a tutaj mamy kwitnaca wegetacje,ten pniak z kura w zyciu by sie nie uchowal przy takim pozarze , to tyle. Uwazam ze masz smykalke do dioram tylko musisz je bardziej przemyslec zanim zaczniesz robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko by było na przełomie 44/45 o tego Krupa, ale różne rzeczy mogły mieć miejsce, plandeka ciekawie i dobrze wykonana, jeśli można powiedz z czego wykonana (krótki instruktarz mile widziany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd ma rejestracje LW wiec jak najbardziej mozliwe, chodzby w NSKK Luftwaffe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plandeka -Chusteczkę higieniczną moczysz w pojemniku w którym wcześniej pomieszałeś klej wikol z wodą. Już nie pamiętam proporcji ale spróbuj na oko (może 1:1)Po zamoczeniu całości kładziesz np. na papier toaletowy żeby nie wypaskudzić model. Chusteczka musi być mokra ale nie żeby z niej kapało (w zimę schła na grzejniku kilkadziesiąt minut). Po tych czynnościach kładziesz na model .Delikatnie czymś poprawiasz np. patyczkami od uszu. Można jeszcze ją rozciągnąć punktami i czekasz długi czas aż wyschnie w 100%.

 

ewent.

google - "plandeka z chusteczki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie powiem, że dioramka bardzo fajna, na luzie i przyjemna w oglądaniu

 

Chciałem jednak zapytać- czy tabliczka informacyjna na podstawce była zamawiana czy też własnoręczna robota? I jak ją wykonałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny klimat dioramki. Woda nie wyszła. Do poprawy gałęzie na drzewie. Nie gra mi kilka szczegółów np: kartony i bluszcz na samochodzie. Coś tymi paprociami... sam nie wiem, czy nie rosną za blisko wody? Bardzo podoba mi się mech na drzewie i korzeniach. Ogólnie OK. A kura jest spoko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.