Skocz do zawartości

Auf dem Niemandsland = ICM + Toro Model + Emhar + ... w 1:35


FAZZY_bez_humoru

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za info, chyba się skuszę, tym bardziej, że spowalnia schnięcie farb i nadaje im transparentności

 

po ciężkich bojach (planowane są jeszcze cięższe w związku z koniecznością szpachlowania) skleciłem takie oto pudło pod mrowisko:

th_pod1.jpg

 

rada na przyszłość: najpierw skleić pudło.. potem docinać te listwy dolne i inne bajery.. bo krzywo się sklei.. drzewo się wygnie, raz się dotnie po linii a raz tuż obok.. i wychodzą kwiatki do szpachlowania :P

wysokość od podłoża to 10cm - mam zamiar sklecić kawałek okopu i jakąś dziurę po pocisku zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 128
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witaj ;)

Tank wygląda przednie, może sam strałbym ciutke tego pigemntu (?) ale to tylko moje odczucie.

Z tego co widze podstawka pod diorame jest stosunkowo mała- nie orientuje się w wielkości figurek i czołgu, więc nie wiem ile co miejca zajmuje, jednak boje się czy całość nie będzie przeładowana?

Co do terenu- może zrobisz błotnistą, "mokrą" diorame z tytułem "Paschendale"? ;)

Gdybyś szukał natchenienia:

http://pl.youtube.com/watch?v=c20-fm_WNew

Czekam na kolejne fotki z postępu prac ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś na czołgu to wiązka faszyny. Powinna być dużo większa. Ale nie wiem czy używali jej Niemcy. Po prostu przed przejazdem przez okop wrzucano tam takie coś i czołg po tym przejeżdżał. Na ogół trzeba było wrzucić wiązki z kilku czołgów, i ta taktyka sprawdziła sie przy masowym użyciu czołgów. A Niemcy pewnie mieli pojedyncze egzemplarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

He, he, rockowa wersja filmu "na zachodzie bez zmian" (polecam ten film- jest kapitalny, a narazie przymierzam się do przeczytania książki ) .

I żeczywiście Podstawka nie będzie za mała Tyle tego chcesz tam upchnąć , chyba będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziagwa - teren mam zamiar zrobić właśnie w tej tonacji błoto, trochę kolein albo dziur podsiąkniętych wodą, nie wiem jeszcze jak uzyskam taki efekt.. no ale będę próbował.. boję się przede wszystkim, że to co teraz wygląda ok, później dużo straci.. szczególnie pigmenty po pokryciu lakierem :]

film znam, oglądam co jakiś czas namiętnie.. będę sie wzorował na nim szczególnie przy budowie okopów.. niestety pomysł z nazwą dioramy nie jest właściwy ze względu na to, że bitwa pod Passchendaele zakończyła się 10 listopada natomiast czołgi zostały zdobyte przez Niemców dopiero 30 listopada 1917 roku :P więc Hanni nie mogła brać w niej udziału w malowaniu jakie jej zafundowałem :P

 

spiton - dzięki za informację, rzeczywiście raczej mało realne aby Niemcy na pojedynczych czołgach używali takiego chrustu, tak jak jestem w stanie wyobrazić sobie jak to było używane podczas ostrzału (ktoś się wychyla z górnego luku, odczepia mocowanie i spycha faszynę przed czołg) to nie wyobrażam sobie jak miało by to pomóc przy pokonywaniu okopów - najeżdżając na wąski okop (taki jak na dioramie, którą podlinkował komix) czołg raczej bez problemów by go pokonał.. natomiast przy szerszych.. prawdopodobnie swoim ciężarem zniwelował by część okopu przy najechaniu na jego krawędzie.. i nie wiem co dalej :P ale osobnik mający za zadanie zepchnąć wiązkę faszyny przed czołg byłby narażony na dosyć intensywny ostrzał wroga.. a jeżeli zrobiłby to wcześniej, nawet działając zupełnie z ukrycia.. to czy czołg takiej wiązki nie wciągnął by pod siebie i zniszczył? biorąc pod uwagę ciężar maszyny i szerokość wiązki chrustu.. to prędzej powinno być to realizowane w sposób kiedy dwie wiązki lądują obok siebie we wrogim okopie a czołg po nich przejeżdża "okrakiem" tzn. każda gąska mniej więcej na środku każdej wiązki - no ale to tylko moje spekulacje :P rozpisałem się z rana..

 

Jakubie W. - podstawka ma 35 cm na każdym boku.. i szczerze mówiąc przeraża mnie jej rozmiar odnoszę wrażenie, że jak wszystko upchnę to będzie na niej jeszcze sporo niezagospodarowanego miejsca, i wiem z autopsji, że to "zabija" dioramy.. będę się starał jakoś ciekawie zdetalizować każdy centymetr kwadratowy powierzchni.. mam nadzieję, że w jakimś stopni mi się to uda.. po prostu kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie i rozmieszczenie elementów na dioramie, obiecuję, że będę się starał i może was nie zawiodę

 

dzięki za sugestie i komentarze, w najbliższym czasie postaram się zaprezentować postęp prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz - skoro robisz dioramę w mieście to zawsze możesz kawałek zabudowań wykonać.. ewentualnie rumowisko i pozostałości po czymś.. jak będziesz potrzebował jakichś detali to pisz, mam sporo niemieckich pozostałości z 2 wojny

 

żeby nie było, że grafomaństwem na forum się zajmuję i nabijam posty: kolejny dodatek do dioramy - Nieuport 17

a przy okazji zakupiłem sobie szpachlę akrylową do modelowania podłoża (polecam szczególnie do wykończeń brzegów dioram i wypełnień różnych ubytków w podłożu - cena to 18PLNów za 400 ml i starcza na długo)

 

th_nieup1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

podstawka dostępna w każdym sklepie ze sklejką i kątownikami :P

ja zamówiłem u drwala :P od razu przyciął pod odpowiednimi kątami :P

 

żeby nie było, że nic nie robię to w końcu wydumałem tytuł dioramy i skleciłem tabliczkę.. niestety praca i inne obowiązki oddaliły modelarstwo na dalszy plan i mogę zaprezentować tylko tyle:

 

th_tabmed1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fazzy, angielskie czołgi były zaprojektowane specjalnie tak,żeby pokonać standartowe niemieckie okopy. To było ich główne zadanie.

W praktyce ta taktyka zakończyła sie sukcesem. wszystko poszło po myśli konstruktorów :-))

Kup sobie monografie brytyjskich czołgów z Iwś. Bardzo ciekawe :-))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do konca konkursu skonczysz?, bo chcialbym moc obejrzec koncowy twor twej wyobrazni.

 

chciałbym :P prawdopodobnie nie zdążę, ale jak skończę budowę to wrzucę fotki na forum więc będziesz miał okazję oglądnąć mój twór :P

 

spiton - a jeżeli niemieckie okopy były niestandardowe? :P bardziej mi chodziło o sposoby zrzucania faszyny niż o pokonywanie okopów.. wiem, że czołg był na tyle duży, że sięgnął gąskami do przeciwległej krawędzi okopu i przejeżdżał nad nim bez wpadania i klinowania się..

 

 

mój twór w wersji "na dziś"

pobejcowany, polakierowany, styrodur do środka przycięty na wymiar, pozostaje zabawa szpachlą i inszymi specyfikami i wymodelowanie terenu

niestety figurki nadal nie tknięte i nie pomalowane :]

poległem też na produkcji własnego drutu kolczastego i skusiłem się na wytwór abera - płaski, ale po lekkim skręceniu nabiera wdzięku

 

th_podstlak2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAAAAAAAAAAAZZZZZZZZYYYYYYYYYY ZDĄŻYSZ! Spręż się:)

 

no jasne że zdążę.. a już wiesz kiedy jest druga edycja konkursu?

 

na pewno nie zdążę pomalować wszystkich figurek :] za dużo ich.. wolę to zrobić po terminie, ale lepiej :P pośpiech nie służy modelowaniu w moim wydaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh swietnie Ci wychodzi jak sobie jeszcze tego nielota i pojazda wyobraze...

 

ja tez nie zdaze - figurki i wagon beda szarymi eminencjami w kolorze podkladu..

farby nie dotarly na czas ...

poza tym tak sie mecze z malowaniem Zispodloza,

ze jak sie z tym wyrobie bede super zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.