Skocz do zawartości

AH-1F "SAND SHARK" HASEGAWA 1/72


Mitrandir

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę chłopaki, że się tu beze mnie dobrze bawicie

 

niestety mam dla was kolejną porcje papraniny

 

Przyszły Łosie i mi Cobre złosiowaly...

nie miałem dostępu do gotowca wiec z brązowej farby olejnej (tubka) i piaskowego humbrola

z dodatkiem terpentyny balsamicznej zrobiłem sobie taka oto papke

 

20150724_012015.jpg

 

którą następnie dość starannie usunąłem.

 

20150724_013736.jpg

 

20150724_114638.jpg

 

teraz troszkę polejemy sosem

i moja Cobra w sosie własnym wygląda teraz tak

 

20150724_165546.jpg

 

20150724_165600.jpg

...nie wiem czy te zacieki nie są za intensywne, jeszcze można zmyć ...

myślałem o położeniu na to matu i pobrudzeniem tego pigmentem "nord africa dust" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 104
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Łoś świetnie się wpasował kolorystycznie. Co do plam, mając ładnie obfotografowaną lewą i prawą stronę tej maszyny można by się połasić o dokładne odzwierciedlenie plam, bo wygląda to jakbyś robił je na chybił trafił. Sam efekt jednak w dechę, wygląda tak jak powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ździebełko za mocne te plamy.

Na zdjęciach wyglądają one tak, jakby powłoka lakiernicza Kobry nasiąkła wodą i stąd plamy, u Ciebie wygląda to tak jakby olej się rozlał.

Być może to kwestia zbyt jasnego washa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoś świetnie się wpasował kolorystycznie. Co do plam, mając ładnie obfotografowaną lewą i prawą stronę tej maszyny można by się połasić o dokładne odzwierciedlenie plam, bo wygląda to jakbyś robił je na chybił trafił. Sam efekt jednak w dechę, wygląda tak jak powinien.

 

Niestety, nie ma zdjęć prawej strony :( wzorowałem się na innym egzemplarzu w takim malowaniu .

zaś stronę lewę starałem się oddać na podstawie jedynych dwóch zdjęć :(

 

 

Ździebełko za mocne te plamy.

Na zdjęciach wyglądają one tak, jakby powłoka lakiernicza Kobry nasiąkła wodą i stąd plamy, u Ciebie wygląda to tak jakby olej się rozlał.

Być może to kwestia zbyt jasnego washa.

 

Te preparaty są dość intensywne, na żywo nie wygląda tak kontrastowo

ale zastanawiam się czy jak położę teraz na to mat i wyrównam połyski... nie zacznie to lepiej wyglądać :(

i może nie bedzie to wygladało jak olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładź nie kombinuj, wygląda OK.

 

Moses - dzięki, dziś zlazłem do garażu i z pudel z makulaturą z lat 90tych zeszłego wieku wygrzebałem ten ATL (oraz ze 30 innych gazetek nt. smiglaków ;P). W sumie się można było spodziewać że linie ma takie jak każda inna cobra...

 

Co do tego zdjęcia - to z testów US Marines Jak szukali nowego kamuflażu. Mam gdzieś jeszcze jedno zdjęcie całego AH-1T w taki wzorek z numerkiem bocznym 22, na ogonie ma SN .30826.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego zdjęcia - to z testów US Marines Jak szukali nowego kamuflażu. Mam gdzieś jeszcze jedno zdjęcie całego AH-1T w taki wzorek z numerkiem bocznym 22, na ogonie ma SN .30826.

 

dawaj dawaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba brudzenie. wygląda realistyczne. a Cobra to dobry model do eksperymentów w brudzeniu.Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co pradwa nie znam się na helikopterach, ale temat ten zaczyna mi się coaz bardziej podobać.

Model sympatycznie się prezentuje.

Możesz zdradzić jaką farbą malowałeś bazę?

 

Bardzo mnie to cieszy

Jako głównego koloru użyłem Mr.color C44 modyfikowaną

C310 i C318

 

miała być przerwa w relacji spowodowana urlopem,

ale moje zdrowie chciało inaczej więc działamy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro urlop chwilowo przerwany, jakimiś błahostkami

to trzeba zacząć kończyć...

 

Pokusiłem się o kilka małych przeróbek, typu: głowica na nosie, jakiś mały reflektor,

 

Głowiczka dostała wnętrza, tj: wyfrezowałem wnękę i obsadziłem w niej

wytoczone wcześniej obiektywy, po czym zalałem na równo bezbarwną masą

 

20150802_140539.jpg

 

...i trochę pod innym kontem

 

20150802_140609.jpg

 

Położyłem też mat na plamy, i wyszło zadowalająco

 

20150724_130809.jpg

 

20150724_165600.jpg

 

Niestety próbując podmalować kolektor wydechowy, aerograf zrobił mi psikusa ...i plunął czarnym na belkę

ogonową, przez co musiałem zrobić nieco mocniejsze okopcenie niż planowałem

Rozjaśniłem to trochę pigmentem "Afica dast" i udało się uzyskać taki efekt

 

20150802_140056.jpg

 

20150802_140233.jpg

 

20150802_140256.jpg

 

Na razie wygląda to tak.

 

20150802_135952.jpg

 

Teraz pora na uzbrojenie i parę dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba.

 

... jak???? dopiero wkleiłem, spać nie możesz

ale very mnie to cieszy

 

Jak.. .lubie szukanie realizmu poprzez takie lekko chaotyczne i kontrastowe brudzenie. Dodatkowo lubię ostry detal, który też potrafi oszukać skale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się bardzo podoba.

 

... jak???? dopiero wkleiłem, spać nie możesz

ale very mnie to cieszy

 

Jak.. .lubie szukanie realizmu poprzez takie lekko chaotyczne i kontrastowe brudzenie. Dodatkowo lubię ostry detal, który też potrafi oszukać skale.

 

Pytanie jak... dotyczyło tego jak żeś tak szybko juz wyczaił... dopiero wkleiłem

i stąd pytanie czy spać nie możesz

ale może być

 

Nie zgadzam się tylko z tym, "lekko chaotyczne i kontrastowe brudzenie".

Starałem się nawet oddać układ plam jakie były na tych maszynach ... zdjęcia są

bardziej kontrastowe niż w realu niestety mam tylko telefon i muszę sobie jakoś radzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc modelarzy jak brudzi, to nie patrzy na zdjecia, tylko mechanicznie jedzie po liniach podziału, panelach itp. A w życiu plamy i przebarwienia powstają tam dzie chcą, i czesto nie ma to nic wspólnego z technologicznym podziałem maszyny.I to własnie nazywam chaotycznym rozkładem plam. U ciebie ta inspiracje zdjęciami widać. A nie spie po nocach, bo po nocach pracuje ,-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wyszlo. A okopcenie belki takie jak ostatnio pewne stare Audi, ktore jechalo przede mna na krajowej "siodemce".

 

Moze paliwo trefne? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.