Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. II ausf. F/G Tamiya 1:35


shakal84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakładam warsztat ze starym klasykiem Tamiyi. W pancerce nie mam żadnego doświadczenia, więc miejcie to na uwadze. Model ten będzie bardziej treningowy, mimo wszystko chciałbym go zrobić z Wami ;) i wg Waszych rad. Jako że to model treningowy nie będe kupował żadnych dodatków lufy i blaszki itp. Panzera chce zrobić w kamuflażu pustynnym, i tu pierwsze pytanie czy ta farba na ostatnim zdjęciu może być Mr Hobby H79 ? Przy dobieraniu farby kierowałem się tą stronką ==> http://stugiii.com/germanvehiclecamouflage.html Model wszystkim pancerniakom dobrze znany, ale i tak zapodam pare fotek.

 

e56fa02fb42fbde6c9dbb7385f8b85ad.jpg

05ca1fb7e7c591ef724decc0e3d6382e.jpg

f762cbe197fa29fe5673ada5b9a09b5d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model treningowy, ale lufy to naprawdę paść. Te z RB nie są drogie i warto by było je zamontować. Inna kwestia to gąsienice - są do bani. Ale to już trochę większy koszt. W każdym razie lufy radziłbym wymienić. Udanej zabawy, ja przy swoim miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą można z tego modelu wiele wycisnąć.

 

Jeśli to będzie afrykaniec, to świetne pole do popisu z zadrapaniami i erozją pancerza.

 

Już wolę takie gęsi gumowe, niż odlewane jak osobne części z zakolami do montażu (nie ogniwkowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, prace idą bardzo powoli z braku czasu i ... fajnej pogody ;) Mam pare pytań związanych z pustynnym kamuflażem, i robieniem obić, przetarć. Rozumiem że fabrycznie każdy Pzkw II wychodził z fabryki w kolorze Panzer grau (Vallejo German Grey 70.995) i dopiero pózniej nakładano kolor "pustynny" w związku z tym pytanie czy obicia muszę robić kolorem Vallejo German Grey 70.995 ?? Obicia chce zrobić za pomocą pędzla/gąbki, nie będę na razie stosował techniki na lakier do włosów. Drugie pytanie z czego najlepiej zrobić osłonę tłumika ? z blaszki po piwie? Nad metalową lufą się zastanowie, bo kasy brak. Trzecie pytanie odnośnie tylnego zasobnika na wierzy, czy takowy był montowany na pustynnym Pzkw II ? Zapodaje parę zdjęć z postępu ...

 

Zaszpachlowałem dziury w wannie.

de50769627604017505b4a7cf5ef4b40.jpg

 

Dałem wstawki od spodu górnej częsci kadłuba.

de9fda34862ee4788ac5b923350552b6.jpg

 

Rozwierciłem tylny zaczep i wyrównałem spód wanny na łączeniu z tylną osłoną silnika, gdyż ta okazała się za długa po spasowaniu.

c8cd73f4c030e4d36a4e04da21636a7d.jpg

 

No i reszta nie wklejałem jeszcze włazu, bo nie wiem czy dawać tam jakiegoś figuranta czy go po prostu zamknąć ;)

7c22e7ec7ab70250baa16065eb27db96.jpg

13ef0ad350c07a1410a538ee2406b2e2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że łatwiej Ci będzie zrobić obicia "na lakier" niż gąbką. Najpierw pomaluj cały czołg na panzergrau, połóż Sidolux, psiknij lakier do włosów. Następnie piaskowy i za pomocą skalpela/igły zdrapuj farbę.

Jak na lakier obicia to najlepiej chyba lekko drewnianym pędzlem zakończonym w wodzie to robić

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... .Rozumiem że fabrycznie każdy Pzkw II wychodził z fabryki w kolorze Panzer grau... .

TAK - pojazdy na front europejski do 1943.

NIE - pojazdy do Afryki tylko do marca 1941.

Dla pojazdów do afryki wprowadzono nowy wzór kamuflażu w marcu 1941.(Heeresmitteilung 1941, Nr. 281) gdzie kolor bazowy to RAL 8000 Grünbraun.

W marcu 1942 ponowna zmiana kolorów (Heeresmitteilung , Nr. 315).

W 1941 pojazdy pomalowane w barwy do Afryki widoczne były na froncie wschodnim.

... Panzer grau (Vallejo German Grey 70.995)

Popularna nazwa Panzergrau - faktyczna nazwa to Dunkelgrau Nr.46.(Kolory zostały wybrane z Farbkarte - schemat kolorów - 840 B2 z czerwca 1932.)

10-02-1941 - Dunkelgrau Nr.46 dodany do palety kolorów RAL i zapisany jako RAL 7021 Schwarzgrau (Black grey).

Właściwy kolor to - RAL 7021 Schwarzgrau (Black grey) tylko sam początek walk w afryce.

RAL 7021 - http://www.mojehobby.pl/products/Acrylic-Polyurethane-German-Panzer-Grey-RAL7021.html - Vallejo 74603

RAL 7021 - http://www.mojehobby.pl/products/RAL-7021-DUNKELGRAU-5672886.html - AMMO of Mig Jimenez -008

RAL 7021 - http://www.mojehobby.pl/products/RAL-7021-Dunkelgrau.html - AK-Interactive -704

Jest to kolor bazowy.Pod kolorem bazowym zawsze była minia na całym pojeździe - RAL 8012.

Szkoda że nie użyłeś "blacharki".Stanowczo poprawia "wygląd"modelu, i jest świetnym treningiem modelarskim.

http://www.mojehobby.pl/products/Pz.-II-F-G-TAM.html

To samo dotyczy luf :

http://www.mojehobby.pl/products/2cm-KwK-30-L-55Panzerkampfwagen-IISdKfz-231-232.html

http://www.mojehobby.pl/products/7-92mm-MG34.html

Co do zasobnika wieżowego to są fotki wersji "F" z takowym.Sprzęt zdobyty przez amerykanów.

Koszt dodatków przewyższy koszt modelu, ale trening na tanim modelu będzie w przyszłości "procentował".

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow dzięki za tak profesjonalną odpowiedz ;) Nie chce za dużo dokładać do modelu gdyż boję że przy malowaniu coś zepsuję i szkoda by było tych wszystkich dodatków. Więc mówicie że obicia najlepiej na lakier do włosów ? OK tak też zrobię lecz przed tym poćwiczę na jakimś złomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu. Położony Mr Surfacer 1200. Pytanie odnośnie kamuflażu na lakier do włosów, można malowąc wszystko na raz (koła kadłub wieża) czy trzeba sobie to jakoś rozłozyć, chodzi mi o to czy zanim zrobie obicia na wieży lakier za bardzo nie wyschnie na kadłubie czy kołach i będzie problem ze zdrapaniem ?

 

b0854f1c9f2186e72bd0cb4f46ea9bf4.jpg

 

Dorobiłem też siatkę na tłumik, tylko chyba oczka wyszły mi za duże, jak myślicie ?

 

eaf0ea6ab6198d45461131df7138e36c.jpg

 

Rozwierciłem lampy, będą zalane Vallejo Still Water.

 

863ddca5a36ef2fca9d52d59cd4272ca.jpg

 

Lufy działka i karabinu również rozwiercone.

 

3566d9edd4ef1d704c605907ac7f1d8d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki efekt Cię interesuje. Tu masz na lakier do włosów

 

IMG_1202.JPG

 

A tu gąbka

 

DSCF7061.JPG

 

Oczywiście to moje wykonanie i nie odzwierciedla efektu końcowego jaki można osiągnąć. Chodzi bardziej o pokazanie różnicy. I sorki za zaśmiecanie w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.