Skocz do zawartości

[G] AS-90 155mm British SPH - Trumpeter 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po kilku miesiącach dojrzewania gotowego modelu na półce udało mi się zrobić w końcu kilka finałowych fotek. Dodatkowo był to też test nowego oświetlenia.

 

Co do samego modelu, to jest to chyba jedyny model tej haubicy w 1:35 i jak się nie ma co się lubi to trzeba kleić co dają. Model nie jest tragiczny, powiedziałbym, że wręcz zaskakująco dobry jak na wczesnego Trumpetera. Minusem jest brak dodatków w modelu, dlatego dokupiłem lufę RBModel, siatki fototrawione jako pokrywy silnika, brytyjski ekwipunek Black Dog oraz ruchome gąsienice Bronko. Do tego doszło trochę gratów z zapasów, jak kanistry, kartony, lina itp.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania:

_MG_1748_1.jpg

_MG_1749_1.jpg

_MG_1750_1.jpg

_MG_1751_1.jpg

_MG_1752_1.jpg

_MG_1753_1.jpg

_MG_1756_1.jpg

_MG_1757_1.jpg

_MG_1758_1.jpg

_MG_1760_1.jpg

_MG_1761_1.jpg

_MG_1762_1.jpg

_MG_1763_1.jpg

_MG_1765_1.jpg

_MG_1766_1.jpg

_MG_1770_1.jpg

_MG_1771_1.jpg

_MG_1773_1.jpg

_MG_1775_1.jpg

_MG_1776_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo mi się podoba. Świetnie wyszły poziome otarcia. Jednak mam wrażenie że jest ich za dużo lub są po prostu za duże. Dodatkowo pojazd wydaje mi się pozbawiony kurzu w porównaniu do środowiska w którym się znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł na scenkę. Jak wspominałem w warsztacie- na warunki pustynne wg mnie za dużo obić. Wygląda, jak z walk w Berlinie w 1945. Luźno ułożone kartony na wieży też chyba niezbyt maja rację bytu. Całość bardzo mi się podoba, a zdjęcie z lufa wycelowaną w obiektyw ( to ostrzejsze bez zbliżenia) kapitalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja wiem że za dużo jest obić i model jest znacznie przesadzony ze zniszczeniami ale jako usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć że chciałem poćwiczyć taką technikę. Kurzyć nie chciałem bo nie chciałem przykrywać obić - może gdybym to zrobił to byłoby realniej a i same obicia były by bardziej stonowane.

Być może pojawię się z nim w Łasku - zapraszam do oglądania na żywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.