Skocz do zawartości

Mig 21 Bis - 1/72 Zvezda - wideorelacja


Duży Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym się przywitać, jest to mój pierwszy post na modelwork.pl, chociaż czytam to forum od dawna czerpiąc inspirację i wiedzę.

Za zgodą moderatora, chciałbym zaprezentować nową rzecz - mianowicie wideorelację z budowy Mig'a 21 Bis.

Wiem, że zestaw firmy Zvezda był już parę razy na forum prezentowany, ale może w formie filmowej przyda się, zwłaszcza początkującym modelarzom.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Film nr 1 - Recenzja zestawu.

 

Film nr 2 - Kabina

 

Film nr 3 - Kadłub

 

Film nr 4 - Szpachlowanie

 

Film nr 5 - Malowanie

 

Film nr 6 - Kalkomanie i linie paneli

 

Film nr 7 - Podwozie, podwieszenia i ostatnie szlify

 

Mam nadzieję, że nie zmarnowałem Waszego czasu ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne filmiki, przydadzą się młodym poznać podstawowe etapy budowy. Szpachlówkę Wamodu też używam od jakiegoś czasu ale rozcieńczam wodą, prosto z puchy ciężko to rozetrzeć ma konsystencję gliny. Jak wyschnie to parę minut pracy patyczkiem i zmywaczem wamod i gotowe. Linie podziału zostają nieuszkodzone, bez szlifowania i trasowania na nowo lini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wideorelacji i jej wykonanie bardzo fajne, pokazanie na filmie jak zrobić pewne rzeczy daje na pewno lepszy efekt niż na zdjęciach - gratuluję

Ale mam jedno "ale" ... wychyliłeś obie lotki do dołu, a one się chyba wychylały różnicowo, no chyba że MiG-21 miał klapolotki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Fajne filmiki, przydadzą się młodym poznać podstawowe etapy budowy. Szpachlówkę Wamodu też używam od jakiegoś czasu ale rozcieńczam wodą, prosto z puchy ciężko to rozetrzeć ma konsystencję gliny. Jak wyschnie to parę minut pracy patyczkiem i zmywaczem wamod i gotowe. Linie podziału zostają nieuszkodzone, bez szlifowania i trasowania na nowo lini.

Jeśli chodzi o zmywacz używasz tego -> http://www.mojehobby.pl/products/Zmywacz-do-farb-akrylowych.html ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę szkoda czegoś takiego do szpachlówki. Ja używam rozcieńczalnika własnej roboty (do rozcieńczania szpachlówki ale też do jej zmywania po wyschnięciu), zrobionego z wody, alkoholu izopropylowego i opóźniacza. Wychodzi sporo więcej za mniejszą kasę.

Na filmie z Miga tego nie widać, ale robiłem tak jak Leszek.Sz. przy budowie Bradleya i działało świetnie.

 

Masz tu filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jak rasowy archeolog odkopuję mój wątek sprzed roku ;)

Zrobiłem nową podstawkę pod model - w filmie pokazałem na niej tego MIG'a.

Nie chcę zaśmiecać forum nowym wątkiem tylko dla podstawki, więc zaprezentuję ją tutaj.

Pozdrawiam.

 

PS. Czy przyklejacie modele do podstawek na stałe, czy tylko je na nich kładziecie? Bo ma to plusy dodatnie i ujemne ;). Ciekawy jestem jak macie w zwyczaju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przyklejacie modele do podstawek na stałe, czy tylko je na nich kładziecie? Bo ma to plusy dodatnie i ujemne ;). Ciekawy jestem jak macie w zwyczaju.
Ja lubię przemeblowania modelarskie, zatem ani modeli, ani osprzętu lotniskowego, ani figurek nie przymocowuje na stałe do podstawek i modeli.

Daje mi to dwie możliwości:

- zmieniania wyglądu scenki;

- zmieniania modelu stojącego na podstawce.

 

Mam w magazynowych pudełkach gotowe figurki, wózki i inne duperelki (z tabliczkami włącznie) i od czasu do czasu zmieniam "wystrój" na moich lotniskach.

 

Poza tym, podstawki zabierają sporo miejsca, więc zrobiłem sobie kilka różnych wariantów lotniskowych:

- lotnisko współczesne;

- lotnisko trawiaste;

- lotnisko nieco zapomniane.

 

I w zależności od własnego "widzi mi się" bawię się na nich w ustawianie odpowiednich scenek.

 

Tyle z mojego podwórka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przyklejałem samoloty do podstawek, ale teraz dochodzę do momentu, gdy fizycznie nie zmieści mi się więcej modeli w gablotce. Faktycznie dobrze mieć kilka podstawek i podmieniać na nich modele (te, które już nie są godne by być prezentowane w gablotce idą do kartonu w piwnicy ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przyklejam modele do podstawki,kropelka wikolu pod kola

Sklejam tylko w 1:72, wiec podstawki są tez male,góra 15*19cm,Jedyny błąd jaki zrobiłem to podstawka przy BMW ,za ogromna do modelu

Na podstawce model jest bardziej stabilny i przy prezentacji (chwaleniu się) mogę go dać w ręce osoby ,nie bojąc się ,ze uszkodzi jakaś duperelkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.