Skocz do zawartości

[1:8] Lamborghini Aventador LP-700-4


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Schemat nie jest problemem bo to prosty układ do kierunków aby jakiś przerywacz by był potrzebny. Fajne są teraz diody smd bardzo małe więc trzeba mieć tylko albo aż dużo chęci i da rade zrobić :-)

 

Dla mnie elektryka to czarna magia... Umiem jedynie wkręcić żarówkę... Z wykręceniem już mam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utonąłem w podkładach i przysypał mnie papier ścierny... Bardziej ku pamięci utrwaliłem (makro + LED) jak wygląda z bliska "lakier Pochera" na tym modelu. W tym stanie rzeczy, wciąż sobie powtarzam, że słusznie postąpiłem decydując się na jego zeskrobanie. Żona się z tym nie za bardzo zgadza, ale trudno

 

Tak on wygląda z bliska (i nie są to bynajmniej najgorsze fragmenty):

 

P1010091_zpsfwqiwk8g.jpg

 

P1010090_zpsu55ylwxe.jpg

 

P1010093_zpsiuzfu1hv.jpg

 

A tu to co udało się osiągnąć na masce:

 

P1010084_zpspavxahyr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 kg Remosolu i udało się pozbyć lakieru marki "Pocher"... Gotowy do dalszych działań, czyli trochę go papierkiem, gąbką i podkład... I wciąż jestem głupi jakie malowanie wybrać... W poniedziałek jest jedno, we wtorek inne, a w czwartek kolejne...

 

P1010105_zpsr9woipec.jpg

 

P1010107_zps6sqixd5k.jpg

 

P1010108_zpsrzmadacl.jpg

Ja bym kupił jeszcze 2 te auta i zrobił 3 , każde w innym kolorze w szaleństwie jest metoda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbierałem nieco do kupy "zadupek". Części plastikowe psiknięte standardowym modelarskim podkładem (Gunze) ujawniają cały szereg różnych nierówności, w szczególności na "załamaniach". Części metalowe będą "psikane" dwuskładnikowym podkładem pozyskanym dzięki pomocy Kolegi KRL, któremu śle serdeczne : "Dziękuję!".

Nawet zaczynam lubić ten model....

 

P1010153_zpsfafy0hhi.jpg

 

P1010151_zpsgpnsf6vc.jpg

 

P1010150_zpspwf3qkxj.jpg

 

P1010142_zpslmcqdunl.jpg

 

Zacząłem się przypatrywać też nieco kabinie... Wykładziny w całości trzeba dorobić, dywaników brak i takie tam różne. Trochę roboty będzie...

 

P1010157_zpse04dcrhc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

Nie no... Ja nie pisałem, że jest jakoś tam strasznie źle... Zwyczajnie parę rzeczy trzeba dorobić... Fotele faktycznie fajnie im wyszły, tylko że i tak trzeba je będzie (chyba) "przeszyć" ...

 

 

Masz troszkę "z górki", bo przeszycia są wklęsłe

 

Na fotelach i owszem, niestety nie na desce, gdzie ich wcale nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było z rana trochę bólu, bo miałem podkład tego typu kłaść pierwszy raz... Wczoraj dotarły do mnie puchy, w których zdobyciu uczestniczył KRL i dziś postanowiłem go położyć... Poszło łatwiej niż się spodziewałem. Nie widzę żadnych ale to żadnych różnic między podkładem PPG i podkładami modelarskimi (Gunze, Gravity) za wyjątkiem jednej istotnej i jednej bez znaczenia . Ten istotny to wydajność. Poszło go zaledwie 30-40 ml. Druga to ta, że śmierdzi dość mocno i trzeba malować bądź w komorze, bądź w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jako, że można nim mazać zarówno metal jak i plastik chyba bardzo długo nie kupię żadnego innego podkładu. Oczywiście początkowa cena zakupu jest wysoka, ale kiedy ja zużyję 2 litry tego podkładu? Toż to wystarczy na lata!

 

WP_20151027_005_zpsvrugufcb.jpg

 

WP_20151027_007_zpsy1zxt44c.jpg

 

WP_20151027_001_zpshipshqex.jpg

 

WP_20151027_009_zpsy9ue1t60.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było z rana trochę bólu, bo miałem podkład tego typu kłaść pierwszy raz... Wczoraj dotarły do mnie puchy, w których zdobyciu uczestniczył KRL i dziś postanowiłem go położyć... Poszło łatwiej niż się spodziewałem. Nie widzę żadnych ale to żadnych różnic między podkładem PPG i podkładami modelarskimi (Gunze, Gravity) za wyjątkiem jednej istotnej i jednej bez znaczenia . Ten istotny to wydajność. Poszło go zaledwie 30-40 ml. Druga to ta, że śmierdzi dość mocno i trzeba malować bądź w komorze, bądź w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Jako, że można nim mazać zarówno metal jak i plastik chyba bardzo długo nie kupię żadnego innego podkładu. Oczywiście początkowa cena zakupu jest wysoka, ale kiedy ja zużyję 2 litry tego podkładu? Toż to wystarczy na lata!

 

A stosowałeś już na plastik? Bardzo mnie interesuje, jak się dogada z plastikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, ale w oparciu o własnoręczne doświadczenie? Tylko o to mi chodzi. Ja mam podkład w sprayu niby do zderzaków, do plastiku, ale plastik plastikowi nierówny i modelowy plastik mi się marszczy od niego. Chętnie bym coś lepszego znalazł, niż Mr. Surfacer, który razem z rozcieńczalnikiem wychodzi... drogawo. Czym to rozcieńczasz? Czym myjesz aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.