Skocz do zawartości

[1:8] Lamborghini Aventador LP-700-4


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mikele dałeś przykład, który dla mnie jest antyprzykładem. To ja już wolę aventadora ze wstawkami.

Tak, tak ten ostrzegawczy czerwony na Viperze to też festiwal żenady i obciachu (to się chyba Viper very orange nazywa i jest raczej "too much orange" ;) ), ale jednak z tym Lambo przegrywa już na starcie. Chodzi mi o to, że można dorzucić do pieca ale nie przegiąć pałki. Czerwono-czarny i tak najlepszy. I rzecz jasna, co kto lubi i komu pasuje.

 

Z babeczek w temacie azjatka z długimi nogami też wygląda lepiej niż tleniona barbie z silikonowym tyłkiem

 

I po trzecie primo - malowanie, które pokazał karambolis8 jest git. Patrzysz na niego i masz wewnętrzne:

comment_7rlqoVPJGopb4d7gYt8stGU4VEZ5IsJS.gif

 

Patrzysz na pozostałe i jest:

83571-Blink-182-WTF-gif-Imgur-First-VbnD.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolorek przypomina Ferrari 599.

Mają taki w Gravity (własnie zakupiłem )

 

No właśnie...* Raczej nie pomaluje Rosso Fuoco z "palety Ferrari" samochodu od Lamborghini. Cholera wie, co to za kolor, bo to jest stylizacja firmy MM Design. Ponadto nie ten model, nie te koła i nie ten spoiler (bo postanowili mu coś chłopcy dokręcić). Robią też Tron Style, który mi pokazałeś na sąsiednim Forum. Można i tego czerwonego i tego w paskowym stylu (choć nie Avantadora) dokładniej obejrzeć tutaj:

 

 

* Nie wykup wszystkiego, bo nic Ci więcej nie pokażę i wywalę ze znajomych na FB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebrałem do kupy silnik (bez góry) i wydech. Przypasowałem też elementy ramy, które trzeba wkleić przed posadzeniem w niej silnika. Trzeba przyznać, że wszystko jest spasowane idealnie a całość jest pod względem kolejnych kroków montażu mocno przemyślana.... Przy prawdziwym klejeniu nie powinno być problemów...

 

P1010014_zpscdb3ksip.jpg

 

I z Porsche... Żeby nie było, że niczego nie kończę, to gwoli informacji testuje na nim teraz pewne nowe (przynajmniej dla mnie ) preparaty udające skórę na fotelach... Żeby zdenerwować Jacka napiszę tylko tyle, że pochodzą od pewnego znanego mu producenta, ale nie zostały jeszcze wprowadzone do sprzedaży...

 

P1010015_zpsd9frqvmo.jpg

 

Rama, ze zbiornikami oleju, zbiornikiem paliwa i kawałkiem czegoś tam do czego "góry" Pocher już nie zrobił....

 

P1010002_zpsc3jxcl5h.jpg

 

I prośba... Szukam sklepów, producentów śrubek w przeróżnych kształtach. Do tek pory koncentrowałem się na tych poniżej 1 mm. Teraz chodzi generalnie o to samo tylko powyżej... Także wiecie, rozumiecie, wpisujcie miasta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leroy Merlin mają metalowe śrubki z metrycznym gwintem od M1 w górę (z nakrętkami). Jeżeli te rozmiary Ci spasują ....

 

 

O preparacie do efektu skóry nie wspominam. Mam swój honor

Podobno są lakiery do zdobienia paznokci, które świetnie "udają" skórę.

Kiedyś ich szukałem po sklepach, ale straciłem zapał po kilku rozmowach z ekspedientkami patrzącymi na mnie jak na geja .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Leroy Merlin mają metalowe śrubki z metrycznym gwintem od M1 w górę (z nakrętkami). Jeżeli te rozmiary Ci spasują ....

 

Nie wiem czy my tu o tym samym... Mnie chodzi o to co daje np Studio 27, czy HD tylko większe Niby te od 1/12 mogą od biedy być ale może gdzieś mi wyjdzie taniej "przykręcenie" pokrywek na zawory, czy "skręcenie" silnika ... Plastiki być nie mogą... Zaraz zobaczę co tam francuzy mają....

 

Tu możesz zobaczyć od biedy o co mi chodzi:

 

http://www.eurospares.co.uk/parts/lamborghini/aventador-lp720-4-road/bodywork-lighting/rear-frame-elements-53419

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra… Udało się to pozbierać do kupy. Nie montowałem amortyzacji tylnej osi, bo to osobna bajka. Wrażenia poniżej:

 

- Pocher postanowił, że duże części plastikowe trzeba skręcać na śruby. To zaowocowało „dziurami” w elementach gdzie śruby trzeba wkręcać, widocznymi na kilometr. Nie wiem po jaką cholerę, bo równie dobrze można to skleić. W przypadku mocowań plastik/metal ok, ale plastik/plastik?

 

- Pominięto cały szereg przewodów, rurek i innych pierdółek. Większość elementów funkcjonuje „luzem”, a te które są, łączą części z gumy, które można wywalić ze względu na jakość odwzorowania.

 

- Duża ilość śrub, które odtworzyli ma się nijak do oryginału.

 

- Wszystkie elementy o przekroju owalnym lub okrągłym mają szwy. To oczywiście pikuś, ale upierdliwy ze względu na ich wielkość.

 

- Cześć elementów nie ma „drugiej strony”. Dwa razy w tej materii dali ciała i nie zrobili górnej połówki „tylnej osi” oraz „nie dociągnęli” poprzecznych wzmocnień ramy. Widać te braki od góry, nawet przy ich „zamknięciu modelu”.

 

- Całkowicie pominęli osłony boczne ramy, w oryginale termiczne. Tu jest goła rama. Jak się patrzy od góry wszystko ok. Jak się spojrzy pod kątem, widać „za ramą” plastik karoserii. Wychodzi na to, że trzeba dorobić.

 

- Doskonałe spasowanie elementów. Przy tej ich liczbie, zero problemów z upchnięciem całości towaru.

Plan na najbliższe dni:

 

- „Zapchać dziury”.

 

- Obrobić elementy.

 

- Ustalić prawidłowe śruby.

 

- Ustalić jaki przewód/rurka wyłazi i skąd.

 

- Ustalić prawidłową kolorystykę części.

 

- Posortować i nie pogubić części.

 

 

WP_20151011_035_zps61ceqqnk.jpg

 

WP_20151011_034_zpsecteiou1.jpg

 

WP_20151011_028_zpsswrcj1tx.jpg

 

WP_20151011_019_zpswn00wxmu.jpg

 

WP_20151011_018_zpsnxxoqniq.jpg

 

WP_20151011_016_zps5pfnevng.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę doradzał jaki kolor. Zrobisz jak chcesz.

Ale cała praca zapowiada się interesująco Czy przy tej skali przewidujesz jakieś podświetlenie? Lampy, zegary itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.