Skocz do zawartości

[1:8] Lamborghini Aventador LP-700-4


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaczyna to ładnie wyglądać.

A'propos szyb. Ponieważ w ciężarówkach szyby to dopiero tragedia, zastanawiałem się kiedyś czy nie kupić arkusza czegoś takiego:

http://sklep.akces-plexi.pl/284-plyta-petg-bezbarwna-075-mm-125x205-cm.html

lub takiego

http://www.sklep.tanietworzywa.pl/index.php?p136,poliweglan-lity-b-b-0-75mm-125-cm-x-205-cm

Miałeś z czymś takim do czynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna to ładnie wyglądać....

 

E tam, ładnie... Na te chwilę, to jedynie pasowanie części i robienie przy okazji jakiś notatek. Model jest faktycznie dobry (choć mam jedynie porównanie z Ferrari z MFH w 1/12) ale nie jest też pozbawiony błędów i uproszczeń (dość sporych jak na tę skalę). Te uproszczenia "nic nie robią", kiedy chce się go zrobić w wersji z pudełka, ale gorzej jak chce się coś zdjąć. Wręcz widać, że robili to pod kątem "z pudła". Już nie wspomnę, że całe okablowanie jest do wymiany...

Co do materiału na szyby to szukam... Wczoraj polecono mi też PMMA, coś w tym stylu co Ty tutaj. Zobaczymy. Widziałem kiedyś "na żywo" model w 1/12 z prawdziwym szkłem, wywarł na mnie spore wrażenie i stąd chce zobaczyć, czy to można w Polszcze zrobić. Zobaczymy...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie dorabiania szyb przypomniał mi się pewien artykuł o budowie repliki Mercedesa SLR:

http://www.motoforum.pl/312/vision.html

 

Adresu do firmy, która wykonała te szyby nie znam i nie wiem czy robią też w skali ale tutaj jest kontakt do człowieka, który budował to auto i może on da Ci jakieś dokładniejsze namiary:

http://classic-parts.pl/kontakt.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie dorabiania szyb przypomniał mi się pewien artykuł o budowie repliki Mercedesa SLR:

http://www.motoforum.pl/312/vision.html

 

Adresu do firmy, która wykonała te szyby nie znam i nie wiem czy robią też w skali ale tutaj jest kontakt do człowieka, który budował to auto i może on da Ci jakieś dokładniejsze namiary:

http://classic-parts.pl/kontakt.html

 

Dzięki, zaraz do człowieka napiszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srebrnik bomba, ale zasieję jeszcze ziarno niepewności. Czarny ze srebrnym pasuje w punkt, ale żółte akcenty to już wieś tańczy i śpiewa. Misie wydaje, że śmiało można z nich zrezygnować na budzie. Zaciski inna sprawa, ale ajabym na karoserii odpuścił z żółtaczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za opinie... Co do jasno/ciemno to faktycznie trudno tu cokolwiek rozstrzygać, bo rolę gra wiele czynników (zapewne oświetlenie jest kluczowe). O ile zrealizuje ten wariant to zostaje jak jest. Dla mnie ważne było w tym teście, ustalenie przede wszystkim tego, czym to malować, ale okazuje się, że nie taki diabeł straszny i da się go opędzić tradycyjnymi środkami.

 

Mikele... Co do żółtych dodatków... Ja jestem zwolennikiem robienia modeli na podstawie konkretnego egzemplarza, który istnieje w rzeczywistości. Stąd też jeżeli to będzie "to", żółte dodatki, choćby wsiowe muszą być... Wiem, że to malowanie jest bardzo śmiałe, wręcz przerysowane, ale (według mnie oczywiście) dokładnie taki jest ten samochód. I, przynajmniej mnie składa się to w jedną całość. Jak to wyjdzie zobaczymy, zawsze można przemalować. Być może w międzyczasie zobaczę też coś co bardziej mi się spodoba. Karoseria będzie malowana tradycyjnie na końcu, więc jest jeszcze dużo czasu... Wrócimy do tematu za rok, jak skończę komorę silnika ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Ja jestem zwolennikiem robienia modeli na podstawie konkretnego egzemplarza, który istnieje w rzeczywistości.

Doskonale to rozumiem ze swojego podwórka ;)

 

 

... Wrócimy do tematu za rok, jak skończę komorę silnika ;)

Czyli spokojnie zdążysz przespać się z tym problemem

 

Życzę znalezienia lepszej inspiracji w takim razie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka odmiana tego malunku:

 

Kolor%20014_zpsid5tasxk.jpg

 

 

Chyba przestaje mi się podobać Aventador

Może jeszcze daj żółte obwódki na tych pomarańczowych wstawkach. Będą pasować do zacisków hamulcowych

Myślałem, że tylko Niemcy nie mają poczucia smaku

Myliłem się ...... No chyba, że to fotka z jakiegoś autohaus'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba przestaje mi się podobać Aventador

Może jeszcze daj żółte obwódki na tych pomarańczowych wstawkach. Będą pasować do zacisków hamulcowych

Myślałem, że tylko Niemcy nie mają poczucia smaku

Myliłem się ...... No chyba, że to fotka z jakiegoś autohaus'u

 

Ależ w Aventadorze nie chodzi o smak czy jakąś wysublimowaną elegancję. Podobnie jak imiennik samochodu czyli byk Aventador walczący w Saragossie w 1993 roku ma wziąść na rogi, trzepnąć delikwentem parę razy o bandę, wytrzeć nim arenę i tyle. Zarówno kształty pojazdu jak i malowanie z kolorowymi akcentami doskonale pełnią tę rolę.

 

Nie ma to jak kontrowersja! Jacek... To nie Ferrari... On nie ma Ci się podobać, Ty masz się go bać ;) Dokładnie tak jak napisał Sleepwalker... Brak wysublimowanej linii, łagodnych przejść, etc. Zwarta bryła, prostokąty, ostre kąty... Czy to jest "ładne"? Nie wiem. Jednemu się będzie podobać, drugiemu nie. Jednolite malowanie z pewnością łagodzi to agresywne wrażenie, te z dodatkami z pewnością je podkreśla. Wbrew pozorom to "malowanie" to włoska - nie niemiecka - stylistyka i ma swoją nazwę Veneno Style (może tu Ci się bardziej spodoba:

). Zresztą co ja Ci tu będę pisał... Na niej chyba zrobił wrażenie, nawet w tym malowanku ;)

 

Kolor%20014i_zpspp6jkh93.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i agresora pomalować oczoj***nym kolorem tak, żeby nie zakrawało na śmieszność. ;)

 

Dla przykładu.

01-2010-viper-la-live.jpg

 

Te wstawki na tym Lambo są po prostu festyniarskie, i dają efekt odwrotny do zamierzonego. To tak, jakby ktoś włożył za duże buty, przyczepił czerwony nos klowna i wymagał respektu Nie tędy droga.*

 

 

 

 

* - wszystko rzecz jasna "wydaje mje sie, że" ;)

 

ps. fajny przykład multikulturalizmu na tym zdjęciu w poście wyżej. Ubogacałbym (się) kulturowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już starożytni eskimosi mówili "Nie to ładne co ładne, tylko to co się komu podoba".

Mikele dałeś przykład, który dla mnie jest antyprzykładem. To ja już wolę aventadora ze wstawkami.

Czerwone są chyba lepsze. Choć prosiłoby się, żeby i zaciski dać wtedy czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Te wstawki na tym Lambo są po prostu festyniarskie...

 

Całkowita zgoda.... Są festyniarskie! Tak jak cały ten samochód i stąd pasują do całości ;) Zresztą, cały naród tańczy i śpiewa disco-polo... Zwróć uwagę na fakt, że to nie Pan z Pcimia (bez obrazy dla mieszkańców) wymyślił tę stylistykę, tylko jedna z bardziej znanych firm w tej branży... Przy czym dla jasności przekazu... Ja mówię, że mi to pasuje do tego samochodu, a nie do mojego poczucia smaku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Ja mówię, że mi to pasuje do tego samochodu, a nie do mojego poczucia smaku ;)

 

 

To jest argument. Uspokoiłeś mnie troszkę.

 

Odnośnie tej laski, na której Avetador zrobił wrażenie: jakby podnieść Jej gażę, to doznała by orgazmu na widok tak badziewnie pomalowanego auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... Ja mówię, że mi to pasuje do tego samochodu, a nie do mojego poczucia smaku ;)

 

 

To jest argument. Uspokoiłeś mnie troszkę.

 

Odnośnie tej laski, na której Avetador zrobił wrażenie: jakby podnieść Jej gażę, to doznała by orgazmu na widok tak badziewnie pomalowanego auta

 

No to się cieszę, że się uspokoiłeś. Ja chce powiedzieć, że do tego samochodu, ta Pani powyżej średnio pasuje (za krucha i za delikatna), ale ta poniżej jak najbardziej. Taki klimat...

 

Kolor%20015_zpsddxtgpxj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.