Skocz do zawartości

[1:8] Lamborghini Aventador LP-700-4


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałeś, ale w oparciu o własnoręczne doświadczenie? Tylko o to mi chodzi. Ja mam podkład w sprayu niby do zderzaków, do plastiku, ale plastik plastikowi nierówny i modelowy plastik mi się marszczy od niego. Chętnie bym coś lepszego znalazł, niż Mr. Surfacer, który razem z rozcieńczalnikiem wychodzi... drogawo. Czym to rozcieńczasz? Czym myjesz aero?

 

Napisałem w oparciu o malowanie plastikowych części dostarczonych przez Pochera (zdjęcie plastikowej części pomazanej poniżej). Na innych (Tamka) plastikach efekt jest taki sam. Rozpuszczalnik jest dedykowany (D807). Co do czyszczenie aero to najpierw jedno przepłukanie dedykowanym, a następnie już standardowo, czyli co mam pod ręką

 

WP_20151027_0101_zpse0hsfhp1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisałeś, ale w oparciu o własnoręczne doświadczenie? Tylko o to mi chodzi. Ja mam podkład w sprayu niby do zderzaków, do plastiku, ale plastik plastikowi nierówny i modelowy plastik mi się marszczy od niego. Chętnie bym coś lepszego znalazł, niż Mr. Surfacer, który razem z rozcieńczalnikiem wychodzi... drogawo. Czym to rozcieńczasz? Czym myjesz aero?

Bo te podkłady do zderzaków, to właściwie nie są podkłady tylko środki do zmatowienia plastiku, aby farba lepiej trzymała. Jeśli chcesz je stosowac na model to tylko mgiełkę. Problemem jest to, że są przeźroczyste i łatwo dać za dużo. Kiedyś miałem taki zabarwiony na zielono, więc widać było efekt działania i rzeczywiście bardzo poprawiał przyczepność farb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że operacja zakończona sukcesem - ja nie używam aktualnie innego podkładu wszystkie moje modele podkładuje DP40 w zależności od potrzeb rozcieńczony bardziej lub mniej a na szwach stosuje nakładanie pędzelkiem bez rozcieńczania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że operacja zakończona sukcesem - ja nie używam aktualnie innego podkładu wszystkie moje modele podkładuje DP40 w zależności od potrzeb rozcieńczony bardziej lub mniej a na szwach stosuje nakładanie pędzelkiem bez rozcieńczania.

 

Pełna satysfakcja można powiedzieć i jeszcze raz dzięki za pomoc... Ja także nie przewiduję zakupu innego podkładu w najbliższym czasie

 

 

P.S. Ukłony dla Małżonki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższość plastiku nad metalem...

Nie masz się czym chwalić. Też mam takie. Kupiłem komplet za 10 zł od Czechów. Wiesz jak fajnie się topiło, gdy chciałem otwór fi 1 przewiercić w blaszcze fototrawionej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się stało z tym wiertłem

 

Chyba się rozgrzało i "ugło"

 

Nie masz się czym chwalić. Też mam takie. Kupiłem komplet za 10 zł od Czechów. Wiesz jak fajnie się topiło, gdy chciałem otwór fi 1 przewiercić w blaszcze fototrawionej.

 

Od razu chwalić... Rozbawiło "mię to". Ja nawet nie wiem co to za wiertła... Firma na opakowaniu to Fervi Pro Smart Equipment... To te same?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie śledziem za bardzo tematu bo jakoś Lambo mnie nie przekonuje(gdyby to był Aston w skali 1:8 to nie wyłączałbym kompa tylko czekał na nowe wpisy) ,ale jak to się mówi każdy lubi co innego . Patrzyłem na wątki w którym proponowane jest malowanie ,ja znalazłem cos takiego http://www.dailymail.co.uk/news/article-2047940/Worlds-expensive-MODEL-car-3m-Lamborghini-toy-auction.html

może tak to zrobisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie śledziem za bardzo tematu bo jakoś Lambo mnie nie przekonuje(gdyby to był Aston w skali 1:8 to nie wyłączałbym kompa tylko czekał na nowe wpisy) ,ale jak to się mówi każdy lubi co innego . Patrzyłem na wątki w którym proponowane jest malowanie ,ja znalazłem cos takiego http://www.dailymail.co.uk/news/article-2047940/Worlds-expensive-MODEL-car-3m-Lamborghini-toy-auction.html

może tak to zrobisz?

 

Z całą pewnością nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........

1200 śrubek, 1200 podkładek, etc. ...........

 

 

No proszę

A jeszcze nie tak dawno krytykowałeś mnie, że daję za dużo śrubek do modeli ......

 

Jacku... Krytykowałem, że dajesz za dużo identycznych śrubek do modeli... Oprócz tego to jest 1/8 nie 1/24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcyjka ... Tym razem 1200 sztuk

 

No to jestem ciekaw jak w takim razie rozwiążesz kwestię szwów na tapicerce?

Wcale nie podpuszczam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapragnąłem sobie dziś uatrakcyjnić życie i wziąłem się za przymiarki rzeczy w kabinie czyli coś co w instrukcji wygląda jak poniżej...

 

PAGE204_zpstxzpuhq9.jpg

 

A części do tego tak:

 

P1010063_zpsvpvodjhb.jpg

 

Szybko okazało się, że muszę ostudzić swój zapał, bo natychmiast wyskoczyły jakieś bzdety... Z tyłu za siedzeniem kierowcy na tylnej ścianie kabiny znajduje się dźwignia zwalniania pokrywy komory silnika. "Problem" w tym, że jest ona w oryginale jedynie po jednej stronie, a Pocher się rozpędził i zrobił po dwóch. Czyli - o ile nie zawodzi mnie bystrość mojego umysłu - jedną trzeba zaszpachlować. Tę niezwykle ambitną i wymagającą czynność postanowiłem uwiecznić na fotce!

 

P1010056_zpskuafdwys.jpg

 

Na "sucho" całość się nawet ładnie prezentuje. Plan jest taki, żeby na podłogę i tunel (czyli to co szare) dać czarną wykładzinę od MFH, a te wszystkie plastiki (czyli to co czarne) pokryć karbonem, też od MFH...

 

WP_20151109_003_zpsukwp9coh.jpg

 

Wziąłem się za przygotowywanie szablonów pod wykładzinę... I choć nie chciałem to musiałem zaniechać składania wg. instrukcji, bo szybciutko okazało się, że żeby przygotować pod nią szablony muszę przykręcić coś, co jest w instrukcji w "etapie 5". Lasy Państwowe zapłakały rzewnymi łzami, a wydrukowanych kartek przybywało wprost proporcjonalnie do wypowiadanego głośno słowa na literę "k".

 

P1010057_zpsoztsrwv4.jpg

 

Walczyłem jednak dziarsko, choć w efekcie udało mi się zrobić jedynie "kształtkę" na tunel od strony kierowcy.

 

WP_20151109_007_zpsjlknrx9a.jpg

 

WP_20151109_009_zpsfdfupstu.jpg

 

WP_20151109_010_zpsn84kkqwp.jpg

 

Sądziłem, że po drugiej stronie tunelu da się to powtórzyć, walnę lustrzane odbicie i będzie po wszystkim... Niestety, okazuje się, że po drugiej stronie jest inaczej. Załamany postanowiłem iść spać.

 

Dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.