Skocz do zawartości

Wyngiel przywieźli! Zima lata 40. Zis-5 1:35 Ark Models


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A jak drogowcy nie dali się zaskoczyć??

 

Piotrek, w latach 40.? Jak Popiołek nie odśnieżył, to pewnie czekali na rozjeżdżenie.

 

Piotrze, nie martw się - to i tak śnieg przykryje

 

W większej połowie Założenie jest takie, przywieźli wyngiel (kubełko już zrobione!), ino co zaczęli rozładowywać to przyprószyło delikatnie, takim sypkim śnieżkiem i powiało, wicie, prawda.

 

Tymczasem poprzecierałem humbrolem 89 pakę i dałem zacieki z winter streaking grimes MIGa (po wszystkiemu - na kabinie ledwo co widać, na żywo lepiej):

PC030165_zpskfltq1me.jpg

PC030169_zpsye8sutps.jpg

PC030157_zpsmzkhu6cg.jpg

PC030153_zpsctfapdsi.jpg

PC030150_zpsx8wr0ray.jpg

 

Ładunek. W pracy znalazłem takie fajne wypełnienie zabezpieczające.

PC030145_zps9ntyw09s.jpg

 

Ostrugane na płasko. Muszę znaleźć info dot. gęstości węgla, bo nie wiem, czy to nie będzie więcej jak 3 tony; najwyżej dotnę:

PC030160_zps4cqzzjdt.jpg

 

Tu chyba jeszcze wyrównam, stożka nie powinno być:

PC030163_zps0q7u9oa4.jpg

 

Czym to kleić? Mam butapren, wikol, CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wypełnił do połowy wysokości burt przy burtach a środek do wysokości burt. To powinno być około 3 tony suchego węgla. W sumie możesz węgiel trysnąć w połysk bo w tej porze wszystko takie wilgotne

 

A o klej nie pytaj bo jeszcze wyjdzie, że preferuję butapren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wypełnił do połowy wysokości burt przy burtach a środek do wysokości burt. To powinno być około 3 tony suchego węgla.

 

Dzięki Bartek za poradę, rzeczywiście, węgiel tak się może ułożyć, inaczej jak beton . Gęstość nasypowa węgla, w zależności od stopnia uwęglenia, ziarnistości, zanieczyszczeń wynosi od 700-2300 kg/m3. Paka ma objętość ok. 3 kubiki (taki większy starek). Więc przyjmijmy, że ok. 1 tony/m3 ma mój materiał.

 

Piankę dorobiłem jeszcze raz, żeby wypełniała szczelnie pakę, po bokach skosiłem. Węgiel nałożyłem łyżeczką - nie kleiłem jeszcze wszak:

PC040176_zpspfvdre2u.jpg

PC040175_zps4wvzz9qd.jpg

 

Nad układem węgla pod ciężarówką zastanawiam się jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swoim miejscu. Ewentualnie z paki trochę zdejmę. Wiąże się to z rezaniem do gołego plastiku, ale deski będę jeszcze dopracowywał malarsko. Ostatnia prosta:

PC050177_zps26xjbc7o.jpg

PC050179_zpsf9qcsoew.jpg

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra.

Ośnieżyłem podstawkę, porobiłem trochę bałaganu:

PC060130_zpsarb4nbtq.jpg

PC060129_zpsjgyuls6w.jpg

 

Pakę i kabinę najpierw poprzecierałem humbrolem 85, następnie czarnym pigmentem. Tyle wystarczy:

PC060135_zpsreembt25.jpg

PC060134_zpszmyzerru.jpg

PC060131_zpsh6ttti6v.jpg

PC060132_zpsiycwpqk3.jpg

PC060136_zpshhhpclgx.jpg

 

Na podstawce wygląda tak:

PC060139_zpsipzeq6yy.jpg

PC060141_zpshefjcrr3.jpg

PC060142_zpstbt9ygad.jpg

PC060143_zps4yvuxb6i.jpg

PC060144_zpssaolwmir.jpg

 

Zacieki "śnieżne" robiłem z szarego pigmentu kładzionego na mokro z WS (rama, koła) i wcieranego suchego białego. Zrobiłem tylko na lewej stronie. Nie jestem za bardzo przekonany do tego i na prawej na razie zostawiłem czysto oprócz kół. Co myślicie

Opony mam zamiar przejechać klarem, żeby się błyszczały od świeżego śniegu.

 

Jeszcze trochę detali i będzie ok.

Coś jeszcze dołożę.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie super! Do pełni szczęścia ja bym jeszcze zjechał podłogę paki bo widać, że świeżo malowana ale taka też może być.

Wisienką na torcie byłby gościu w waciaku z szuflą w ręku i fajkiem między zębami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A spórbuj jeszcze trochę białego pigmentu i sody ponanosić zdmu:bip:ąc je z pędzla aerografem. Jest ok, ale trochę widać, że zachlapania robione pędzlem. Same koła też nieco na bokach potraktuj sodą, żeby były ośnieżone.

 

No i ślady za tylnymi kołami upilnuj, z przodu jest ok.

 

 

I fakt, facet z szuflą zrobiłby robotę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawy się tak mają.

 

Zmieszałem sobie trochę gipsu, szarego i białego pigmentu, dodałem wody i taką mieszanką z płaskiego pędzla strzepnąłem wzdłuż samochodu za pomocą zapałki.

PC080156_zpsqghq29si.jpg

PC080155_zpswhsnurad.jpg

PC080154_zpsvmgj0o0u.jpg

 

Dodałem pigmentu czarnego zgodnie z sugestią Lorda wokół węgla na ziemi (na zdjęciu jasno jest, w rzeczywistości brudna ulicę widać) i całość zafiksowałem.

PC080153_zps5zjxeqok.jpg

 

Jutro pośnieżę resztę, tzn. koła, samochód i co tam mi jeszcze przyjdzie na myśl.

 

A teraz sprawy organizacyjne.

 

Bardzo fajnie to wyglada. Jak na tamten okres brakuje mi stanowczo czegos takiego:

http://olx.pl/oferta/sprzedam-stara-wage-zabytek-CID757-ID9pK3D.html#8213ce7982

 

Marcin, waga niepotrzebna. Trzy tony kupione-załadowane-dowiezione. Hurt. Ale tego fallerowskiego węgla zostało mi sporo i pomysły mam już na dwa kolejne projekty.

 

Zrobienia wagi od podstaw mogę się podjąć jeśli dozwolona byłaby taka pomoc w pracy konkursowej.

 

Dzięki Bartek, miło mi czytać takie komentarze.

 

Wisienką na torcie byłby gościu w waciaku z szuflą w ręku i fajkiem między zębami!

 

Gościu z szuflą, powiadasz.... Przypadkiem od roku leżą u mnie ci dwaj (kolejny in box):

PC080149_zpsxzok43b1.jpg

PC080151_zpsdfw2vxpc.jpg

PC080152_zpsn3bti9bw.jpg

 

Dwa tygodnie jeszcze zostały, chyba dam radę.

 

Dzięki za kibicowanie, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zis w zasadzie skończony dośnieżyłem jeszcze ładunek i zakamarki, pozostało jeszcze zdjąć maskę i wkleić wycieraczkę:

PC100170_zpsifzzq9lp.jpg

PC100169_zpsiaf3ewvz.jpg

PC100168_zpsbvcggixj.jpg

 

Coz pozostaje czekać na efekt końcowy

 

Ale mam nadzieję, że jeszcze Koledzy pomożecie? Na scenę wszak wkracza....

 

...pan Zenon Kukiełko, syn Jana, obecnie zatrudniony jako ładowacz - kierowca:

PC100167_zpshivj9l6v.jpg

 

Dupcię, miejsce przy pasku i wokół ramionek szpachlować? Zostawić jakiś szew?:

PC100166_zpspz4j6wtw.jpg

PC100165_zpsnthtjpow.jpg

 

To moja pierwsza figurka jakakolwiek, więc każda pomoc na wagę

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadek poszpachluję do paska, paszki z przodu zresztą też, bo szczelina za duża. Facet twardy jest wprawdzie ale kapota będzie.

 

ps. dach może i nadkola nieco ośnież, bo kontrastują z paką za bardzo.

Żech sobie pomysloł, że w czasie jazdy ta kapka śniegu mogła z nadkoli spaść, na masce się stopiła, a na dachu wiatr przewiał, ale jakieś resztki dodam, choćby jeszcze pigmentem przetrę.

 

Dzięki, każda uwaga bardzo mi pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.