Skocz do zawartości

Wyngiel przywieźli! Zima lata 40. Zis-5 1:35 Ark Models


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

Jest dobrze, nawet bardzo dobrze Zapuść śnieg w większość zagłębień i zakamarków karoserii - takie auto na pewno nie stało w garażu, więc śnieg byłby wszędzie

 

Pozdrawiam

Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pyrsk ludkowie!

Dorobiłem drobiazgi przyciągające wzrok, kubełko (to mam od paru lat, przy okazji pz.4 je zrobiłem z tamiyowskiego szablonu), sercóweczka (zerknijcie ino czy nie za duża) i kurteczka:

PC140171_zpsahfsn3b6.jpg

PC140172_zpsdjwpxjep.jpg

PC140173_zpsi417cs00.jpg

PC140174_zpsivw5lw4c.jpg

 

Kurteczka będzie ot tak powieszona na podorędziu (pomalowałem ją panzergrau i pocieniowałem jakimś szarym humbrolem):

PC140178_zps81ykw4mc.jpg

PC140179_zpsl4leh4nv.jpg

 

Pierwsza figurka w życiu! Spodenki ruskozielone z suchym pędzlem na kantach, koszulka pzgrau z szarym:

PC140180_zpsxsjsmmr5.jpg

PC140183_zps8sv3yrcq.jpg

 

(ostatnie zdjęcie lipne - przepraszam).

 

No Panowie. Kończmy te walki z czasem!

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że chłop robotny ale rękawy zakasać jak ziąb taki?

Kurtkę nieźle masz "uprasowaną"... Weź ją trochę... wytrzep

Zadek za to wyprasuj, znaczy szpachlę przeszlifuj i nie zasłaniaj się brakiem czasu bo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę nad łopatką bym popracował.

Nie wiem jak mogła wyglądać w latach 40. ale te bardziej współczesne mają:

- trzonek wsadzony pod spód łopaty, a w metalu jest tylko przetłoczenie;

- trzonek i metalowa końcówka (jak ją nazwać?) nie są w linii prostej, a załamane pod lekkim kątem;

- końcówka trzonka do chwytania powinna być większa (jest też wersja deLux z metalowa nasadką rozdwojoną jak proca i w nią włożoną ów drewniany uchwyt).

 

Jak chcesz to zrobię walkaround tej którą mam na stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dziś ostatnia aktualizacja.

 

Troszkę nad łopatką bym popracował....

Jak chcesz to zrobię walkaround tej którą mam na stanie

 

Popracowałem, przejrzałem też sprzęt u siebie, zwłaszcza te przetłoczenia. Wyszło tak:

PC190188_zpspppcp1vz.jpg

PC190187_zpsnhqyq5ny.jpg

 

Wszystko na swoim miejscu. Pozostało dośnieżyć (ewentualnie, bo nie chce przedobrzyć; to jest wczesna zima, późna jesień może...) i podmalować co tam jeszcze dojrzę, dobrudzę węglem, podsypię... Cyzelowaniem to zwę.

PC190190_zpshk3advxn.jpg

PC190191_zps70zeauib.jpg

PC190192_zpsze6ehsy2.jpg

PC190196_zpslcuz1o2v.jpg

 

No tak. Za parę lat jak dożyję, będę się z tego śmiał, ale na tę chwilę jestem zadowolony z mojej pierwszej figurki. Pewnie pozostawia sporo do życzenia, ale nie siliłem się na jakiś spektakularny efekt (jeśli chodzi o twarz zwłaszcza) - będzie na to czas. Wolę zostawić tak niż zrobić jakiś babol. Świeci się, ale tylko na zdjęciu. Najwyżej psiknę mydłem marsylskim:

PC190193_zps6tmsglei.jpg

PC190195_zpshyvdmvpp.jpg

PC190197_zpsm1qqwfww.jpg

PC190198_zpskzga0pxa.jpg

 

Kropeczki białe zabrudzę, farba trochę poschodziła, facet ciągle mi z rak leciał.

 

Widać, że chłop robotny ale rękawy zakasać jak ziąb taki?

No co, zaczął ręcznie trzy tony zrzucać, to się zgrzał. Nie takich widziałem u siebie w robocie.

Kurtkę nieźle masz "uprasowaną"... Weź ją trochę... wytrzep

Rękawki wyobliłem. Już nie chciałem tego cholerstwa ruszać, bo cztery godziny dziergałem ten kubrak i jakbym coś na samym końcu zepsuł... Sami wiecie.

Zadek za to wyprasuj, znaczy szpachlę przeszlifuj

Na ile się dało.

 

Do zobaczenia w galerii. Dziękuję WSZYSTKIM za pomoc, porady i kibicowanie.

 

PS. A gdzie łopata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nie zostawiaj tak pana ładunkowego, weź go chociaż złoszuj lekko...chociaż po ciuchach- no i odrobinę rozjaśnij wystające elementy ubranka.

 

Ech, właśnie wszystko popigmentowałem, poprzyklejałem, maski zdjąłem z ramki, a tu takie dictum Czy washa z brązu talensa i terpentyny zrobić? Czy jakimś innym odcieniem go potraktować?

 

Nie chcesz, żeby zaniżał poziom scenki, nie?

No fakt, nie chcę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.